Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 11.05.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Англия е най-слабият национален отбор в Европанови  
Автор nick_22O2 (непознат )
Публикувано25.03.07 18:23



Измежду всичките европейски държави Англия има най-слабата футболна школа. Тук не става дума за Франция, Холандия, Испания, Германия и т.н. Говорим за футболните школи на Швейцария, Дания, Швеция, Норвегия, Румъния, Полша, Португалия. Повечето са малки държави, но с отлични детско-юношески школи.

Може да звучи еретично, но съм абсолютно убеден, че Англия е най-слабият национален отбор в Европа. И не от вчера. От началото на 70-те години с едно малко изключение - началото на 80-те, когато Кийгън и Брукинг правеха телепатична връзка на терена. Но беше за кратко.
Англия няма нито един добър треньор. И Алф Ремзи не беше добър, сам си го признаваше. И Браян Клъф беше дупка, и Боби Робсън, съвсем жалка работа.
Вярно, Макларен е пълен боклук, но нима Ериксон беше нещо повече? За какво ограби десетки и десетки милиони паунда от английската футболна федерация? Че аз знаех, че ще загуби от Португалия, Португалия винаги бие Англия.

Като казвам, че Англия е най-слабият национален отбор, аз разбира се не броя Фарьорските острови, Малта, Люксембург, Сан Марино и другите футболни джуджета. Но Кипър, Албания, Исландия, Азербайджан и т.н. не смея да включа в списъка, Англия с голяма мъка предодолява тия отбори, но понякога прави унизителни 0:0 или направо губи. Гледах един мач Азербайджан - Англия. Пфреди година и нещо. Майко мила, каква мъка! За 90 минути - един удар към вратата, на Оуен. Стана и гол. Но за какво стана тоя гол, какъв е смисълът?
А къде е България? Разбира се, колкото и да сме задръстени, нашата школа е много по-добра от английската, има си хас. И най-добрите ни играчи са много по-добри от англичаните.
В последните 20 години англичаните са изнесли в големи европейски клубове само Бекъм, и то не за играта му, а заради това, че е хубавец и че в Азия са луди по него. Е, имаше и един МакМанамъм, един Уудгейт (който така и не игра в Реал).
Жалка работа! Мъка ми е, животът ми мина, без да мога да видя нито един голям мач на Англия.



Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор monstervill ((Не)н0рмаЛен)
Публикувано25.03.07 19:19



Айде вземи пий една студена вода и се поуспокой. Казваш, че Англия не може да създаде един силен футболист? Че школата им е жалка понеже не можели да искарат и един футболист навън? Че за какво им е да изнасят футболсити, като най-силното първенство е именно английското. Та те по същата логика и италианската и испанската школа за нищо не стават. Айде сега да си поговорим за слабите английски футболисти и значително по-силните български еквиваленти. Аз ще взема да изброя 10-на английски футболисти, които все още се подвизават по терените, а ти бъди така добър да ми изброиш по-силните БГ футболисти.

Рууни, Скоул, Фърдинанд, Тери, Лампард, А. Коул, Дж. Коул, Бридж, Джерард, Оуен, та дори Карик, Харгрийвс и Карагър. А какво да говорим за бъдещото поколение: М. Ричърдс, Рио-Кокър, Ленън, Даунинг, Бентли, Лита и Дарбишър.

Проблем винаги е бил вратарския пост, но честно казано аз съм обнадежден, че от Фостър и Карсън ще излязат добри вратари и разбира се остава да се молим онези дебили от ФА най-накрая да намерят подходящ селекционер за националната гарнитура.

пп. Макларън WTF?????? Тоя за нищо не става, дано го уволнят скоро.

Редактирано от monstervill на 25.03.07 19:20.



Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано25.03.07 22:02



Много крайно го даваш. Верно кризите станаха повече, отколкото се очаква от този отбор, но бъркаш за играчите. Английски таланти има АДСКИ много и винаги ще има. НЯМА кой обаче да ги открие, комплектова и сложи на точното място в точното и време, и това е НАЙ-ГОЛЯМАТА мъка на англичаните от WW2 насам. Извинявай, ако вземеш Роналдо, Зидан, Шева, Роналдиньо и там кой от най-ярките футболисти последните години, със един слаб мениджър и лишен от дисциплина и подготовка в игрово отношение, не очаквай силни резултати. Един добре стегнат отбор без звезди, но с правилна концепиция, ВИНАГИ ( почти винаги, изключвам примера Марадона ) ще бъде по-силен от отбор със супер звезди и НИКАКВА координация! Англичаните страдат от една неизлечима гордост, и до момента в който не се справят с този проблем, ще имат неприятности на футболното ( спортното ) поле. Няма ги никакви и по олимпиадите! Пълна трагедия!

.


I wanna play a game

Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор Stanley (Winner)
Публикувано26.03.07 09:52



Тсвърде крайно разсъждаваш и затова си написал подобен бълвоч. Игра чи има, мениджър няма. А приказките за Браян Клъф ще се направя, че не съм ги прочел.







Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: TOMlHAWK]  
Автор nick_22O2 (непознат )
Публикувано26.03.07 10:13



В отговор на:

Един добре стегнат отбор без звезди, но с правилна концепция, ВИНАГИ ( почти винаги, изключвам примера Марадона ) ще бъде по-силен от отбор със супер звезди и НИКАКВА координация!




Да, винаги и аз съм твърдял това. Все пак без звезди не може да се изграе на световно ниво. Идеалният отбор за мен е съставен от 7-8 елитни футболисти от средна класа и двама или трима големи майстори. Но Англия просто не може да роди изключителни майстори. Не ме разбирай грешно. Цял живот нося в сърцето си любовта към Англия и нейния футбол, но се отчаях - няма да доживея голям футболен успех.

Редактирано от nick_22O2 на 26.03.07 10:19.



Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор Stanley (Winner)
Публикувано26.03.07 10:47



Пич, обичта към английския футбол не е непременно свързана със световни титли и европейски купи. Ако това ни интересуваше, щяхме да сме за Германия или Бразилия. Така, че да не ти дреме.







Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор nick_22O2 (непознат )
Публикувано26.03.07 10:48



Към края на 80-те години вече бях се примирил с мисълта, че Англия никога няма да има силен национален отбор. Английският стил на игра, липсата на добри треньори (няма нито един истински познавач между тях, само костюмите им са хубави), и жестоката чистка, която английската футболна школа провежда сред талантливите деца (изхвърля безжалостно крехките, но технични малчугани за сметка на бутачите и тичачите, заради проклетите училищни първенства, където загиват младите майстори) обрекоха английският футбол на многогодишно безплодие. Вече 36 години националният отбор не е постигал никакъв сериозен успех, нещо повече - не е спечелил нито една блестяща победа. За 40 години - нито един блестящ мач. Е, хайде, с едно изключение, победата над Холандия в четвъртфинала на европейското през 1996 г. и може би мачът през 80-те години срещу Унгария в Будапеща, спечелен с 3:1. Да видиш любимият си отбора да мачка съперника си, атаките да стават на талази, да има удар след удар, топката да танцува по голлинията... Няма такова нещо в играта на националния отбор. Мъка, голяма мъка дори срещу скромни отбори. Причината е в липсата на добра техника, в треньорите, които са като коне с капаци и в уродливата система за начална подготовка. А тя продължава и днес, когато в големите английски отбори е пълно с чужденци, майстори от най-висока класа (има от кого да се учиш). Без техника и импровизация няма голям футбол. Но децата, които притежават такива качества, стигат много трудно до елитния футбол. Докато детските и юношески школи не попаднат в ръцете на истински специалисти нещата няма да се променят към добро. Не е до расата - да кажеш че германците, французите и холандците просто повече ги бива за футбол (говоря за белите играчи - Германия например е шампион или в тройката на почти всички световни и европейски първенства - с бели играчи). Ето един пример на ниско ниво - защо френските и холандските негри стават световни звезди, а в английските отбори, където вече бъка от чернокожи, няма нито един голям майстор с английски паспорт? Кой - Хъски ли? Или Кембъл? Защото Холандия и Франция имат знаменити футболни школи, а английската е може би най-слабата в Европа. Португалия, Испания, Германия, Италия, даже Швеция, Чехия, Дания непрекъснато създават световни звезди, а в Англия трябва да се чака десетилетия, за да се появи някой Боби Чарлтън, Кигън, Бекъм или Оуен. Има и друго - в Англия футболът е голям бизнес, шампионатът е знаменит, парите текат като пълноводна река и така, кой го е еня за националния отбор? Да вземем един от символите на английския футбол - Арсенал?! Че там няма нито един англичанин, дори на резервната скамейка. Да умреш от срам! Какво излиза - английската футболна школа не може да създаде играчи за големите отбори - само средняци. Да играят в отборите от втората половина на таблицата или в Чемпиъншип.
Докато детско-юношески школи не попаднат под ръководството на майстори (в Англия няма, да наемат чужденци) няма бъдеще за английския футбол. И ще продължаваме да се мъчим срещу средняци, минутите да изтичат мъчително и не само, че не пада барем един гол, понякого по 20-30 минути не се създава никава голова ситуация.



Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор Karla. ()
Публикувано26.03.07 12:53



разочарован си , и преувеличаваш ..това , което си писал не е вярно просто
ето ти един паметен мач за Англия , за да се разсееш :





Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: nick_22O2]  
Автор Stanley (Winner)
Публикувано26.03.07 18:57



Сега искаш да ми кажеш, че играчи като Газа, Уодъл. Ходъл, Биърдсли, Джо Коул не са техничари?

Деле пък къде ги видя такива фамозни техничари у Швеция например?







Тема Re: Англия е най-слабият национален отбор в Европанови [re: Stanley]  
Автор Karla. ()
Публикувано26.03.07 20:52



а в Швейцария , Полша , Норвегия , Румъния

?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.