Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 28.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Предложение за игранови  
Автор Жopo Лeвckapя (планинар)
Публикувано07.12.11 16:30



Замислих се за предложението на Вандома да си направим една игра, в която да даваме прогнози за мачовете от Англия. Пускам темата тук и ако има интерес се надявам да се включите с мнения и препоръки. Идеята ми е да играем само на знаци и накрая победител е този който, има най-много познати.
Темите за кръга си остават и там може да си правим анализите. Мисля да има всеки кръг по една тема, примерно...Фенклуб Британия 1 кръг, или нещо подобно.
Очаквам предложения.
..А забравих. Ще измисля и някаква символична награда, примерно бутилка Уиски, или нещо от този сорт





Тема Re: Предложение за игранови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.12.11 16:58



Поздравявам те за ентусиазма!



Ама го направи да има и коментари, за да не е само едно стандартно голо прогнозиране. Например може да сложиш 1 точка бонус, ако има кратък коментар към прогнозите.







Тема Re: Предложение за игранови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано07.12.11 17:03



Абе то преди имаше такава..



както се вижда, A Long Time Ago In A Galaxy Far, Far Away

беше с много мачове и сравнително тежка беше... Бях си направил софтуер за прогнози, резултати и класирания... скоро ги гледах някъде из архивите.

Не знам дали ще има интерес.. лично аз съм за..



Тема Re: Предложение за игранови [re: Meйджъp]  
Автор Жopo Лeвckapя (планинар)
Публикувано07.12.11 17:12



Здравей Мейдж,
Принципно мен най-ми харесва идеята да си пишем и споделяме мнения и коментари за предстоящи и отминали мачове. Обаче ако има шанс този клуб да се "вдигне на крака" и да започнат да пишат повече и повече хора бих се заел да правя тази игра. В момента виждаш има само 4-5 активни драскачи и може би още толкова, само четящи. Честно да ти кажа за игра е нужно поне десет човека да сме, ама не ми се вярва.
Това за бонуса ще предизвика най-различни коментари и недоволства, защото критерия ще е различен. Всеки ще пише по някой ред само и само да вземе бонус. Сега си мисля, че може да го направя възможно най-нестандартно. А именно срещу всеки мач да слагам коефицентите на някоя букмейкърска къща. И примерно ти хвашщаш мачове с коефиценти 1,25, 1,38, 2,18, 3,00. Това ти прави общ коефицант - 7,81 и примерно излизаш на първо място. Това ще стимулира играчите, които играят по-нестандартно и съответно, или ще вземат яко коефицент, или ще вземат нищо. Накрая човека с най-голям общ коефицент ще е и победителя. Но в момента само си разсъждавам


Отивам на панаира на книгата и като се върна да има много предложения...



Тема Re: Предложение за игранови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор Suprs (пристрастен)
Публикувано07.12.11 17:13



Ще се включа и аз ако направиш такава игра





Тема Re: Предложение за игранови [re: AnfieldBG]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано07.12.11 17:50



То това е наистина от Балканската война - още съм със стария подпис там.



Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Предложениенови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.12.11 17:53



Здрасти, Жоре!

Хора ще има, но идеята е да не е поредната игра, в която хората си пускат фишчето и заминават, ами да има някакъв живец с коментари. Но и ти си прав, че бонус точката за коментари ще е субективна и ще доведе до недоволство.

Ако искаш нестандартно предложение, ето ти едно, което ми се върти в главата от дълги години, но така и не съм го прилагал все още:

За всеки прогнозиран мач се предоставят 10 единици, които участникът да разпредели между трите знака, както намери за добре. Резултатът се формира от сбора на единиците, заложени на излезлите знаци. Пример:

Прогнозирам:

Arsenal - Everton 7-2-1 (1-Х-2)
Bolton - Aston Villa 3-4-3
Liverpool - QPR 9-1-0
Man United - Wolverhampton 8-2-0
Norwich - Newcastle 2-5-3
Swansea - Fulham 3-4-3
WBA - Wigan 6-3-1
Sunderland - Blackburn 5-3-2
Stoke - Tottenham 2-4-4
Chelsea - Man City 5-4-1

Излизат следните резултати:

Arsenal - Everton 2:1
Bolton - Aston Villa 0:2
Liverpool - QPR 4:0
Man United - Wolverhampton 2:0
Norwich - Newcastle 1:2
Swansea - Fulham 1:1
WBA - Wigan 3:1
Sunderland - Blackburn 3:2
Stoke - Tottenham 0:2
Chelsea - Man City 2:1

Формиране на резултата:

[2:1] Arsenal - Everton 7-2-1
[0:2] Bolton - Aston Villa 3-4-3
[4:0] Liverpool - QPR 9-1-0
[2:0] Man United - Wolverhampton 8-2-0
[1:3] Norwich - Newcastle 2-5-3
[1:1] Swansea - Fulham 3-4-3
[3:1] WBA - Wigan 6-3-1
[3:2] Sunderland - Blackburn 5-3-2
[0:2] Stoke - Tottenham 2-4-4
[2:1] Chelsea - Man City 5-4-1

7 + 3 + 9 + 8 + 3 + 4 + 6 + 5 + 4 + 5 = 54 (54 точки от 100 възможни = 54%)

Това е прогнозиране на знаци, но по-разчупено. Предимството е, че сам определяш тежестта на избрания знак.







Тема Re: Предложение за игранови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано07.12.11 19:39



И аз бих играл.
За мен най-опростеният вариант си е и най-добър. Пускаме краен резултат :

познат знак - 1т
познат краен резултат - 3т.

или другия вариант :

познат знак - 1т.
позната голова разлика - 3т.
познат краен резултат - 5т.

Най-добре е да пуснеш още за следващия кръг (не тази седмица, че няма време достатъчно вече) и да поиграем до Коледа/Нова Година, а след това да си решиш дали има смисъл да се продължава. Ако не се получат нещата, не вярвам някой да се сърди, че ще я оставим. Но според мен 10-тима редовни със сигурност ще има, дори мисля, че интервала от участници ще е 10-15 поне.



Тема Re: Предложениенови [re: Meйджъp]  
Автор Жopo Лeвckapя (планинар)
Публикувано07.12.11 20:13



Едно време в Тото 1, така бяха служебните прогнози


Но като се замисля и този вариант и този с коефицентите ще отнема повечко време. А не искам да изпадам в ситуация, при която да нямам възможност, заради липса на време да оправя класиране, или нещо от този род. Та си мисля, че опростеният вариант дето казва Шева с точния резултат ще е най-удачен. Като без да включваме точки за позната разлика, че става още по-сложно.
Преценявайте, ако наистина има интерес да се пробваме, ей така на майтап. Просто да започнат да пишат повече хора и да има различни мнения и прогнози.



Тема Предложението на Шеванови [re: Жopo Лeвckapя]  
Автор Жopo Лeвckapя (планинар)
Публикувано07.12.11 20:16



Прогнозиране с точен резултат, като за познат знак - 1 точка, а за познат резултат - 3.
Сега въпросът е от кога да започнем и дали си заслужава да сме по-малко от 10 човека. Ако сте навити още от този кръг можем да стартираме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.