Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема да запалиш свещта от двата края :)))нови  
Автор shockwave (дама)
Публикувано23.02.02 15:53



Днес писах тема в клуб ОШО за трансформиране на 7-те тела.
И исках да погледна в клуб Йога дали сте говорили по темата.

Колко далече са ви сложили и в каква неподходяща компания????
Поддиректория : Непрофесионални - заедно с клуб "На пиячите" ,например.

Тяло - Ум са двата полюса на една и съща енергия. За тялото има асани, пранаяма, а за Ума има Раджа-йога и други йоги, които в основни линии се занимават с умствените отношения. Ако човек се занимава с техники на осъзнаване и едновременно практикува йогически методи, тогава може да се стигне по-дълбоко в осъзнаването, до екзистенца. Затова казах "да запалиш свещта от двата края".

Предложението ми е да се премести клуба в другата директория, до ОШО :)))
Като се влезе в Религия и мистика, и се отиде в информационния ред на Клубове, ще бъдете на един клик разстояние.:)))

Съгласни ли сте?
Само кажете "да" и въпроса ще бъде уреден.:)))



@=>=>=


Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 16:41



За кое тяло става въпрос?
Техника на осъзнаване?
От трън на глог искат да ни местят.



Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.02 16:46



Не е лошо. Макар, че добре ми звучи да съм близо до пиячите...току виж припаднало нещо.



Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: бaтмaнaтa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано23.02.02 21:24



Йога е едната страна, а другата е тази, която Буда нарича "осъзнатост".
В йога се изменя процеса на дишането. С наблюдение става Осъзнаване на дишането, а оттам и процеса на мислене. Вратата към Ума е дишането. Асаните и пранаяма изменят качеството на тялото, а осъзнаването на процеса на мисленето изменя качеството на ума. Когато се постигне хармония, можеш да познаеш себе си. Ще трансцедентираш. Твоя потенциал става реалност.
Капката се слива с океана.

А конкретно ме интересуват трансформациите след менталното тяло.
Раджа-йога например.

В действителност не е от огромно значение къде е разположен клуба, но логичния ми ум веднага потърси по-лесно решение. Лошо ли е?



@=>=>=


Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: huanji]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано23.02.02 21:27



От клуба на пиячите най-много някоя празна бутилка да изхвърчи :)))

А в онази директория ще бъде придружена и с мисъл за Просветление :)))



@=>=>=


Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 01:18



Ще "трансцедентирам" ли?Този термин е нов за мен.
Има една азана, която постепенно дава всичко необходимо за осъзнаването тези неща.Наричаме я "главоколянна".Слива всички видове "Йога".Насочва капката към океана,а човека към истината.
От кога се интресуваш от Раджа Йога?



Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: бaтмaнaтa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано24.02.02 01:30



От скоро се интересувам от Раджа-йога.
Можеш ли нещо да ми кажеш за нея?

@=>=>=


Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Автор Aby (®)
Публикувано24.02.02 02:48



От самото създаване на клуба имаше желание той да е на по-подходящо място. Разбира се, че искаме. Това- непрофесионални, ме дразни много, но пък имаше и хора роптаещи против излишното губене на време и място. Аз съм зад теб...какво трябва да се направи за да се махнем от тук?



Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 09:59



potarsi "Otvarjaneto na tretoto oko"-Boris Saharov"
no mnogo otdavna e izcherpana ot kniznija pazar

ipravish edna "Azana" postojanno,uporito i tvardo, do kato sveta se promeni


moze bi Huanji shte napishe neshto poveche



Тема Re: да запалиш свещта от двата края :)))нови [re: shockwave]  
Автор huanji ()
Публикувано24.02.02 12:13



Йога е едната страна и другата страна. Въпрос на познаване.
Класическата йога е формулирана от Патанджали в Йога-Сутра. Йога не цели изменение на процеса на дишането. Много ясно е казано какво е йога - йога е подтискане модификациите на съзнанието. Наблюдението върху процеса на дишането е само една много малка брънка. Освен това не се цели осъзнаване на дишането, а намирането на неговия извор. Ако това не стане, "придобитото дишане" никога няма да стане "безсмъртно дишане". Защо да е цел осъзнаването на процеса на мислене. Вълните(врити) на езерото, трябва да спрат, за да се види дъното. Т.е. процеса на мислене се прекратява.
За вратата към ума:"Вратата на ума" (тайната врата - сюангун), се намира в "небесното езеро"(тиянсюе). Отваря се когато бъде установена "изходната кухина на духа"(дзи цяо), която се намира на това място. След като бъде установена, човек се потапя в "същностната природа". Това е състояние при което умът отстъпва място на интуицията и на "празнотата", кочто всъщност не е празна. Както виждаш вратата към ума не е дишането. Дишането е само фон.
p.s.термините са на китайски, защото не мога да се сетя в момента за санскритските.
Асаните и пранаяма, въздействат повече на финните тела, отколкото на физическото. Значи не изменят само качествата на тялото(физическото), а на всички тела.
И когато познаеш себи си постигаш хармония а не обратното.
За капката и океана си в унисон с йога. За другите неща обаче, не трябва да се доверяваш на Ошо, а на учителите по класическа йога.
Всъщност, Раджа йога са последните три стълби на класическата йога. Тхарана, Дхияна и Самадхи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.