Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 23.09.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Тема Омразатанови  
Автор Kyeнтин Дъpyъpд (Простак)
Публикувано18.10.05 09:59



Провокиран от една тема в друг спортен форум, реших да драсна няколко реда. Тя беше за най-мразените британски отбори. За мен подобно нешо малко е странно. Не мразя никой британски клуб, е имам няколко антипатични, ама само толкова. Все пак не сме родени на Острова, за да изпитваме омраза към Дарби (ако си фен на Форест), само защото били наш враг. През годините поне аз съм научил, че щом си фен на британския футбол, не можеш да мразиш другите отбори и това отличава тези фенове от другите на великата игра у нас. Или пък съм луд или идиот и живея в голяма заблуда. Как мислите вие?




Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Hell Spirit (самоунищожител)
Публикувано18.10.05 13:00



Не, не си луд идиот.
Всъщност ако си почитател на българския футбол и си фен, примерно на ЦСКА, това в повечето случаи означава, че мразиш Левски. Както и обратното.
И аз не виждам смисъл футболът да е повод за омраза. Хубаво, излизат двата отбора, агитките се псуват 90 минути, щом толкова искат, но след това не трябва да остават врагове. Глупаво е!
По принцип омразата е прекалено силно чувство и не съм сигурен, че много хора могат да го изпитват. Става дума за истинската омраза, а не за тъпотия от рода на "мразя съседа си, `щото е чалгар".
Навремето, когато ЦСКА игра с Нюкасъл бях на половин крачка да седна на една маса с фенове на "Свраките" да пием бира, но просто не ни стигна времето и трябваше да тичаме към стадиона. Само си пожелахме взаимно успех и си влязохме в секторите. Тогава самата атмосфера беше такава, че не позволяваше омраза.



... Together we stand, divided we fall

Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано18.10.05 13:18



Ми... според мен си прав.

Аз си имам антипатични отбори - много малко, но ги има... за Болтън и Лутън се сещам веднага... но чак да мразя? Мнеее... то аз реално не мразя никой отбор никъде, освен Спартак Плевен тук в България донякъде, ама това е друга тема...

А и не мисля, че омразата е нещо, което е хубаво да се свързва с футбола. Човек просто трябва да обича отбора си ( отборите си)... а омразата е за онези, които просто не разбират духа на играта... Поне аз така мисля...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Meйджъp™ (пън)
Публикувано18.10.05 14:16



Що за лицемерна булшитня... :о
Ингилизите, по-точно уонаби ингилизите (онези балкански подлоги), колкото и да се пънат да са някаква по-висша прослойка футболни фенове, изтъквайки го с подобни смехотворни тези, винаги ще си останат посредствена маса "уонабита", която е много по-склонна към омраза и отричане на всичко различно, от всички останали групи футболни фенове по-земното кълбо.

А у нас проблемът е по-скоро социален. Хората трупат ли трупат отрицателни емоции и къде да си ги изкарат, освен на стадиона, и как да си ги изкарат, освен с едно мощно к8р за съперника.





In Flood we trust

Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Omni (Celtic minded)
Публикувано18.10.05 18:06



За мене лично "омраза" е много силна дума, когато става въпрос за футбол. Не мразя дори и "Левски", макар че от 10г. ходя на дербитата с тях, а точно тия мачове (а и преди, и след тях) са най-плодотворни да се развие такова чувство. Не виждам нищо лошо и странно в това някой отбор да не те кефи и да му пожелаваш мизерия на футболния терен. Все пак това е само футбол, на мене поне футболът не ми е животът.

Иначе Рейнджърс са ми без никаква конкуренция най-нелицеприятният клуб заради идеите, които стоят зад него. Това, че са далече, не променя нищо, особено пък в съвременния свят, който дава на всеки възможност да се интересува и вълнува от неща, които не са затворени само в неговите четири стени. Проява на ограничено мислене е да се смята, че е неоправдано да взимаш отношение по въпроси, които не те касаят пряко.



Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Forest_fan (шерууд)
Публикувано18.10.05 18:58



Нито си луд, още по-малко пък си идиот Аз обичам Форест и насочвам моите чувства към подкрепа за любимия отбор, а не към омраза към "врага". Уважавам всеки един английски клуб и винаги, когато играят в Европа, независимо дали става въпрос за Ливърпул, Челси, Арсенал, Манчестър Юнайтед или за Мидълзбро, Болтън, Евертън или който и да е друг аз стискам палци за албионците.
Аз лично не виждам причина да мразя Дарби, Шефилд Юнайтед, Лестър или Ливърпул, отборите които са най-много недолюбвани от феновете на Форест на Острова. Най-интересното беше, че когато споделих това с мои приятели от Нотингам те ми казаха - "Това е твое мнение, ти имаш право на него и ние го уважаваме! Това не те прави по-малко фен на Форест!".



Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано20.10.05 14:10



Не би трябвало да има някаква основно изявена причина за омраза, дори и за локално дерби например! Има битка за надмощие между два конкурента, но не чак толкова омраза!
По принцип всички мразят монополиста в конкретна ситуация! Така беше с Пуул 80-те, помня Манчестър 90-те беше най-мразения отбор на острова, сега същото ще стане и с 4елси ( бтв те ВЕ4Е са най-мразения отбор на острова ) Аз не мразя конкретно клуба Манчестър Юнайтед, дори ги уважавам бих казал. На 4елси мразя феновете им, това са най-арогантните и високомерни типове на острова, но съм за 4елси в Европа просто защото това ми е нагласата!!!

AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY


Тема Re: Омразатанови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано23.10.05 19:19



има нещо вярно. на известна част от феновете на манчо ливърпул са ми направо симпатични.
по тази логика и аз спадам в тази категория, защото не мразя евъртън - дори доста години ми бяха симпатични отбор, а предполагам, че ако отново попаднат там, където принадлежат (дъно <-> среда на таблицата) ще ми станат симаптични отново. е, трябва да минат няколко години, разбира се.
миналия сезон сините чекиджиичета си ми бяха откровено неприятни. особено с gollum за треньор и кретенските му изказвания, а и с неприятния футбол, дългата серия от незаслужени победи с по 0:1 и евъртънската логика, че за всички злини във вселената е виновен футболен клуб ливърпул и неговите поддръжници.
все пак нямам желание евъртън да изпаднат, защото така се губи един от най - важните мачове през сезона за феновете на ливърпул, защото атмосферата винаги е нажежена до червено, което прави мача с огромно значение без да се взема впредвид мястото в таблицата на двата отбора.
наскоро имаше една тема в ливърпулски форум и там ми беше обяснено, че е нормално за не - скаусърските фенове на ливърпул, и особено тези извън англия (предвид не особено голямата популярност на евъртън по света) да не виждат евъртън като чак такъв съперник.
за сметка на това всички ливърпулци и голяма част от тези в северна англия се обединиха около идеята, че разликата м/д-у карамелите и манчовците са, че евъртън са the enemy, а юнайтед the river.

английския отбор, който мразя е, разбира се, манчестър юнайтед.
много са ми неприятни тези деца, много.
мисля, че някъде около 2003 започнах да усещам първите признаци на омраза към тях (дотогава претендирах, че футболен отбор, и особено английски такъв не може да се мрази) - дотогава просто не ги харесвах, въпреки че мачовете срещу юнайтед винаги са били най - важните и емоционални през сезона.
от време на време надниквам в форумите на ман йо, а открай време желая само най - лошото за манчовците.
не мога да искам те да печелят - изпитвам почти физическа болка от подобно стечение на обстоятелставата.
рядко гледам техни мачове и то предимно такива, каквито могат да загубят - особено градските дерби със сити са ми много любими, откъдето и сити ми станаха симпатични.
но с треньори като кийгън и психо няма как да е друго (:

имам също така и неприятни отбори.. всъщност е трудно други английски отбори да са ти приятни - при всички лайна, които са правили.
все пак имам адски голям респект към арсенал, а уест хем винаги са ми били много приятни за наблюдаване.
дървари като болтън и блекбърн са срам за английската игра и за футбола като цяло от естетическа гледна точка.


In Rafa we trust!

Тема Re: Омразатанови [re: Rated R]  
Автор GENERAL.TOMl (WARMASTER)
Публикувано23.10.05 20:16



Болтън да, Блекбърн - нищо против. Въпреки, че Бърнли са ми адски симпатични! Иначе не знам защо не харесвам Бирмингам и Лестър! В Европа ше съм за тях де!

AT THE END OF THE STORM THERE'S A GOLDEN SKY


Тема Re: Омразата [re: GENERAL.TOMl]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано26.10.05 21:30



блекбърн ми станаха неприятни покрай непрестаните отвратителни контузии, които нашата челяд получаваше там и заради стила на сунес.
дървари.

иначе и милуол са ми неприятни.

от английските отбори никога не викам за ман йо и отскоро за чукотките (освен ако съперника не е ултра - гнусен)


In Rafa we trust!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.