Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: И все пак....нови [re: бaтмaнaтa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 19:16



въпроса е да е преди сериозна практика, за да на затлачи нещата



Тема Re: И все пак....нови [re: бaтмянaтa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 19:19



прекратяване с контрол?



Тема Re: :)нови [re: .]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 19:42



Гледал съм ги разумно същество,но и "Сутрешен вестник"си го биваше.



Тема Re: И все пак....нови [re: .]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 19:46



Кое?



Тема Re: И все пак....нови [re: .]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 20:05



С предположенията e доста по-точнo.
Тогава,какво те притеснява?Че не можеш да включиш неподготвени"войници"във войната си ли?



Тема Re: И все пак....нови [re: .]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 20:19



Ако се прекратят, за какво би ми бил контрол бе душко?
Пишеш по рускому ,а мислиш по американскому?



Тема Re: И все пак....нови [re: Topepo]  
Автор Лия (***)
Публикувано28.04.02 22:45



Ще съм ти много благодарна, ако имаш някаква идея, как да си разреша един проблем. А той е как да преодолея страха да не си счупя врата. Периодично се пробвам, но от изходно положение по-напред не съм мръднала. И стената не помага.



Тема Варианти на изпълнение...нови [re: Лия]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано29.04.02 13:59



Изключено е да си счупиш врата - освен ако си над 70 - 80 години и имаш развита остеопороза, съпроводена с отслабване на костите.

Лично аз се научих да правя ширшасана с лек, добре премерен подскок с двата крака, при който балансирането за изправяне на краката и тялото се извършва с таза. Главата се обхваща с две ръце със сключени пръсти на дланите, поставя се на мека подложка (пешкир на пет-шест ката), ПО БЛИЗО до челото. Може да прозвучи смешно, но аз си поставям и часовник, на около трийсетина см пред очите и си следя времето за престой в позата. За начало - една две минути би било много добре, е, ако не издържаш толкова, поне 15 - 20 секунди....

Виждал съм и друг начин за изпълнение - при който, при опънат и добре изправен гръб, отначало бавно и полека, се повдига САМО ЕДИНИЯ крак, като водещ. След достигане на почти вертикално положение, се повдига и втория, до заемане на позата. Балансирането в позата се извършва на ръцете до лактите и главата, като, гледано отстрани, гръбнака описва една плавна S-образна крива.

И разбира се, разучаването да става НЕПРЕМЕННО срещу стена - главата се поставя на около половин метър от нея. Пък, евентуално, на първо време, някой около тебе би могъл и да помогне, да повдигне, да задържи за малко. Защото ПАДАНЕТО от тази поза действително е нежелателно.....

Е, по принцип някакви леки болки, от претоварването на прешлените и пълнежа около тях, би трябвало да отзвучат бързо - а и може да се прекъсне за почивка, за известно време.

Ефектът от позата обаче наистина си заслужава усилията.

Успех!

Редактирано от Topepo на 29.04.02 14:38.



Тема Re: Варианти на изпълнение...нови [re: Topepo]  
Автор Лия (***)
Публикувано29.04.02 22:37



Благодаря.



Тема Re: Варианти на изпълнение...нови [re: Лия]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 10:59



друго решение е просто да не я правиш....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.