Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 23.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Честита нова 2008-а  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано03.01.08 10:47



на всички фенове на английския футбол и честит нов сезон 2008/09 на феновете на Пуул. Този за пореден път стана кисел.

Последните години посрещах всяко домакинство срещу Бирмингам с мисълта за загубени точки. По някаква причина това бе отбор, срещу който играем трудно у дома. От последните 4-5 мача, мисля че имаме само една победа. Подобни са нещата и като гост. Просто Сити играят успешно срещу нас. Този сезон също не успяхме да ги победим.. 0-0 в началото на сезона, когато трябваше да се защитава лидерска позиция.
Снощи не играхме с Бирмингам, но Уигън спечелиха точката в подобен стил.. и това е обяснимо. Просто Стив Брус сега е начело на Уигън и открадна поредната си точка от Анфийлд. Не гледах мача и мога да гадая за това как са стояли нашите и Уигън. Гледам кога са правени смените и какви са те:

Liverpool: Reina, Finnan, Arbeloa, Carragher, Aurelio, Pennant (Kuyt 86), Alonso, Mascherano (Crouch 84), Kewell (Benayoun 74), Gerrard, Torres.

Голът на Брамбъл е в 80-а минута . . .

Не се сещам за контузия на Бабел, но не го и виждам в състава. Разбира се срещу тим като Уигън в домакински мач е логично да се излезе с един нападател.. Все пак този отбор бе спечелил не една а цели 2 точки като гост за 10 мача. Смените са навременни.. все пак защо е нужно да се търси втори гол.. ние да не сме Арсенал или Манчо, че да бием с по 3-4 гола подобни сбирщайн отбори.. 1-0 пак дава 3 точки. Чака ни тежъм мач с Лутън за Купата.. трябва да се пази отбора.

Не знам човек трябва ли да е футболен експерт или гений, за да предприеме смени по-рано като вижда че играта не върви. Аз преполагам само какво е било между 60-а и 80-а минута, но мисля че не съм далеч от реалната картинка с оглед на някои отзиви на фенове:
... as the game was not going in our favour and Benitez (dont know if he was watching the same game) just let Wigan dictate and dictate!

Какво ни чака - следващите ни гостувания са Боро, Уест Хям, Челси, Болтън и Манчо . . . Не виждам кой знае колко точки от тези 5 мача въпреки че все още имаме един от най-добрите активи като гост. Но може би този актив е именно защото не сме играли на стадионите на по-силните отбори.
За ШЛ ни чака Интер. За наша беда не онзи Интер от преди 2-3 сезона. Вече дори и те станаха шампиони.. скоро и Бостън Селтикс ще стане в НБА.. оставаме май само ние с титла от преди 100 лета
За ФА Къп - Лутън. Преди 2 години се наложи да обръщаме резултат от 3-1 до 5-3. Вярно че си бе шоу на Алонсо и компания, но в подобни мачове стомната може и да се счупи. А този турнир остана единствения, с който може да се спаси по някакъв начин сезона. Като се има предвид фазата му обаче, по-скоро ще трябва да кажем добре дошъл сезон 2008/09 - поредния, в който ще се опитаме да направим нещо... Вече започвам да се надявам следващите опити да са без Рафа.



Тема Re: Честита нова 2008-анови [re: AnfieldBG]  
Автор winteraZor (tranquliZation )
Публикувано03.01.08 13:57



честита и на теб...

аз обаче гледах мача и коментара ми е само един :

дано новата 2008-ма ни донесе много здраве, щастие, късмет и ....НОВ МЕНИДЖЪР !!! човекът- картоф просто не става !!!



85 минути ми играе срещу Уигън с един единствен чист нападател ?!?!? в лицето на Торес !?!? ШАХ и МАТ !

Същия сополко пък, колкото и гениален футболист да е , не стига че бе надигран напълно и обезличен от !!! Ричард Дън !!! в предишния кръг , който е подвижен колкото претоварена фадрома , но и сега срещу МЕГА защитата на Уигън се загуби тотално и игра прибързано .....а голът му бе изцяло заслуга на Финън ....Само за сравнение , спомнете си какво направи бербатов с Дън !!! и как се представи ел Сополиньо срещу ман шити

Пълна загадка за мен е и какво търсеше Хари Кюъл на терена ?!?!?
...играта му бе безобразна ....ама меко казано безобразна...
..изгуби поне 90 процента от топките, забавяше всички атаки по лявото крило първото полурвеме, и раздаваше само грешни пасове...
а Масчерано бе неузнаваемо слаб ...за смяна бе още на полувремето..

Джерард демонстрира нетипично за него нежелание за игра и за борба ...но само на Джерард не може да се чака , ако искаме да сме сериозен отбор , конкурент за титлата ...

като не може да си нареди състава Санчо Панса в два поредни мача , да си отива на иберийския полуостров и да си хваща някакво отборче , което отговаря на класата му ..

ай сиктир вече от олигофрени мениджъри начело на Пуул , писна ми

В сегашния си вид , този Пуул просто не е ДОСТОЕН за шампион !

не може с играчи като Кайт, Крауч , шибания слаботелесен чифут Йоси , Сами Хупия в сегашната си форма, Кюъл , Арбелоа , Аурелиовци някакви мърди безподобни ....да тръгнеш да ставаш ШАМПИОН !

това би било обида за футбола !



Тема Хавиернови [re: winteraZor]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано03.01.08 14:14



вече е с единия крак извън Пуул. Положението около него не е много розово и донякъде това може да обясни слабата му игра.
За Хари мисля че ще е добре да отида където го искат.. имаше някакво инфо днес че има интерес към него. Преди да го вземем от Лийдс даваше надежди, но не можа да разгърне потенциала си при нас. При все че имаме Бабел този сезон, Хари да излиза титуляр си е потресающо..

Иначе по форумите все повече се среща недоволство от Рафаелето.. Той обаче все още не е отписал титлата.. Вярно има още 4 месеца.. до тогава може Абрамович да фалира, Манчо и Арсенал да си уговорят 10 мача подред без загуба, да ги пипне ФА и да ги прати в Конференцията.. Ще остане да се борим само с Ман Сити, Вила и Еве..



Тема Re: Честита нова 2008-анови [re: AnfieldBG]  
Автор shevchenko (старо куче)
Публикувано03.01.08 22:58



хмм, то беше ясно, че няма да вземете п-вото, въпроса беше колко дълго ще се заблуждавате, че имате шансове. :)

е хубаво, че стана по-рано. хубаво за вас де, защото ще си знаете приоритетите и ще дадете всичко в ШЛ и ФА Къп. А както знаем в турнирите е и стихията на Бенитес, така че





Тема Турнирите не менови [re: shevchenko]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано04.01.08 14:48



греят мен.. дори и този за ШЛ.. За мен пред Пуул трябва да има само една цел за следващия сезон - титлата във ВЛ. Дори за купите да паднем от Ръшдън, Колчестър и Вардар Скопие, ще ми е все тая ако успеем да сме реално в борбата за титлата в Англия.
Едно време доста червени фенове се молеха за загуби на Пуул, за да може да бъде сменен Улие.. честно казано аз не виждах проблемите само при него, но сега все повече се нервя на начина по който Рафа комплектова състава, води мача и след това приказва тъпотии като това че било добре да имало още един гол или че все още имало шансове, трябвало само да не губим точки :)



Тема Re: Хавиернови [re: AnfieldBG]  
Автор Assassination Squad (Venomous&Lethal)
Публикувано14.01.08 00:54



Ха ха ха, готино.

Важното е, че човекЪТ има надежда. Тя умира последна все пак. Обаче след края на сезона ше каже, че МАЛКО не му е достигнало за титлата, въпреки 20-те точки назад от шампиона и ше уговори шефовете да остане и другия сезон. Защо да бега от Пуул, защо каун и крачун да бегат от Пуул... Че това е връх в кариерата бе... Спомням си преди Дяволето се нервеше за оня Томасон, че му е гот в Милан и как го искаше аут от отбора...

[image]a715.ac-images.myspacecdn.com/images01/15/l_8c58e83e3bf7d0cbb433b26b96b85cf2.jpg[/image]

Тема Re: Турнирите не менови [re: AnfieldBG]  
Автор _GECATA_ (c'est moi)
Публикувано14.01.08 10:56



С интерес гледам какво става с Пуул, не за друго - адски е готино да играят 4 отбора за титлата. Некакви серии от по 30-40 мача без загуба ми се струват противоестествени.
Та за отбора от Анфийлд. Тази година придобихте втори играч от световна класа - Хлапето. Но се вижда, че с двама е малко. В нападение Каут(играта му прилича зверски на тази на Алан Смит) и особенно Воронин(дърво и половина) струват точно колкото един свестен реализатор, който да партнира на испанското ви чудо. В халфовата линия освен Стиви Джи няма какво да се забележи. Така преекспонирания Масчерано е един силно ограничен играч, който не носи ползи при изграждането на играта. Алонсо е далеч по-добър, дано се върне скоро. Дори Сисоко стои по добре от аржентинчето. Вдясно имате Пенант, който играе най-слабите си мачове в кариерата и Бенаюн, който пък е играч от редна класа - 1 много силен мач 2-3 по слаби...
Вляво си имате млад и многообещаващ играч, който странно защо играе от дъжд на вятър. От таз халфова линия и тазквоз нападение толкоз резултати...
В момента другите претенденти за титлата имат по осем играча за 4 позиции в средата на терена, Поол нямат. За каква точно ротация да си говорим?

BeQuickOrBeDead


Тема Е как за каква :)нови [re: _GECATA_]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано14.01.08 11:56



Рафата показва каква.. в общи линии глупава.. :)
Имаме 3-4 играча на ниво.. бих Включил Бабел, който този сезон трябваше да е титуляр, вместо Бенаюн, Кюъл или Пенант.
Ако тръгнем по линии имахме малшанса Агер да се контузи и с това Хупия да зарадва най-много народ по трибуните - все фенове на отборите, с които играхме(последно тези на Боро). Иначе защитната двойка си бе Кара и Агер и би изглеждала различно. Но точно тук се вижда че нямаме резерв.. Мерси на Сами за сърцатата игра до преди 2-3 сезона, но вече трябва да последва Аншо. За бековете има варианти, но Рийсе е неузнаваемо слаб и те се свеждат до 2-3 ако някой се контузи също.
Голямата ни слабост е в средата на терена.. За парите които дадохме за Кайт и Пенант, с малко отгоре можеше да се търси вариант за Ван дер Ваарт. Стига обаче някой да прецени и види че му трябва такъв играч. Рафаел не е този някой.
В нападение не е чак толкова лошо положението, но не се изполвза оптимално това което имаме. Кайт трябва да е ента резерва, Воронин има скорост и в дадени мачове има ползва от присъствието му, но чак да е титуляр в Пуул би било странно също. Остават Торес и Крауч. Наглед малко странна двойка, но това е дереджето. Не че често се случва да играем с двама нападатели.. дори и домакини на Уигън да сме.
Интересно че в мачовете с Тулуза, Бенитес даде шанс за игра на няколко човека които после почти не са намирали място сред основната група. Явно човека смята че всичко върви нормално и вървим в правилна посока.. като Интер.. първо един сезон с амнайсе равни мача, после живот и здраве шампионски сезон. Да, ама трябва да накажат Манчо и Арсе, за да се случи това..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.