Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Варианти на изпълнение...нови [re: .]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 11:11



Между другото "стойка на глава"е част от поредицата "стойка на ръце" и е осма по ред(това е от мое умозаключение).



Тема Re: И все пак....нови [re: Лия]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано30.04.02 14:23



Аз я научих без "подскоци", защото и мен ме беше страх да не се катурна назад и да си счупя врата. Значи, като си вдигнеш д-то максимално високо, опитай да разтвориш малко краката (за по-лесно, после няма да го правиш) и да пренесеш цялата тежест върху главата и ръцете. Ако си успяла да се сгънеш достатъчно, ще си в състояние да го направиш. От това положение стремежът ти да бъде във всеки миг да си в равновесие. Просто пази равновесие с пръсти на краката, едва докосващи земята. Като добиеш увереност, повдигни малко краката - няколко сантиметра, по-късно и повече. Важното е винаги да си в абсолютно равновесие - никакви динамични движения! - и много бавно изправяне. И ъгълът на стаята да е на педя зад гърба ти! За мен най-трудно беше да отлепя краката си на първите 5 милиметра. Оттам нататък нямах никакви проблеми, оказа се, че равновесието се пази учудващо лесно, ако шаваш много бавно... Наистина, ако следваш тоя път, няма абсолютно никакъв риск да се нараниш.



Тема Re: Упражнение за подобряване на паметтанови [re: Лaиk]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано30.04.02 14:32



Моето скромно мнение на човек-практик (работата си върша с главата :-) е следното:
Паметта се развива най-добре със запомняне, така както бягането най-добре се научава с бягане, а плуването - с плуване.
Ако искаш конкретно упражнение - започни да учиш още един чужд език. Колкото по-интензивно, толкова по-добре.
За да е силен и пъргав умът, трябва да се товари. Точно като мускулите.
Това, разбира се, не значи, че трябва да се подценява цялостният тонус на организма, който може да се поддържа и с други средства. Но все пак това са спомагателни средства. Основното е натоварването на самия ум.



Тема Re: Упражнение за подобряване на паметтанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано01.05.02 00:17



blagodaria
poiasnil si tova, koeto imah predvid i az



Тема Re: И все пак....нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор CEKTAHT (Отсъстващ)
Публикувано01.05.02 12:08



...
освен това е важно да спазваш точно инструкциите....аз се научих от една книга на В. Евтимов. След като прочетх няколко пъти как се прави, разбрах че до момента съм допускала една основна грешка: главата се слага между ръцете, но не темето, а малко по-напред "горната част на челото" - това влияе много върху равновесието...и освен това не се опитвай да я направиш цялата изведнъж ...можеш първо да се научиш да си стабилна със свити крака...а после да ги изправиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.