Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 02.07.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема The Great Northwest derbyнови  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано25.10.09 09:50



Въпреки че въпросът е зачекнат в други теми, реших да отворя една отделна, където да попрепиша малко от Уикипедия:)))

"Двата най-успешни отбора в Англия, имат общо 114 отличия, играли са 177 пъти помежду си, първият на 28.04.1894, баланс 68–50–59 в полза на Ман Ютд.
Враждата между двата града е историческа. Разстоянието между двата града е само 53 км, свързва ги М62 motorway. Ливърпул винаги е бил пристанище от голяма значимост, а Манчестър индустриален център като вторият е бил зависим от първия. С построяването на Манчестърския канал (1894) обаче, Манчестър вече няма нужда от Ливърпул и корабите акостират направо там. Това води до огромна загуба на приходи и работни места в Ливърпул и засилване на традиционната неприязън. За футболната статистика се знае почти всичко - по 18 шампионси титли за двата клуба (споменава се в другата тема за маските на Кантона, които ще носят Манчовците днес), Пуул убедително води при КЕШ с 5:3.
Няколко любопитни факта, тип клюки - враждата между клубовете се разпростира и върху играчите:
- Уейн Рууни, юноша на Евертън, както знаем, казва в интервю, че "раснал, мразейки Ливърпул". Стивън Джерард пък, по време на филм за него, показва в дома си колекция от фланелки на играчи, които е получил след мачове и казва, че няма да намерят сред тях такава на Ман Ютд нито сега, нито когато и да е. Гари Невил също публично е изявявал неприязънта си към противника. (Което в случая говори по-скоро в полза на този противник:))))))
Последният играч, преминал директно от единия клуб в другия, е Phil Chisnall през 1964 от Ютд в Пуул, след това има няколко непреки "предателства" - последният пример с Майкъл Оуен, преди това Пол Инс, Питър Биърдсли.

Прогнозите за днес - повечето манчестърци, които съм чел в Нета се страхуват и твърдят, че равният би бил голям успех (може и просто да се опитват да не урочасат мача). Заради лошата серия на Пуул (очакват се драми, ако паднат и днес, Рафа аут и т.н. - т.е. ще играят на живот и смърт), дубъла през миналия сезон и домакинството може би. От друга страна, Ман Ютд са в по-добра моментна форма, липсата на Рууни е по-скоро предимство (в последните 4-5 мача нищо не игра, по-сериозна ще е липсата на Флeтчър), липсата на Джерард - точно обратното (последните новини показват, че може би част от тези играчи все пак ще играят)...

Абсолютно непредвидим мач за мен, чакам вашето мнение



"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®

Тема не просто на СЗ,нови [re: MCStranger]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано25.10.09 10:34



а мисля че си е най-голямото дерби на Албиона



Предпоставки - победа в стил Базел над ЦСКА за Манчо

Прогноза - 2Х


В последните сезони 0-1 бе чест резултат, макар и в мачове, които сме имали и добро представяне. В част от тях също сме бивали в по-неизгодната позиция, но не сме били след такава ужасна серия. Дали тя ще е смачкала отбора или пък ще го е амбицирала е въпрос и на тренер, лидери и т.н.

Във всеки случай евентуалната победа ще има само цената на реабилитация пред феновете. Тя обаче не трябва да отмества фокуса от проблемите в отбора на почти всички нива.

Като фен нямам дилема пред себе си. Дори и да знам че загубата ще донесе промени в Пуул, няма как да не се надявам на победа, въпреки горните редове.

Walk on..
Walk on..
With hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk alone




Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: MCStranger]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано25.10.09 12:46



Победа за Пуул!



Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано25.10.09 14:08



Да бе, добре - те Манчестър се ше падат от тях. Без Джерард и с един невъзстновен Торес чакай ти победи ...




Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: alessandron]  
Автор Canary (On The Ball)
Публикувано25.10.09 15:04



То така погледнато, Милан трябваше да падне с шест гола, ма не би!
Реал и мангалчестър, най-мразените отбори на света!!!!



Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: Canary]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано25.10.09 16:06



Абе ти ще спреш ли с твоите глупости бе

Това не ти е клуб Футбол с лумпенизираните фенчета. Айде малко повече уважение. От 5 дена си тук и вече взе да сереш яко.
Ману и Реал имат най-много фенове по света, а ти си живей с илюзиите и прави банкет при всяка тяхна загуба, явно друго не ти остава



Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: Balleta]  
Автор Canary (On The Ball)
Публикувано25.10.09 16:27



ХАахах
Нервен ли си нещо?
Всеки си има мнение по въпроса!
За Реал не съм 100% сигурен, но мангалите със сигурност са най-мразения отбор в Англия!!
Ти какво си мислиш, че като драскаш тук от години, нещо ги разбираш нещата повече ли ?



Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: Canary]  
Автор alessandron ()
Публикувано25.10.09 16:53



Изобщо схващаш ли какво съм написал, или си знаеш твоята подобно на съдийския миндил, дето не му е ясно че влизане с двата крака напред е дузпа и нищо друго, та ако ще с на баба си хурката да е играл Карагър?






Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: alessandron]  
Автор Canary (On The Ball)
Публикувано25.10.09 16:55



Ти пиян ли си ?
Просто не съм съгласен, че понеже Джерард не играе и Пуул нямат шанс!!!
Ако Кайт не беше толкова куц, можеше и да си опроверган на 100%!



Тема Re: The Great Northwest derbyнови [re: Canary]  
Автор alessandron ()
Публикувано25.10.09 17:00



А аз визирам статистиката и равностойността на отбори, между които дълги серии са малко вероятни. Точно щото има такива куци като Кайт съм го казал това. И обидите си ги запази за жена си вкъщи !!!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.