Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 20.09.24
Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак проклятието на дузпитенови
Автор Edward (The king)
Публикувано21.06.07 09:15

Холандия и Англия завършиха наравно 1:1 след редовното време и продълженията 1/2-финала на европейското първенство до 21 г. в Хееренвен и изпълниха общо 32 дузпи, преди лалетата да постигнат победа 13-12. Англия завърши с 9 здрави футболисти и въпреки това бе на крачка от финал.

Пропуск на защитника на Уест Хям Антон Фърдинанд, който стреля в гредата при втората си дузпа в шутаута, се оказа фатален за младите албионци.

Лирой Лита изведе Англия напред преди почивката, след като преодоля пазача си, преди да вкара с левия крак.

Лита също така удари греда при свободен удар, но Холандия изравни в 89-ата минута, когато Райън Донк свали топката с глава за Масео Ригтерс.

Англия бе на стъпка от първия си финал на европейско първенство за младежи от 1984 г. насам преди късния изравнителен гол на Ригтерс.

Той обаче бе едва началото на драматичния финал на историческия двубой на стадион „Абе Ленстра” в Хееренвеен.

Англия завърши като губещия отбор в мача, но може да си тръгне с гордост от европейското първенство.

Албионците завършиха продълженията със само девет здрави играчи. Мениджърът Стюърт Пиърс бе използвал и трите си смени в редовното време, а в продълженията Недъм Онуоха напусна контузен, а защитникът на Нюкасъл Стивън Тайлър довърши мача и дори вкара дузпата си след края на продълженията, въпреки че едва ходеше.

Реферът на двубоя Кнут Кирхер от Германия първоначално реши, че Стивън Тейлър не е в състояние да изпълни дузпа. След протест обаче на треньора на Холандия Фопе де Хаан, съдията промени мнението си, англичанинът би и вкара.

И макар и с 10 души и половина на терена Англия имаше своите шансове в продълженията.

И двата отбора пропуснаха по четири добри възможности между 90-ата и 120-ата минута.

В невероятното шоу след 120-ата минута 25 дузпи бяха вкарани, а седем пропуснати.

След пропуска Антон Фърдинанд, който преди това бе вкарал първата си дузпа в шутаута, Джани Зуйверлон донесе победата на Холандия.

Тема Мданови [re: Edward]
Автор BatRado (red)
Публикувано21.06.07 10:35

Голяма драма наистина. И отново загуба с дузпи....и то от Холандия, която също е известен губеш след шуутаутс - Евро'92...Евро'96....Мондиал'98...Евро'2000...Евро'2004.....

се учат момчетата, няма страшно

п.п. - Респект за духа де, явно е било голяма драма, повече късмет следващия път

Тема Re: От малкинови [re: alessandron]
Публикувано21.06.07 13:14

Те дух винаги са имали, но не става само с него. Явно всички са с обременена психика, щом се стигне до дузпи. Отборът обаче има огромен потенциал и в него виждам някои отлични попадения, които скоро да подсилят А отбора.

Тема Re: От малкинови [re: Edward]
Публикувано21.06.07 18:51

Аз се чудя как още никой от големите клубове в Англия не е пожелал Лирой Лита....

Тема Re: От малкинови [re: BatRado]
Публикувано21.06.07 19:09

И аз, но и този момент ще дойде.

Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано22.06.07 12:36

Хах англичани и дух, не ми говори:)

Иначе конкретно за мача няма какво да злобея, 13:12 при дузпите, пропуска - греда:) Абсолютно равностойно, може би в едно хвърляне ези-тура щеше да има по-малко късмет:)