Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 29.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Топ 7??? Първо го прочетохте тук:)нови  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано03.09.09 11:54



Ще направя една спекулация както най-обичам - win-win. Ако позная - добре, ако не - предупредих ви, че е просто спекулация:)

Предпоставките за това са:

1. От една страна състоянието на Топ 4
*За Ман Ютд се изписа достатъчно, в момента играят много слабо, разчитат предимно на Рууни, обнадеждаващо за тях е прогресивното развитие на Флечър...При всичките ми антипатии към лайното CR7 обаче - Валенсия като негов заместник? You must be havin'a laugh...Това ще е преходен сезон за тях, при пълна мобилизация, късмет и други фактори не е изключено да направят изглеждащото невъзможно в момента, а именно четвърта поредна титла
*Пуул са по-слаби от миналия сезон, вече загубиха два мача от бъдещите членове на Топ 7 (вж. по-долу)...Много фенове, виждам, че не са харесвали особено Алонсо, но фактът, че Реал толкова го искаха и то в трансферен прозорец, в който можеха да купят всеки (без Рибери:)) показва, че е много висока класа за scousers и ще им липсва...а, забравих единственият лъч светлина засега - Глен Джонсън - харесвах го още като една от първите покупки от ерата Абрамович...страхотен десен бек/халф/крило:)
*Арсенал изглежда по-силен ( особено отколкото твърдяха медииите - преди сезона бяха застрашен No. 1 за отпадане от Топ 4 за сметка на Сити), но проявиха лузърската си психика (отчитам и домакинската свирка на съдията) и загубиха първия истински тест за сезона, а сега им предстои мач с Ман Сити; Имат страхотен отбор, с много голямо бъдеще, лошото е, че така се говори вече 4-5 години след сезона на "непобедимите", а титли - zero; Ако бият Сити, взимат своето срещу слабаците, дори и да губят срещу бъдещите бивши Топ 4, остават в четворката
*Челси единствени изглеждат на същото, може би и по-високо ниво, запазиха гръбнака на отбора и имат опитен и не по-маловажно късметлийски треньор, признавам, че не ги гледах достатъчно, знам само, че обърнаха два мача, след като им повеждаха - вярно, срещу непретенциозни отбори; Всички им дават най-голям шанс за титлата - нека ги видим срещу останалите 6 и ще говорим

2. Кандидатите за топ 4, засега минус Евертън, се представят повече от добре, а именно:
*Ман Сити си купиха два равностойни отбора, резервният от които може спокойно без напрежение да се класира за зона "Уефа"; Гарет Бари е изключително стабилен, Тевез работлива неуморна маймуна, Адебайор ще вкара около 25, а Робиньо и Мартин Петров са резерви!!!Бият ли Арсенал и победят ли в отложения си мач (не знам за кога е насрочен), правят 15 точки и всички останали ще трябва да се притесняват
*Астън Вила - отписани от играта след старта 0:2 срещу Уигън!!!, вкл. и от мен...След това, 3:1 на Анфийлд, покупка на двама нелоши централни защитници, страхотен треньор за стандартите на Острова, много стабилен Стилиян Петров, прогноза до края на сезона - 4-5-1, грозни игри, победи със симулации на Рио-Кокър и подобни:)), много спечелени точки, предимство е, че изпаднаха от Лига Европа, за мен сигурен член на Топ 7
*И накрая, макар че трябваше да почна с тях - Тотнъм! Най-добър старт в първенството от 1960 и някоя година, победа срещу Ливърпул, голове в последните минути, Дефо is on fire, много добър състав с дълбочина, Хари Реднап е сред безспорните Но. 1 мениджъри (вярно е, че съм свикнал да прави чудеса главно със застрашени от изпадане, а не с конкуренти за място в ШЛ, но може би сега е моментът:) Бият ли Ман Ютд, стават Видима Заплаха, като Сити...

Евертън, обявени за кандидати за тази седмица (Тотнъм никой не ги слагаше в сметките тогава), почнаха мнооого лошо с 1:6 у дома, след това загуба от бърнли...С парите за Джолиън лескот направиха нелоши покупки, повечето фенове на Острова се съмняват, че Хейтинга е нещо особено, за руснака с непроизносимото име (ок, ще се пробвам - Билялетдинов) се твърди, че
е добър...Симпатичен, макар и посредствен отбор, ако влязат във форма, ще са нещо като Вила...заради резултатите досега ги изключват от "моя" Топ 7...

Очаквам коментари, не съм фен на нито един от посочените, затова пристрастните мнения биха били силно приветствани...Обективните анализи са прекалено скучно нещо:)))

А, да....и понеже знам, че звучи смешно и претенциозно да се правят прогнози на базата на 3-4 изиграни мача, ПОВТАРЯМ - това е грозна спекулация...а и е много лесно да се правиш на спец като мине половината сезон

"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от MCStranger на 03.09.09 11:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от MCStranger на 03.09.09 12:03.



Тема :)нови [re: MCStranger]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано04.09.09 13:13



радвам се да прочета нещо от теб и държа това да го спомена на първо място :)
на второ, поздрави за добре написаната тема.. наистина нека си кажем сега кой какво мисли и вижда.. по средата на сезона всеки може :)

Топ 4 (или поне съгласно статуквото до последния сезон)

- Манчо
Продадоха Тевес и Роналдо, които макар и да донесоха не малко победи на Юнайтед, явно не искаха повече да останат в отбора и затова може би сега бе моментът да се вземат рекордните пари за лекенцето и да се разтикат от мрънкащия индианец. Лично за мен изненадата бе че не купиха нито едно голямо име. Бензема и Рибери бяха свързвани дълго време с отбора, но или янките трябва да връщат дългове и са оставили САФ на сухо или просто съра не е искал да се включва в безумието, наложено от Реал. Валенсия ще има нужда от адаптация, на Оуен ще се разчита по-скоро в мачове, които и без него Манчо би печелил и т.н.
Въпреки това Манчо не трябва да се изключва от играта, най-малкото защото има и зимен трансфрен прозорец, в отбора са изпитани бойци, които знаят как се печелят мачове дори и с 1 на мъка. С оглед на началните кръгове, по-скоро изглежда че ще са подгласници, но кой знае...

- Арсенал
Продадоха две маймуни, взеха само едно попълнение. Много пасивен Венгер, като не се изпълни дори и очакваното поне едно холандско попълнение от Реал. Млад отбор с превъзходен начален мач, безпроблемно класиране за ШЛ . Това обаче няма да е достатъчно за нещо повече от запазване на мястото в топ 4. Но определено там се гради, смени се поколение, построиха стадион..

- Челси
Сините имат доста добре балансиран състав и това се видя в мачовете, които изиграха досега, макар да вземаха някои от тях привидно трудно с оглед на развитието на резултата. Ако нещо възпира повечето да ги обявят за фаворити, то ми се струва че е Анчелоти. Макар някой да бе казал че този отбор на Челси може да играе до към 10-ия кръг спокойно и без тренер :)

- Пуул
Писах тема за това какво мисля за сезона на Пуул... поне с оглед на контроли и първите мачове за сезона, в Пуул има една сериозна дупка в средата на терена. Скептично съм настроен за това че Акуилани ще я запълни. Перфектен Глен, но пък трагични Карагър, Леива и т.н. Може би ще намерим ритъма и правилния състав, но дали няма да е късно. И все пак се надявам че ще запазим мястото в Топ 4 :)

Та май излиза че Топ 4 ще се позапази и този сезон според мен

Кандидатите:

- Ман Сити - Бяха тръгнали да изкупуват нападатели :) ама се усетиха навреме. Направиха добър защитен вал с Лескът, Майка, Бридж и Туре, в средата Бари и Айрланд, не лоши крила и нападатели. Само че дали Хюз ще съумее да направи нещо с този отбор и дали ще има пправилния подход когато се върне Роке Санта Круз и започнат ротации и се появят сърдити латиноси да пълнят колонките на Сън и Таймс. Съмнява ме..

- Спърс - тръгнаха повече от добре. При тях слабото място е в защита и който съумее да се възползва от това, ще взема точки от Спърс.

- Вила - според мен при тях ще има по-слаб сезон тази година.

- Евертън - доста лоша загуба в началото на сезона. Също си мисля че ще има отстъпление.

Потенциална изненада - Съндърланд

Изпадащи - силно се надявам Болтън и Помпи да задържат текущоте си позиции. Но си мисля че Болтън ще се измъкат за сметка на Уигън и някой между Бърнли и Уулвс.



Тема Re: Топ 7??? Първо го прочетохте тук:)нови [re: MCStranger]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано07.09.09 14:46



за топ 4 май доста се е писало затова накратко.

1. МЮ за сега разчитат основно на Руни. Барбито се играе неговата, елегантен играч, който не занае кога ще се скрие. Въпреки всичко дори само част от младите да влезнат в час МЮ са поне втори. САФ налага стил да се пшечели с 1-0, още от миналата година.

2. Пуул, ами те са си Пуул, тръгнаха колебливо взеха мач с дух и съдия и дае молят да не контузи Джерард или да се научат да му лепят пшерсонален пазач по време на мач, че тогава съвсем ще я закъсат. Колкото и да е жалко за феновете на този велик тим ги виждам на 3то. Огромната празнина с напускането на Шави ще се усети много скоро.

3. Челси за сега показват завидно ниво, съгласен че запазиха гръбнака на отбора и имат калитар треньор + опитни силно мотивирани играчи жадни за трофеи. Като нищо може да вземат титлата а и ШЛ.

4. Франсенал ще са за поредна година отборът на бъдещето. Могат да бият всеки с по много, но трудно могат да задържат пшостояноо ниво пред вид манталитета, късата скамейка и ЕГНто на играчите.

За останалите в 7цата ами Тотнъм почнаха супер и заедно със Сити (ако си обиграят отбора) ще са реална конкуренция за топ 4.
Проблемът е че контузията на Модрич, не съм сигурен че ще продължат да играят по същия начин, а и все пак скамейката им е късичка. Но при всички случаи ще объркат с,етките на някои от големите.

Сити нямат да имят порблем с къса скамейка а маймунайор ще вкара сигурно 30 гола

Евъртън ще изпадна т от 7цата и на тяхно място най вероятно ще влезе Вила или Съндърланд.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: :)нови [re: AnfieldBG]  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано08.09.09 15:42



Всъщност твойто мнение беше едно от тези, на които се надявах най-много...но...Let's not start sucking each other's dicks, както каза безсмъртният Mr. Wolf в Pulp Fiction


С повечето неща, които си писал, съм съгласен, само за Ман Сити мисля, че ги подценяваш...Кой да фък е Роке Санта Круз, че да се съобразява с него Спарки...или пък арабелите, дето са на върха в клуба:))) мисля, че ще вземат много точки на Топ 4 и със сигурност ще печелят мачовете със слабаците

Вила не са много по-слаби от Ливърпул и тепърва ще засилват, Тотнъм направиха добра селекция, а и с този мениджър...Така че - остават 5-6 дни за опровергаване на тезата ми - след Тотнъм-Манчо и Арсе-Сити много неща ще се наместят...все пак - сезонът е дълъг, а този път - и много по-равностоен, така че пилците ще се броят напролет:)

"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®

Тема Re: Топ 7??? Първо го прочетохте тук:)нови [re: pirx]  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано08.09.09 15:45



Прав си за много неща...
Иначе Тотнъм взеха Кранчар, който не е Модрич, но е приличен запълвач на дупки, както каза и Анфо - проблемите им са в защита, а не халфове и нападение...
Конкурент на Пуул за 5-7 място - Вила:) Тотнъм и Ман Сити според мен са кандидати за четворката:)))

"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®


Тема не ги подценявамнови [re: MCStranger]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано09.09.09 00:24



но просто им липсва сработката която има в другите отбори и ще е нужно малко време. И пак добавям това, че Хюз скоро ще трябва да покаже дали е научил нещо от САФ по отношение на поведение в съблекалнята, мотивация и т.н. Загубите още ги няма, но ще дойдат 1-2 и тогава ще си проличи колко са готови. За мен ако запазят този състав и догодина, тогава ще имат шанс за нещо повече.
Иначе следната подредба си изглежда респектиращо наистина:

Гивън

Лескът Туре Ричардс Бридж

Райт-Филипс Бари Айрланд Тевес

Адебайор Робиньо

Разбира се има много вариации по левия фланд, където и Марто и Тевес и Робиньо могат да играят.. В дясно е по-постно. Добавяме и Санта Круз като се върне, но май сме до тук...

Точки от Топ 4 ще вземат, но според мен няма да са много. Потенциалните са 24.. Мисля че макс 8-10 точки ще вземат в тези 8 мача. Разбира се още в събота ще се види срещу Арсенал. Както казахме нашето са само прогнози в началото на дълъг сезон, в който всичко е възможно. Е, почти всичко .. :)

За Вила си мисля че няма да има кой знае колко добър сезон..



Тема Актуализация след 5 кръгнови [re: MCStranger]  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано14.09.09 17:24



...и двата мача на "истината"...

Сити биха Арсе и май гласовете на критиците на Венгер преди сезона, че не е добре да се продават основни играчи на пряк конкурент за ШЛ получават подкрепа...Маймунска постъпка на Адебайор - га еди кифтета, ни р'ва, курво, а? Въпреки това - голове във всички мачове досега и бързо се превърна в ключов играч за сините...
като резултат - Сити на трето място, с мач по-малко, без загубени точки и движение с темпото на лидера...

Тотнъм очаквано загубиха от Манчо, но пак са 4-ти, от този мач изводите по-скоро са за Юнайтед отколкото за Spurs...обръщат втори пореден мач срещу съперник от челото на таблицата, борят се...признавам, че този уикенд не можах да гледам нито един мач, но във форумите на феновете чета, че МанЮтд са направили най-добрите си около 60 минути от началото на сезона...да споменем и много добрите отзиви за играта на Бербатов - доколкото разбирам играл като миналия сезон зад нападателите...

Говорейки за обрати - споменахме, че Анчелоти е калитко на квадрат - мисля, че това е вторият мач на Челси от общо 5, решен в 90+минута, третият с обрат в последната третина на мача...Милан отпреди 3-4 сезона, anybody?:))) Все още не са срещнали сериозен отбор, така че оставям приказките за титла за след това...

Ливърпул размаза задължително Бърнли, но представянето им дотук е на добър средняк...айде, претендент за Топ 7:))) 4-ки срещу Сток и Бърнли, загуби срещу преки конкуренти като Вила и Тотнъм, клизма срещу Болтън

Вила взеха важна за тях победа в дербито, което си е винаги труден мач, имат 9 точки от 4 мача и след кошмарния старт срещу Уиган у дома, могат да са спокойни за темпото, с което се движат. Чета, че Дън е направил много добър първи мач...Победа с едно на мъка, както предрекохме, ще е често явление за тях този сезон....

И относно Топ 7 - добавете мислено по три точки на Арсенал за отложения мач и ще видите там точно тези 7 отбора, които визирах, а ако добавим по 3 точки и на Сити и Вила - трите нови претендента ще са 1(2)-и, 4-и и 5-и, над Ливърпул и Арсенал, а Сити дори с претенции за първото място...иначе поздравления за този, който спомена Съндърланд - но няма да ги включим веднага в Топ 8, защото все пак загубиха от Сток ,/но от друга страна резултатите им много приличат на тези на Пуул, така че - не се знае/



"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®

Тема Re: Актуализация след 5 кръгнови [re: MCStranger]  
Автор BatRado (red)
Публикувано15.09.09 11:12



Адебайор имаше всъщност две маймунски постъпки - коя от коя по-грозни. Заслужава сериозно наказание - ще видим какво ще решат от ФА.
Добре, че стюардите на Сити бдяха, иначе можеше да стане нещо сериозно,а тогава нямаше да е толкова смел - предполагам щеше да е първия, който ще се скрие в съблекалнята.

За Юнайтед - много добър мач на целия отбор, невероятни Рууни и Флечър.
Много добър Бербатов - това ще е неговия сезон!
Искаше да се докаже именно на този стадион, но нямаше късмет, а и след изгонването на Пол, стана изкупителна жертва за смяна.

Тотнъм играха добре при 11:11, като останаха с човек повече, на терена имаше само един отбор... Който можеше да си тръгне и с по-убедителна победа.

Челси няма какво да се коментират към момента - все още нямат сериозен мач, а и късмета рано или късно ще свърши. Дори и на калиткото.... Абсурд е да се смятат за шампиони.

Ливърпул тепърва ще дръпне и със сигурност ще са в тройката накрая. За тях е важно Джерард и Торес да си върнат формата от миналия сезон.

MUFC - Bringing meaning to life since 1878

Редактирано от BatRado на 15.09.09 11:13.



Тема Adebayor updateнови [re: BatRado]  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано15.09.09 16:03



От www.sportinglife.com

"The Football Association have hit Emmanuel Adebayor with two charges following his stormy performance in Manchester City's win over Arsenal on Saturday.
Adebayor is facing a three-match ban for violent conduct for the incident involving Robin van Persie, while the City striker is likely to face an additional punishment for the celebration that followed his goal in the 4-2 win.
Unless the Togo international can successfully argue his case, he is almost certain not to be available for City at least until their trip to Wigan on October 18."

Анфо ще се окаже прав, че Сити ще отпаднат от надпреварата - само че не заради недоволство на звездните резерви, а заради отпадане за 5-6 мача на ключов футболист и голмайстор - не виждам кой ще вкарва колкото него...Ако се справят без него - значи вече са наистина голям отбор...

"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®


Тема Топ 7 преди кръганови [re: MCStranger]  
Автор MCStranger (Ем не си...)
Публикувано18.09.09 14:39



*Ман-Ман: Потвърдиха първите три мача наказание на Адебайор за настъпването на Ван Перси, effective immediately, което значи, че пропуска дербито. По повод другия инцидент, ФА ще решава по-късно... Рууни е казал, че те ще са отборът, който ще спре устрема на Сити към титлата...да видим:)

*Челси-Тотнъм: повече от възможна втора поредна загуба за Тотнъм, но те имат солиден актив от първите 4 мача и е много възможно дори при загуба да са пред Ливърпул, за които ще говорим ей сега->

*Уест Хем - Ливърпул - дет' се вика - троен мач:)))с лек уклон към Х2 заради името на Пуул

*Вила-Помпи и Арсе-Уиган - нарисувани единици, ама знае ли се:)))
*По молба на читателите включваме и Съндърланд - Бърнли са много силен домакин, но Х и оставане в седмицата са напълно по силите на Черните Котки...

"- They named me Caesar because I was born by Caesarean." "- Lucky you! Imagine it was by vaginal!"®



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.