Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 29.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 20 години по-късно..нови  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано25.05.09 12:22



Не, не става въпрос за Хилсбъро, гола на Майки Томас, с който Арсенал спечели титлата или головете на Йън Ръш с които Пуул спечели ФА Къп в паметен финал с Евертън.
Става въпрос за отпадането на един обичан от преданите си фенове отбор - Нюкясъл. Преди 20 години джордитата събраха 31 точки актив, за да отпаднат с Уест Хям ииии... Мидълсбро. Сега компанията е сходна, точките са с малко в повече, но болката във феновете е далеч по-голяма, защото ако тогава отпадането бе ясно 2-3 кръга преди края, то сега се залагаха надежди на Шиърър да спаси отбора и до последно тази надежда бе жива.. На всичкото отгоре отпдането бе подпечатано с автогол на един от тези, на които най-много се разчиташе.

Ако хвърлим един поглед върху състава и някак това отпадане започва изглежда резонно - Гивън бе продаден, в защита някак не мога да видя нужната за този отбор класа. Средната линия е пълен сбирщайн - играчи отпаднали от по-големите отбори и един Кевин Нолан, който за половин година едва няма как да се утвърди. В нападение картинката не е кой знае колко по-различна, като тук добавяме и не малкото контузии. На този фон Шиърър не мисля че може да бъде винен кой знае колко. По-скоро от него се очакваше да нахъса тези играчи и да бъдат взети поне домакинските срещи. Уви, това не се получи, като на практика точно последната домакинска среща с Фулъм, прати черно-белите в Чемпиъншип.

В цялата тази черно-бяла картинка, единственото цветно нещо са феновете на отбора:



Сега думата има Майк Ашли... ако успее да разкара всички излишни дупки от отбора, да инвестира разумно за Чемпиъншип и да задържи Шиърър, на който да бъде дадено малко време за изграждане на нужната сплав, то връщането в елита ще е въпрос на 1 или максимум 2 години..



Тема категорично НЕ съм съгласен с теб !нови [re: AnfieldBG]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано25.05.09 16:54



сега за Нюкасъл е важно да осъзнаят нещо много важно
а именно, че с Алън Шиърър Лига 1 не им мърда ..до 1-2 години , както казваш

първата им задача сега е да си намерят СПОСОБЕН мениджър (задължително не англичанин), щото с надъхване само не става, баце..
ако е за надъхване по-добре да си земат Ръсел Кроу, Ал Пачино или Мел Гибсън...да им дърпат по една тежка риторика преди важен мач..като за гладиаторска или патриотична битка

да, но и английския футбол отдавна не е само надъхване..даже и той се развива

а за да се гонят успехи в ЧШ, а и за ВЛ е нужен опит , опит, и пак опит !
съпостави младия Коулмън с опитния Ходжсън във Фулъм
виж младия и неопитен Саутгейт какво направи с Боро
спомни си как игра Блекбърн при неопитния Инс и как заигра при опитния Алърдайс
спомни си каква трагедия бяха Помпи при магарето-алкохолик, който въпреки ,че си имаше стажа в Уикъмб, за мен е по-слаб треньор и от Ел Цървул Каталунски
виж колко бързо се стабилизираха Помпи след него

Кои треньори вкараха отборите си във ВЛ тази година ?

опитните Маккарти на Уулвс и Маклийш на Бирмингам
и то без отборите им да белстят с игра !!!
вкараха ги с ОПИТ

няма лошо и Шиърър да е треньор, но според мен първо трябва да постажува малко в долните дивизии, а не да скача нависоко с джордитата

я си спомни кога започна сривът на Нюкасъл ?
точно с уволнението на опитния Робсън ....който освен ,че тренираше и водеше отбора, също и ГРАДЕШЕ , купувайки млади перспективни играчи ....като един Хуго Виана примерно .....

уволнениео на Робъсн беше огромна глупост !!!
след него последва едно стремително падане надолу и само надолу....

Шиърър катеорично не става за треньор за клуб от калибъра на Нюкасъл , нито във ВЛ , нито в ЧШ!



Тема Re: 20 години по-късно..нови [re: AnfieldBG]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано25.05.09 20:04



Мен ме е яд за Оуен. Не знам какво стана с него, дали контузиите му ебаха майката или просто се затри при свраките?! И двете неща са верни, но второто като че ли е с по-голяма тежест. Нюкасъл определено не е за него. Ако си го бяхме върнали и партнираше на Торес вместо недоразумението Каут ( който четох в един материал, че ако Пуул искат титлата догодина трябва да го изритат и да вземат класен нападател ) мисля, че щехме да постигнем повече. Тоя такива глупави пропуски направи, Майки вкарваше без проблеми. Отделно е и бавен като охлюв.

Иначе за Нюкасъл, хм, помня, че точно тогава още в първа дивизия, 1990-1991 треньор им беше Оси Ардилес, но бяха много зле и почти не изпаднаха и от първа дивизия. По-късно ако не се лъжа довлчече Клинси в Спърс.
Иначе си мисля, че ако сложат Кийгън няма да сбъркат, той ги издигна всъщност от първа в горния ешелон и ги направи потенциални шампиони.



Тема Re: 20 години по-късно..нови [re: TheExorcist]  
Автор Forest_fan (пътуващ)
Публикувано25.05.09 22:26



Кигън и головете на Анди Коул ги върнаха тогава в елита



Иначе, аз съм съгласен с Резо, че на Нюкасъл сега им трябва опитен и доказан мениджър, а не ученик в професията като Шиърър. Киниър преди него беше опитен, но не може да се каже, че "джордитата" бяха много стабилни при него.



Тема не че ми се спори,нови [re: KlLL HRlSTOLOFF]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано26.05.09 00:48



но как игра Нюкясъл при 'опитния Алърдайс' ?
Колко време се задържа той начело на клуба и след какви резултати бе изгонен..

Проблемът на НЮ в момента според мен не е в мениджъра, а в пълнежа в отбора.. хора, които отдавна играят все едно са събрани за квартално мачле. Малко са играчите на този етап, за които човек се сеща с нещо позитивно направено за този отбор.. Гивън бе един от тези и бе продаден. Няма и помен от онзи Дъф от Блекбърн, Оуен от Пуул, Смит и Видука от Лийдс, Джереми от Челси или Реал по-скоро.. Кой да прави играта Ники Бът, Бартън ако не е в затвора или нашето момче Гутри

Четох няколко форума на фенове на Нюкясъл и момците разсъждават много прагматично.. Обсъждат състав точно без тези имена.. Е и без борда на директорите де :)

А дали Алън става за тренер или не, времето би показало.. Ако не му се даде такова, всичко е въпрос само на предположения. Не мога да кажа че съм гледал кой знае колко мачове, но в общи за 8 мача е рано да се правят заключения. За мен именно следващия сезон е необходимия тест за Шиърър.

Маккарти и Маклийш може да си вкараха отборите, но това направиха и преди 1-2 сезона имена, които не бяха толкова популярни тогава.. И не само това но ги и задържаха.. нещо което за Маклийш не съм убеден че ще направи следващата година.



Тема Re: категорично НЕ съм съгласен с теб !нови [re: KlLL HRlSTOLOFF]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано26.05.09 12:29



страхотен, анализ относно младите и опитни мениджъри! браво!



Тема Re: 20 години по-късно..нови [re: TheExorcist]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано27.05.09 10:14



Оуен го съсипаха контузиите. Загуби бързина и най-вече се страхува от нови контузии и не се бори като преди.
Много жалко, защото ми е един от любимитеб играчи още ос СП, когато вършееше срещу Аржентина.

Не мисля, че си е загубил головия нюх и има още място в голям клуб защо не да се върне в Пуул, но при при джордидата няма да остане със сигурност.
Колкото до НЮ след ерата на БР не са същите, сега им трябва опитен тренер с опоитни мотивирани бойци.
Шиърър беше голям играч, велик направо, но му липсва опит.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: не че ми се спори,нови [re: AnfieldBG]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано27.05.09 11:10



от една страна и ти си прав ,че отбора им е пълен с бивши футболисти като Оуен, но от друга , все пак разполагат с необходимия минимум от играчи, които да гарантират поне класиране в средата ...стига да бъдат наредени правилно , да им се обяснят някои неща и да знаят какво точно правят на терена ....

та какво повече имат като играчи Стоук или Блекбърн ..или Уигън ?!

тук е ролята на мениджъра

не знам за теб, бате, ама аз им гледах два и половина мача под ръководството на Шиърър и трябва да ти кажа ,че играха по-слабо отколкото при Алърдайс
не, точната дума всъщност е ,че играха БЕЗУМНО !
баце, Вили Джуниър е по-добър треньор от него, според мен :Р

а Алърдайс нямаше какво да направи повече при свраките, след като определно се виждаше ,че не разполага с кредит на доверие ....
ако си спомняш, започна силно с дълга серия без загуба ....и след първата по-слаба серия, беше аут
поредната глупост на ръководството !
никога не съм му бил фен, но няма как да отречем от нищо правеше нещо в Болтън и то дълго време

на мен основната ми мисъл бее ,че ако ножа е опрял в кокала, е САМОУБИЙСТВО да назначаваш абсолютно неопитен треньор и да разчиташ ,че той ще спаси тима от изпадане, щото щял да ги надъха .....
това може да е начин за постигане на успехи в ръгбито, но за футбола ..във ВЛ,да разчиташ на едно голо НАДЪХВАНЕ ,е пълен абсурд !

трябваше им някоя стара лисица, доказала се в бранша, нищо повече



а ако искат да се досамоубият, нека си оставят Шиърър ..
ще има да се учи на техен гръб сезон-два , така както ицката се учеше на гърба на "Нуц'налния"(цитирам)



Тема Re: категорично НЕ съм съгласен с теб !нови [re: falkenbach]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано27.05.09 11:33



ъ, анализ
тея имена и отбори ми изникнаха на прима виста просто, щото са показателни ..иначе списъка може да се допълни и продължи безкрай ....със задължителните изключения, разбира се ....

даже може и да се разшири географията ....
виж неопитния Ел Цървул какво направи със Селта ....2:3 от Леванте и айди сбогом Примера

виж неопитния, но ГЛУПАВ Вили Джуниър докъде щеше да докара левски, а сега с опитния чифут Кокала даже имате шанс да остраните Хафнарфьордур ако ви се паднат





Тема Re: 20 години по-късно..нови [re: pirx]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано27.05.09 11:41



Оуен в Пуул ?!
айде няма нужда, а



Оуен приключи с футбола в момента, в който напусна Пуул
а контузиите не са причина са слабата му форма,
те са по-скоро следствие на слабата му форма

видяхме какво стана след като Рафа привлече БОГ в Пуул обратно ....
аз бях ЗА, въпреки ,че знаех ,че няма да се получи нищо и ,че БОГ е изчерпан за ПУУЛ, но все пак за БОГ изключение може да се направи ....

за Оуен, не съм съгласен
не сме благотворително дружество "въздишки по старите ленти", а клуб който иска титлата повече от всичко
с играчи с формата на Оуен е невъзможно !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.