Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 26.05.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Англичани в топ 4нови  
Автор nick_22O2 (новак)
Публикувано13.07.07 12:10



Някой може ли да каже как да не се убиват младите английски таланти и да им се даде достъп до елитните клубове. Че какво е това в Арсенал да няма нито един англичанин? Пълен е с негърчета, които даже не са кой знае какви майстори. Арсенал е английски гранд уж. И в Челси работата е същата (все пак там са Лампард, Тери и Джо Коул), и в Ливърпул. Сега виждаме, че и в Юнайтед все по-трудно ще виждаме англичани на терена. Че къде ще израстват таланти за националния отбор. Той се превърна в среден европейски национален отбор. Губи от Хърватия, прави на свой терен равен с Македония! С голяма мъка бихме неотдавна Азербайджан даже (един удар към вратата за целия мач!). Не можем вече да бием Израел. Има ли в Англия кой да мисли по тези срамни факти. Че Англия вече 40 години не може да направи един финал на европейско или световно. Срамно е за родината на футбола. Не знам как стои въпросът сега, но има ли теоретична вероятност да се ограничат чужденците? Нали наскоро имаше. Или нещата вече са необратими заради големите пари? Поне 4 места да бъдат задължително за англичани. При сегашното положение за английските играчи остават второразредните клубове или Чемпиъншип. Вижте трансферите за тая година. Почти изцяло идват нови чужденци, само средняци-англичани сменят един слаб отбор с друг. Ако имаше пари навсякъде и там щеше да остане без англичани.

Редактирано от nick_22O2 на 13.07.07 12:12.



Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: nick_22O2]  
Автор Edward (The king)
Публикувано13.07.07 16:50



Това е тревожна тенденция, която съм забелязъл отдавна. За мен проблемът е в парите. Английските клубове станаха много силни финансово и поради това почнаха да купуват куцо и сакато от чужбина, отделно и цените на самите английски таланти са много завишени, те пък са с големи претенции и това утежнява покупката им. За Юнайтед не си прав, Съра както виждаш купува и качествени английски играчи.

Според мен тимове като Евертън и Тотнъм заслужават адмирации за волята си да залагат и на местното.







Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: nick_22O2]  
Автор nick_22O2 (новак)
Публикувано13.07.07 18:42



Забелязва се и друга тенденция. Челси, Ливърпул и Ман Юнайтед стигнаха до полуфиналите на Шампионската лига, но Милан отвя и Манчестер и Ливърпул. Би ги много яко, без никакви шансове. Мъка беше да гледам мачовете. А както и да погледнем и двата английски тима имат много добри играчи, големи звезди. Стилът на английското първенство обаче е такъв, че и отборите, съставени от много добри европейски играчи, срещу големите отбори не могат да владеят дълго топката, а загубят ли я, много трудно я отнемат отново без нарушение. Най-често атаката на противника стига до зоната пред вратата, където неточен пас или единоборство при сгъстената защита довежда до край на атаката. Вижте мачовете на Челси с Барселона в последните две години. Че Барса дори и на Стамфорд бридж има владение 60:40%, в някои моменти бяха даже 70 на 30. Разменят по 20 даже 30 паса необезпокоявани. Имаш чувството, че ако рекат, няма да дадат топката 5 минути. А за победата огромно значение има показателят разменени подавания в половината на противника. Занимавам се дълги години с изследване на игровата ефективност. Заключението ми е категорично. Мога да го докажа с обширни статистически данни. Дори в знаменитата победа в Лондон преди 2 години, когато резултатът по чудо стана 3:0 още в 20-тата минута, Челси изгуби лице, стана 3:2, с което Барса се класираше. Накрая Челси победи с 4:2, но това стана случайно -при една от редките атаки след корнер Тери има късмет да вкара с глава. Дори и тогава, когато резултатът е хубав, остава горчилката, че не можеш да играеш на равна нога с такива майстори като Барса. Вярно, в Барса са винаги най-добрите играчи в света, но винаги има и 4 - 5 отлични испанци. И още нещо, за финал. Дълго време се говори, че Ман Юнайтед бил най-богатият клуб в света. Но защо Ферги не купува големите майстори? По различно време в последните 10 години това бяха Батистута, Фиго, Зидан, Роналдо, Роналдиньо, Меси. Дойде само Тиери Анри, но и той си отиде. А Шевченко и Балак, който преди да дойдат на острова бяха големи звезди, нищо не показват. Явно в английския футбол има тежки, непоправими дефекти май.



Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: nick_22O2]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано15.07.07 09:46



Ами виж какво става, какво е казал Венгер. Английските играчи се продават много скъпо, а навън има по-евтини и понякога по-качествени играчи. Някои играчи които не са се доказали като такива големи се котират много скъпо, а чуели се за интерес на Манчестер Юняйтед, Челсли, Ливърпул или Арсенал и веднага натопорчват цената на дадения играч, какво е това ако не лакомия. Арсенал искаха защиник от Шефилд Юняйтед (забравиха му името) и ония вдигнаха двойно цента, сега кой е виновен, Арсенал или Шефилд. Кажи ми ако идеш утре на пазар за дини и видиш гръцки по 20 стотинки колото и български по 50 стотинки килото, а трябва да вземеш примерно 5 дини по 10 кила... ко праиш? Не вярвам, че обичаш да те цакат.



Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: nick_22O2]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано17.07.07 22:18



Просто не се прав. Аз не съм виждал Английски отбор да е напълно надигран тактически и технически (ама 11 на 11 естествено).

За онзи мач на Стамфорд Бридж пропускаш да споменеш за пропуските на Лампард от 3 метра, гредата на Гууд и едно спасяване на Валдес (след него правилно отмениха гол на Челси заради засада при удара на Лампс). И въобще съдията ги върна Барцелоната в мача, защото НЯМАШЕ дузпа. Въобще е смешно да твърдиш че са ни надиграли, защото 3 гола за 20 минути не се вкарват случайно. Това владение на топката дори и да е 95%-5%, пак може да те излъже "кой кога надиграва."

И не са важни пасовете, а головете. Много голове = нападателен футбол. Затова примерно му прощавам на Лампс дори и да е пълна дупка през целия мач (разбирай играем с 10 човека), но вкара ГОЛ, защото в играта се броят само головете.

За изминалия сезон, Челси не бяха надиграни в ШЛ с изключение на първия мач с Порто, където минаха между капките. Манчестър също. Първият им мач с Рома не го броя, защото изгониха Скоулс преди 30-тата минута. Ливърпул пък с изключение на първите 30 минути в мача с Барцата също.

А Милан да благодарят на Уес Браун и Хайнце, защото ако Манчестър имаха 2-ма читави защитници, щяха да си мечтаят за финал

.

Защо забравяш да споменеш за Ашли Кол, Уейн Бридж, Сидуел и ШРФ (него май вече го препродадохме)?
За Карик, Скоулси, Рууни, Смит, К. Ричардсън от Манчестър.
Кара, Стиви Джи, Пенънт, Крауч от Пуул??
Уолкот от Арсенал?????

Има, има талантливи играчи в големите отбори, просто Макларън избира Нънджент и любимеца си - Даунинг. А с Джонсъм от Евертън направо сцепи мрака .

Този сезон ще има за Английски отбори дубъл = ШЛ и Уефа, сигурен съм!

НУЛЕБЪЪЪЪЪЪЪЪЪЛ!

Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: (((((x)^x)^x)^x)^x)]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано17.07.07 22:29



Намери значи причината Милан да вземе ШЛ измежду ТРИ АНГЛИЙСКИ ОТБОРА - Хайнце и Уес Браун, а ? Ми нали са в Манчестър, значи за нещо трябва да са ги взели, някакви качества да имат и т.н.



Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: alessandron]  
Автор Edward (The king)
Публикувано18.07.07 20:19



Абе Броки и Оливейра добри играчи ли са?







Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: Edward]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано18.07.07 22:34



Нима сравняваш АРЖЕНТИНСКИ и АНГЛИЙСКИ национал (Браун мисля има мачове с Англия и то не 1-2) с Броки и Оливейра ? Иначе Броки се раздава и прави каквото може - за Оливейра ми знаеш мнението ...



Тема Re: Англичани в топ 4 [re: alessandron]  
Автор Edward (The king)
Публикувано19.07.07 09:07



Той и Легендата беше национал, можем да дадем много примери с играчи, които са били национали на големи футболни сили, а същевременно са били пълни безумци на терена.

П.п. А иначе и Броки е италиански национал и Оливейра е бразилски.

Аз щото ти знам мнението, затова на тях се спрях.:)))







Тема Re: Англичани в топ 4нови [re: Edward]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано19.07.07 10:12



Айде, айде, Броки и Оливейра не знам дали ОБЩО имат 5 мача за националните си отбори

, Броки май един има от тази година. А защо си се спрял на тях е ясно




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.