Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 27.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор SevenYearBitch (Quadrophenia)
Публикувано09.03.07 11:11



на мен пък броукън соушъл сийн са ми много по на сърцето, но и с двете групи не съм много запознат (:
modest mouse само съм чувал като име, но не и като музика, а от много дълго време искам да разбера за какво става въпрос.
ще се чуе.

а за амер. сцена - то като почнем с the white stripes и стигнем сега до tv on the radio и clap your hands say yeah - имат какво да покажат.
но не съм съгласен, че английското инди е толкова повлияно от брит - попа - все пак то съществува доста преди самия стил брит поп да се заформи (:
по - скоро сегашните по - твърди неща са силно повлияни от класическите английски пънк групи, а по фините от същия извор, откъдето черпят всички групи след появата на дъ смитс - традиционния британски поп - рок от времето на бритиш инвейжъна.
естествено, нещата варират (франц фердинънд примерно вкарват денс елементи), но основните течения са в тези посоки.



Тема Re: британска музиканови [re: SevenYearBitch]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано09.03.07 13:37



хех, това, че индито предхожда брит-попа значи ли, че не може да е повлияно от него на някакъв етап...
още повече, че понятието 'инди' (както и понятието 'алтърнатив' или 'пънк' и изобщо всички понятия) се използват толкова свободно, колкото не може да бъде. при положение, че вече викат инди на типични мтв групички като килърс, и при положение, че хората под съвременен пънк разбират блинк намсиколко и греен даъ, нищо не пречи под инди да разбираме модифицирания брит-поп. просто в англия грънджот не натори всички последвали го явления и остави една ниша за лекия брит-попец.
и понеже казваш за бритиш инвазията, то самото инди е резултат от сношаване между нея и пънка. класическият пример - смитс и стоун роузис.



Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор SevenYearBitch (Quadrophenia)
Публикувано09.03.07 14:06



дам, всъщност имаш много право (:
стиловете или трябва да бъдат стриктно дефинирани, или наистина хората да подхождат с по - голямо внимание като мятат тежки определения за различните сцени (:

а дъ килърс бяха инди, защото идват от америка, а свирят 100% английски неща. все пак инди музиката в америка се нарича алтърнатив, но откакто алтърнативната музика в америка се превърна в мейнстрийм (c. 1996) и новите ъндърграунд сезнации се зародиха (като дъ уайт страйпс, които стигнаха до мейнстрийма, но продължиха да действат по същия начин при записи и разпространение или сега канадската сцена + клап юр хендс енд соу он) то и там истинските алтернативни течения (каквито зародиха аркейд файър 2002-2003 в световен мащаб - преди това yeah yeah yeahs + ню йорската инди сцена, която винаги е била много силна) се наричат 'инди'.
но вторият албум на дъ килърс е 100% брус спрингстийн.. hot fuss имаше онова леко и забавно jangle - pop звучене, което обикновено се свързва с британската музика.

и прави впечатление, че британските групи се съобразяват със статуквото - примерно арктик мънкийс напсуваха всички мейджър лейбъли и са към домино рекърдс. дохърти доскоро беше изцяло към ръф трейд, които са най - легендарния инди лейбъл в кралството и сега наскоро премина към parlophone.



Тема Re: британска музиканови [re: SevenYearBitch]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано09.03.07 15:16



аз само да спомена, че една от най-големите британски (не само като националност, но и като звучене) групи, а именно Jethro Tull почти сигурно идва на 01.09 в Пловдив (античния театър). Едва ли имат фенове наоколо, но ако питате Стив Харис или чичо Брус откъде са черпили вдъхновение, и двамата ще потвърдят за Джетро. :) А и няма друга група, която да е толкова далече от метъла, но да спечели Грами за... метъл в конкуренция с One на Металицата.





Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор SevenYearBitch (Quadrophenia)
Публикувано09.03.07 18:46



а за джой дивижън какво ще кажеш (:



Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано10.03.07 00:01



Jethro Tull

чак ФЕН не, ама не са лоши:)
ако съм в Пловдив ще ида на концерта, ама ако не няма да се пъна:)



Тема Re: британска музиканови [re: SevenYearBitch]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано10.03.07 02:24



хохохо, говори ми :)))
гледам, че сме споменали десетки групи в тая тема, но май от всичките най-любими са ми джой :) даже доскоро титлата ми беше LWTUA, ама по някаква ирония на съдбата не съм писал с нея в тази тема:)

ами какво да кажа, чакам с нетърпение да излезе control... филмчето има всички предпоставки да надмине дори филма на оливър стоун за дорс по качество. първо, че режер ще е антон корбейн, който няма какво и да го представям, уникален майстор на визията и един от основните хора зад депеш и още куп яки групи :)
второ, че актьорите не са особено известни, то за малко да подберат джъд лоу за ролята на ЙЪН, но за щастие се разминахме с това... а и като цяло филмът е нискобюджетен, което е гаранция, че идеята му не е да громи боксофиса :)

иначе думи нямам да опиша уважението си към Човека къртис... всъщност с изключение на едиту ведър и евентуално дейв геън, аз за друг толкова блестящ пример на фронтмен не се сещам. :)
няма друг такъв изруд - превърнал съдбата си в музика и обратното.
а па като чуя atrocity exhibition или decades ръката ми инстинктивно се насочва към най-близкия остър предмет и едва се самоубеждавам да не премина в отвъдното :)
ако не бяха групи като джой и смитс, пънкът още през 80те щеше да се зарази с разните му аврилавини и грийндеища... не че процесът не си тече, но хрумването да вкараш синтезатор сред мръсните китарки на пънкот си е революционно за рока и без него нямаше да има такива прекрасни групи като gang of four, wire, the fall или the pop group.

виж, ню ордър така и не могат да ме хванат... готина група, ма омръзва с тия денс забежки. макар че последният албум беше разбиващ :)

Редактирано от vogelfrei на 10.03.07 02:27.



Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано10.03.07 03:47



Абе Ведър не е чак толкова блестящ фронтмен. Верно има много добър и специфичен глас и дори определено да ми харесва повече от Боно, губи фронтлинията с ютуиста, основно поради малко дървеното си сценично поведение. Липсва му един задължителен елемент в това да бъдеш велик фронтмен - контакт с публиката.

И аз нямам търпение да излезе този филм, искам да видя как са се справили с имиджа на типа от Макълсфийлд, а щом корбейн е отговорен за визиите, ясно че ще е нещо много добро. Много ясно, че той е основен елемент в изграждането на имиджа на ДМ!



Редактирано от TOMlHAWK на 10.03.07 03:52.



Тема Re: британска музиканови [re: TOMlHAWK]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано10.03.07 03:54



боно отврати твърде много хора с демонстративните си контакти с всичките му там световни лидери... а и това предателство от защитник на ирландската кауза да позволиш на кралицата да те награди, е прекалено. голям артист, но и голяма, мноого голяма путка.

а иначе аз еди ведър, който да контактува с публиката, не мога да си представя... при него чарът е именно в това да е дистанциран и да те кара да го следваш в най-мрачните кътчета на подсъзнанието... обаче няма спор, че и той, както и другите изброени, е слял в едно музиката и живота си и всяка думичка при него звучи напълно искрено. тва за мен е важно при един фронтмен.



Тема Re: британска музиканови [re: vogelfrei]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано10.03.07 04:37



Мда. От едно 7-8 години ( абе някъде кога направи клипа с Бойдзоун

Боно много, ама мноого ме дразни. Освен, че си развалиха музиката, точно всички тези негови простотии просто нямаше нужда от тях. Кво му стана бе баси, и без това си имаше блясъка, не му требеше да се превръща в една досадна клюкарка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.