Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: :)нови [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 08:10



"И тъй има работа за всички души: и за напреднали, и за ненапреднали - за всички има условия да се развиват и осъвършенствуват. Сега, понеже
всички ще направим крачка напред, аз ви давам думата "АУМ", която можете често да произнасяте. Скърбни ли сте, болни ли сте, неразположени ли
сте, произнесете тази дума няколко пъти…Има свещени думи, каквато е и думата "АУМ", които трябва да произнасяте често, даже и да не разбирате
смисъла им. Духът ви ги разбира, а това е достатъчно за вас. Аум е дума на Духа. Изпеете ли тази дума от Неговия език, Той ще ви разбере и помогне,
защото разбира и знае нуждите ви."

така по няколко минути като се стараеш да не мислиш за друго. след това дълбоко поемане на въздух(гръбнака изправен) и мислено "АУМ", задържане колкото можеш. 1 минута е хубаво, ако ти е трудно, задържай, колкото можеш и увеличавай с 1-2 секунди.

след това може мислено да си представи, че те облива стълб бяла светлина.

Успех!




Тема Re: :)нови [re: huanji]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 19:56



kakvo sam napravila....ot Yogata li?
:)samo upragnenijata,nai-mnogo mi pomagat savetite ot knigata kadeto piche kak se meditira pravilno,da ne obrachtam vnimanie na mislite si koito minavat,da se konzentriram s zatvoreni ochi v edna tochka ...tezi nechta mnogo mi pomagat.
No mi omrazna da patuvam s ekspresa,predpochitam da izlizam ot tjaloto si mnogo po-bavno no ne moga da go napravja.



Тема o.neнови [re: .]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 20:05



da tochno taka mi kazaha che Yogata chte me podgotvi.
Obchto vzeto nachina mi na givot e takav,naistina sam malko inatliva no dobar i prochtavacht chovek,vegetarianka sam a edin pat v meseza jam riba,imam si malko zaiche koeto me razveseljava sled tegkijat i umoritelen den.
Ne iskam izobchto i da probvam da se konzentriram bez da meditiram,dosta chesto mi se sluchvache pri konzentrazija s otvoreni ochi da stavat njakoi nechta,njamam opit no obchto vzeto sjakach meditazijata ja chistvam po-bezipasna otkolkoto da se kontentriram a da sam v budno sastojanie/t.de s otvoreni ochi/.



Тема Re: o.neнови [re: veronika]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 22:28



pod kontzentracia ne e zaduljitelno da se razbira zatvariane na otchi, moje da se meditira i s otvoreni, meditacia sus "АУМ" - misleno proiznasiane, kato se stramich da ne mislich za drugi nechta. Ima i dinamitchna meditatzia. moje da mi pichech, ako iskah. Vuv radja-yoga predi meditaciata ima stepen za rabota s prana (pranaiama), dihatelni uprajnenia, te sachto podgotviat za po-seriozni nechta, s koito moje bi ne e podhodiachto vednaga da se zapotchva. Ne e zaduljitelno vednaga da stane nechto osobeno, redovna praktika.
Pozdravi!




Тема Re: o.neнови [re: .]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано02.03.02 22:56



Можеш ли да ми изпратиш на мейла каквото имаш за Раджа-йога?

Поздрави!

@=>=>=


Тема Re: o.neнови [re: shockwave]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 20:44



Има книга със коментари на Вевекананда, някой ако има файл, или линк, може да пише.



Тема Re: :)нови [re: veronika]  
Автор huanji ()
Публикувано04.03.02 10:24



Страхувам се, че в главата ти е каша. Ако искаш да медитираш, не е необходимо да напускаш тялото си. Не си хванала и експреса. По-скоро те вее вятъра а ти си мислиш, че с возиш.
В йога си има ред. Не можеш да медитираш(дхияна), преди да се научиш на тхарана. Просто едното преминава в другото. Тхарана погрешно се превежда като концентрация. Тхарана е "задържане". Само да не обръщаш внимание на мислите си, не е достатъчно. Умът трябва да бъде задържан върху определен обект. По-добре е да е външен - пламъка на свещ, знака ОМ и т.н. Да се опитваш да се концентрираш директно в трикута, не е разумно. Ако е в хипофизата(аджна), ще те заболи главата. Ако е в третото око може, но няма как да го локализираш, нито да го усетиш. Така, че и там е почти невъзможно.
Освен това има техника на тхарана. Ако смяташ, че ще практикуваш, да се потрудя да я представя в по-достъпен вид.
Поздрави.



Тема njamam namerenie da praktikuvamOK i.....нови [re: huanji]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 14:56



izobchto tezi nechta na men mi izglegdat glupavi .Az sam zdravomislecht chovek i palen realist,ako nechto trjabva da stane smjatam che To chte si stane.
Ne razbiram i chast ot dhian i podobni izrazi pisani ot teb,na men mi e trudno da sledvam opredeleni pravila i dosega sam praktikuvala meditazijata taka kakto ja usechtam otvatre i taka mi e mnogo po-lesno.Znam che konzentrazija znachi da zadargich uma si varhu edin predmet,tochka i t.n,pone tova znam.
Chte sam ti blagodarna ako mi predostavich opredeleni tehniki za meditazija ili po-skoro koe e nepravilno v edna meditazija?
Znam che e po-bezopasno da se meditira bez da napuskach tjaloto no na men mi e po dobre taka ,osven tova ne vjarvam na meditiracht koito ne si napuska tjaloto a kazva che meditira,moge da prozvuchi glupavo e az ne sam nachetena na tema YOGa i Meditazija kato teb i zatova mislja che chovek moge da si misli che meditira kato ne napuska duchata tjaloto a v deistvitelnost vsichko koeto mu se sluchva po vreme na meditazija da e plod na negovijat mozak?



Тема iskah da kaga njamam namerenie za praktika s OMнови [re: veronika]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 14:59



stavat grechkki



Тема Re: iskah da kaga njamam namerenie za praktika s OMнови [re: veronika]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 16:25



медитация може да означява различни неща за различни хора, но има проверени методи.
примерно медитация върху върха на пламъка на свещ.
освен ОМ може да си повтаряш "ще се подобри положението ми", при болезнено състояние
"ще оздравея", от Библията "Бог е Любов".
Също може да опиташ като ходиш да стъпваш първо на пръсти, след това на пета.(и да не задравяш)
Посочените техники може да изглеждат прости, но имат значение. В йога има степени.
приложението на йога, ежедневната практика, според мен е по-ценна от четене на книги,
които биха останали неприложени.
Може да има значение и твоята възраст,(ако не е секрет)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.