Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 23.05.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Мне...нови [re: Beнaбили]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано16.09.07 05:19



значи да моето мнение се знае отдавна и никога не съм го крил нито ме е срам от него.
за да има голямо първенство трябва да имаме големи отбори. ако големите отбори са неспособни да предложат вълнуващ футбол, то бъдете сигурни и по-''малките'' отбори няма да го покажат.
Само че вие виждате само това в моите мнения, а то не е само това. има много вариации и нюанси.
кои са големите отбори - италия, англия, германия, франция, холандия и испания + бразилия и аржентина. ако вие искате тези отбори да не играят то ще ви се изсмея. Ако не играят два отбора от посочените пак е кофти, поне според мен, това че вие не сте съгласни (всъщност съм сигурен, че повечето хора са съгласни) си е ваше право и може да сте прави а аз да греша. всеки си собствено виждане на нещата.
ако еди отбор пропусне големия форум си е ок, както казваш да са се е класирал.
това обаче не значи автоматично, че съм срещу малките отбори. няма такъв филм и не е имало никога. нещата така са направени, че обикновено големите отбори се класират макар винаги да става по една, макс две изненади което си е нормално, но и по-скромните отбори някак си намират място на форума, тези които наистина го залсужават го намират и ако имат наистина добро поколение то и постигат това за което са се борили и потили години наред. до тук нещо нередно? примерът от последните години е многозначителен и всичките тези отбори направиха празника още по-хубав и внесоха нещо ново. та така.
вие от само едно мое мнение, че НЕ ИСКАМ Шотландия вместо Франция/Италия (за това пък изобщо да не говорим:)) ) се опитахте да направихте психопортрет достоен за профайлърите във ФБР



И в заключение, ако ще и Малта и Фарьорите да се класират пак ще гледам ЕВРОТО, така че не виждам за какво и аз споря. Просто тези форуми не са всеки ден и аз лично искам да гледам най-добрите отбори. защото най-добрите отбори (на хартия) са способни във всеки един момент да изригнат и да направят зрелище заради което всички ние обичаме футбола.
Така е и във всеки друг спорт. От жалващите се нека посетят клуб тенис и да видят там какви отзиви имаше за доста смешните получили се 1/8 и 1/4 финали при мъжете и донякъде жените. Така е като по-класните състезатели отпаднаха рано, рано после след 3 кръг супер драмите липсваха и някак си остана една празнота.

когато един по-слаб отбор скочи на по-голям става мач и може да стане страхотно зрелище, но когато един срещу друг се изправят два подобни идентични отбора гледаме мъка (справка: швейцария - украйна на световното). и за да секна калкулацията и сметките, защото знам, че ще извадите некой ''велик'' мач от 1954 г. то да си кажа, че по принцип е така и изключението само потвърждава правилото.


ае стискам палци за Дания!



Тема Re: Scotland 3-1 Lithuaniaнови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (редник)
Публикувано16.09.07 15:48



Напротив. :)

Ами ти правилно млъкна в клуб "Тенис", защото наистина говореше празни приказки без покритие, докато аз веднага намирам подобен цитат: за да има голямо първенство трябва да имаме големи отбори. Това за мен е привилигероване на големите отбори, независимо от формата им, а това е напълно грешно за мен.

Всички разбрахме мнението ти, просто е грешно, защото за първенството се класират първите два отбора във всяка група, а не този или онзи, който Дявола избере да се класира. :)
Какво значение има дали имали потенциал и дали си им бил фен? Въпросът е, че бяха отбор без традиции, от който не се очакваше да направи нищо, но отидоха и направиха прекрасни мачове, а спечелиха и третото място. За Латвия, които са далеч по-слаби от сегашните шотландци, естествено, умишлено не коментира. А българите каквито и да ги изкарваш през 1993, не бяха по-силни от французите по онова време, но не вярвам да не си се радвал на победата на Парк де Пренс.



Тема Re: Мне...нови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (редник)
Публикувано16.09.07 15:53



В отговор на:

вие от само едно мое мнение, че НЕ ИСКАМ Шотландия вместо Франция/Италия (за това пък изобщо да не говорим:)) ) се опитахте да направихте психопортрет достоен за профайлърите във ФБР




Само че ти не го представяш като твое си субективно мнение, ами говориш, че отбори като Шотландия НЕ ТРЯБВА да се класират за Еврото, което дразни, след като скотите са си заслужили мястото и толкоз.

И стига си давал нарочно подбрани примери, аз да дам ли пример какво направиха Багдатис или Гонзалес в две поредни години на АО? Нито един от двамата не "заслужаваше" да стигне далеч по твойта логика, но и двамата направиха страхотни мачове по всички параграфи. Същото е и с футбола, Кот'д'Ивоар като се класираха за сметка на водещите африкански отбори на Световното, нима не показаха добър футбол?



Тема Re: Scotland 3-1 Lithuaniaнови [re: Diavolo]  
Автор Edward (The king)
Публикувано17.09.07 20:06



Злина има само за теб, други недоволни не виждам. Късметът е част от футбола и идва при този, който го търси.







Тема Re: Scotland 3-1 Lithuaniaнови [re: Diavolo]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано17.09.07 20:15



Късмет е че ДВА пъти победиха Франция с 1-0 ?????
А ако 100 пъти победят Франция с 1-0, пак ще е късмет.

Футболът не се играе на хартия. Т.е. кой е по-добрият отбор се определя на ТЕРЕНА, а не в главата на Diavolo.


некадърниците ВЪН от ЛЕВСКИ

Тема Re: А ти налинови [re: Diavolo]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано17.09.07 20:25



"Италия и Франция имат играчите и потенциала да играят какъвто футбол си поискат, но е трудно да го направят един срещу друг, защото се допълват прекрасно и са много равностойни. "

Не е вярно. Ако и двата отбора бяха излезли със схеми 4-3-3 за агресивна игра, можеше да се получи резултатен и интересен мач. А не в "най-лошия случай 0-0, ако другите си вкарат автогол - ОК." Финала на световното минА, играят се мачове с малко по-малък залог, демба.

Не си искал да гледаш на Европейското Шотландия, С. Ирладния, Русия и ...
Ами сигурно на световното искаш да гледаш само Европейски отбори, които правят класически мачове като Франция-Швейцария, Швейцария-Украйна, Англия-Португалия, Португалия-Франция...

И все пак как ще ме убедиш, че Франция няма да отпадне с голова разлика 0-3, ако се класират, на базата на последните им 2 мача ?


некадърниците ВЪН от ЛЕВСКИ

Тема Re: А ти налинови [re: (((((x)^x)^x)^x)^x)]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.09.07 15:35



Не е така. не може Италия и Франция да излизат със схеми каквито на теб ти е угодно за да ти правят фека и да си вкарват по 5 гола. не е това смисъла.
това 0-0 беше следствие на доста напрегнат и качествен мач.

глупости, кой ти говори за световните първенства и какви отбори искам да има там. а и защо си ги дал тези примери? като изключим двата южноамерикански гранда и Мексико то останалите отбори са си само за колорит и много рядко да стане някъде изненада, която обикновено идва от Африка. не виждам смисъла на това което си писал и какво общо има с темата.

В отговор на:

И все пак как ще ме убедиш, че Франция няма да отпадне с голова разлика 0-3, ако се класират, на базата на последните им 2 мача ?



сериозно ли го мислиш това? ако Франция отиде на еврото ще е фаворит за титлата, ако Шотландия отиде на еврото ще е фаворит за отпадане още в груповата фаза. ще видиш и коефициентите на букмейкърите.



Тема Re: Scotland 3-1 Lithuaniaнови [re: Edward]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.09.07 15:36



напротив има доста недоволни, но си мълчат. а ти стига с тези заучени фрази за късмета и кой как го търсил (да те имитирам малко:п ).



Тема Re: Мне...нови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.09.07 15:38



заслужили са си мястото?

чакай първо да се класират, ама да няма некой сакатлък в Грузия?

че кой ти говори за Багдатис и Гонзалес ве? и двамата са култови и таланти, или ми ги съпоставяш на Шотландия? по-скоро може да се сравняват с Дания и Португалия, нещо такова в йерархията.



Тема Re: Мне...нови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (редник)
Публикувано19.09.07 15:42



хаха, култови и таланти другия път... Шотландците участваха на две от последните четири европейски, а през 2000 отпаднаха нещастно на бараж от Англия, това са предостатъчни традиции.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.