Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 05.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови  
АвторVeronika (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 12:30



chuvala sam che trjabva da se savetvach s njakoi koito,meditirat za da ti dadat napatstvija za bezopasno meditirane.Obache tezi Meditirachti ne sa mnogo razgovorlivi,sjakach pazjat ogromni taini i dori ne gelajat da ti pomognat.
Vseki ot tjah kazva,cheti knigi,ne meditirai izobchto sama,ochte ti e rano,njamach opit....Ta kak da go sabera tozi opit?
Az ne znaeh che sachestvuva meditazijata dokato ne spodelih s njakoi prosveteni kakvi nechta sa mi se sluchvali ot malka,te rechiha che az imam ogromni zalogbi no sam malka za da meditiram vse ochte no me posavetvaha da opitam edin pat sednala s zatvoreni ochi kato ostavjam mislite mi da minavat bez da im obrachtam vnimanie.Obache stana nechto ugasno,imah chustvoto che njakoi me vsmukva v njakakva tamna dupka ,chustvah se kato raketa....
Trudno mi e sama da meditiram,njamam goljam has za tova no ponjakoga se chustvam mnogo stranno sjakach pravja njakakav grjah kato ne se razvivam zachtoto taka njama da sam polezna na drugite,tova e vid sastojanie na duha/usechtane/ koeto stava bez da sam mislila varhu podobni nechta.
Kagete mi kakvo trjabva da napravja?



Тема Re: Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови [re: Veronika]  
Автор Aby (®)
Публикувано24.02.02 17:43



Предполагам не искаш да прочетеш точно това, но наистина е добре да започнеш с някоя друга книжка. Преди да започнеш да се учиш да медитираш трябва да се научиш да релаксираш...във всяка източна система това е обяснено по един или друг начин, аз разбира се бих ти препоръчала йога. Състоянието на тялото също е от значение, както и енергииният баланс. Йога е много удобна и пригодена за това, недей да бързаш, нещата сами ще си дойдат на мястото.

Приятен ден



Тема Re: Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови [re: Veronika]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 19:59



Ако имаш заложби, те ще се развият с течение на живота ти.
И все пак ги попитай,дали не е вредно и да четеш сама.



Тема Re: Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови [re: бaтмaнaтa]  
Автор huanji ()
Публикувано24.02.02 22:42



Медитацията бива много видове. Като начало може да не насочваш мисълта към главата. Използвай концентрация, върху външен обект. Може да е цвете, може да е дори листо. Тук е по-важна техниката на концентрацията(тхарана). Често практикуващите се стремят да задържат мисълта си вурху обекта на концентрация. Това е грешно. Тхарана е усещане на обекта а не напрягане върху него. Т.е. гледайки пламъка на свеща(примерно), ти го усещаш. Умът ти пребивава там.
Ако описанието е много оскъдно и не е ясно, ще го напиша подробно.
И както са казали другите по-горе, яваш.



Тема Re: Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови [re: Veronika]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано25.02.02 16:02



Na teb ti triabva utchitel ako me pitach men (to na vsitchki ni triabva de ).
Pozdravi.



Тема Re: Bezopasno li e da Meditirach Sam?нови [re: Veronika]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 19:05



Преди медитация е подходящо концентрация - може да опиташ

или да ми пишеш

Успех!




Тема :)нови [re: бaтмaнaтa]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 20:06



mai me vzehte za Dete?
savsem seriozno obache,imam gelanie da meditiram,otdava mi se za koeto Az samata se uchudvam i njakoja naprednali v tezi nechta me gledat s kritichen pogled,ta gi izbjagvam zachtoto usechtam che imat dosta silna i locha energija i ne sa mi prijatni.Iskam da meditiram no mi e trudno,kak se razviva tozi opit i az ne znam.Ima i naprednali v prisastvieto na koito se chustvam mnogo dobre/znam che sa dobri /no ne sa razgovorlivi na Tema Meditazija s men,samo Posveteni s Posveteni mogeli da si govorjat,a kak mladijat da natrupa opit?
Karat me da mina parvo prez Ioga i njakakvi Asani i Tai-chi-chuan upragnenija,no chestno da si kaga njamam gelanie da pravja podobni nechta zachtoto ne vigdam s kakvo chte mi pomognat....Vsichki mi kazvat che s Ioga trjabva da zapochna a az gledam knigite,cheta gi i hich ne razbiram koe tochno trjabva da mi pomaga?



Тема Re: :)нови [re: veronika]  
Автор huanji ()
Публикувано27.02.02 21:21



Кажи какво си правила досега?
Лично аз ще се опитам да ти бъда полезен.



Тема Re: :)нови [re: veronika]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 21:34



prochitash neshto ,koeto ti e interesno i sled tova zapochvash da mislish kakvo e znachenieto na prochetenoto.



Тема Re: :)нови [re: veronika]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 18:27



niakoi razglejdat neditaciata kato sustoianie, a uprajneia podgotviat.
Purvo Yoga ili rabotata nad sebe si ima otnochenie i kum natchina na jivot, ne samo uprajnenia, hranene. otnochenia i dr.
Hubavo e da se utchich na kontzentrirana predi meditativnite uprajnenia, poneje z konzentracia rezultata moje da e slab. Pri vaprosi mojech da mi pichech.

Pozdravi!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.