Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 21.05.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Стига с тая Англиянови  
Авторivann (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 13:58



Световното свърши.Бразилия показа ,че е наи- добрият отбор.Имам чувството обаче,че Англия е станала шампион.По всички медии непрекаснато се пише за нея,
и то много почече в сравнение с Бразилия.Всичките ми познати същто са се побъркали на тая тема:омраза към Бразилия и преклонение към Англия.Стига
вече.Това е така, зашото у нас непрекаснато се промиват мозаците с тази Англия.
Нека безпрестрастно погледнем на нештата.С цифри и факти.Огромен вой се вдигна за дузпата на Бразилия с Турция.Едвали не се каза .че с тая дузпа Бразилия
Е толкова подпомогната, че без нея нямаше да стане шампион.Приказките за това и помията беше огромна.В съштото време много делекатно и почти мимоходом не се спомена почти ништо за дузпата на Англия срешту Аржентина, която е 2 по сме6тност след Бразилиската.Естестжено за6тото беше в полза на Англия,а против нея не се говори.Добре.Дузпата за Бразилия беше измислена, спор няма.И какво ставаше без нея? 1:1 И? Амо Бразилия ставаше с 2 победи и един равен-7 точки.
Турция с 1 победа и 2 равни-5 точки.Ништо не се променя.Я сега да видим Англииската дузпа.Без нея Англия –Аржентина 0;0. Какво следва? Ами Англия
3 равни-3точки , Аржентина Поеда и 2 равни 5 точки.И Англия си заминаваше.Тази дузпа обарна цялито първенство: Аржентина продалжаваше и ништо не се знаеше ,
заштото мозе6е да стане и сжетовен.Споерд всички експерти единствения отбор които можеше да спре Бразилия е именно Аржентина.Значи еднат дузпа не промена ни6о ,а другата обръшта всичко с главата на долу.Но за едната се вдига вои до небети, а за другата почти ништо.Естествено заштото мразят Бразилия а са
луди по Англия.
Сийман бил виновен .че Бразилия смачка Англия.Амииии?Ами какво направиха
Големите “звезди” на Англия 39минути с човек повече?Маркош си баркаше в
носа през това време.Няма удар към вратат му.Чудеха се какво да правят с топката.За6то никои не каза,че червения картон е пресилен и Англия бе подпряна а
Бразилия о6тетена?Ами ако не бе Сиймйн какво става6е с Англия срешту Ш веция?
Маи отиваше кам 4-5 голаза Швеция.Не ги ли извади и срешту Аржентина и Нигерия?Без него Нямше да имат и точка в групата.Ами великата има защтита?
Ашли Кол лазеше по земята срешту Роналдиньо.Красив футбол?Нищо общо с
Традиционният англииски футбол,коити и аз харсесвам ,играха предимно защитно
Вкарат гол и всички отзад.Това ли е романтика?Кои от тях може да направи реид като Роналдиньо при парвия гол?Или като Роналдо с Турция.Ами така да спре топката и да вкара като Ривалдо срещу Белгия?Ами гола срешу К. Рика на Едмилсон?Никой от Англичаните не може това.Те повечето не могат да спират
топката.Да сравниш Хески с Роналдо? Ха –Ха.Ето затова харесвам бразилците и не харесвам англичаните, заради карсотата.Единствено ми харева Оуен.А единствения мач на Англия в които ме изкефиха бе с Дания.И дори им станах фен след него, но за малко, след това отново познатата картинка:пална безидеиност в играта.Да минеш предварителната група с 2 гола :от дузпа и от корнер, без да си вкарал от игра какво говори това?В последно време Бекам само се занимава с прическата си и с Виктория но нищто не играе,имам предвид и преди контузията.Роналдо 2 години бе контузен и то много по –тежко ,но изригна а Бекам бе само 1 месец и нищто не игра, в решителните моменти когато трябваше да поведе отбора се скри с Швеция и Бразилия.Контузен бил, а както трябваше да бие дузпата не беше контузен.Голям футболист е и много ме е кефил , но напоследак се преварна в медиен футболист.
Друга легенда: поне били “европейци, а не чернилки като бразилците”.Ха-ХаВ сравнение с Хески и Сол Кямбъл, Роналдино и Ривалдо ас шведи.Те поне са
Мулати а ония чисти негри слязли от дървото току щто.
И на края Англия си била трядиция футбола. Да видим:АЯнглия има само една титла 1666г. и то домакинска са самнителен гол.Винаги съм се самнявал в домакинските титли.Освен нея има само ощте едно 4 място през 1990г.
Бразилия има 5 титли-58,62,70,94,02.Нито едн от тях не са я печелили като домакин,винаги навън.Освен това иам 2 втори места –50г, като домакин и 98 вав Франция.2 трети места-38,78 не домакински, 1 четвърто място-74г същто наван.
Значи титли 5:1, Финали обшто 7:1,Полуфинали10:2.Какво да говорим.
Нека я сравним с други даржави Англия.Швеция за която никои не говори
1 второ място-58 като домакин, 2 трети места-50,94 не домакински,1 четвърто
място-38 не домакинско. И така Швеция: Англия: Титли 0:1, Финали 1:1, Пол
уфинали 4:2.Излиза че Швеция има повече трядиции.ЗА сравнение Чехословакия и
Унгария има по 2 финала( Съответно 34,62 и38,54)в сравнение с един на Англия.
Ами стига толкова .Всички мразят Бразилия и обичат Англия, но господа помислете хубаво, и Вие журналисти стига сте промивали мозаците с тая Англия.

Иван Георгиев
Oktavii@yahoo.com



Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: ivann]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано02.07.02 16:23



Подготвят те за Европейското пич - гласят Англия за шампион (виж ми постинга за корупцията) Затова се шуми. Пък и трябва да се подмажем малко - политика е, знаеш как е.
Обаче каквото и да гласят за евопейското си правят сметката без лалетата хе-хе.......
Иначе си прав доста, макар на мен Англия да ми е симпатична и то главно защото не са симуланти и някак си играят fair play.



Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: ivann]  
Автор Bobby (наблюдател)
Публикувано02.07.02 20:57



Въпреки, че изпитвам някакви симпатии към английския футбол, трябва да кажа, че има много истина тук.



Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: ivann]  
Автор Чaвдapчo (английски фен)
Публикувано02.07.02 23:31



г-н олигофрен питам се как може да излеешж толкова помия тук и да напишеш толкова глупости?за мен ти си едно безмозъчно мекотело или в най-добрия случай болен човек ,който спешно има нужда да лежи в психиатрична клиника.просто не проумявам с кво си се друсал или напил ,за да развиеш такава степен на слабоумие и ограниченост.
кой е против любимите ти цигански пички от бразилия?витомир саръиванов ли или 7 дни спорт ли?навсякъде хвалят кариоките до небесата.в същото време за англия се споменава че нищо не били играли.
личи си къде е омразата -в теб.такова мръсно нещо не съм виждал.и пак злобееш ,въпреки че любимите ти цигански пички са шампиони.шампиони са ,но ще си останат клоуни.никога няма да бъдат обичани истински на стария континент.
хески с роналдо не може да се сравнява ,то е ясно .ти обаче го правиш защо?
и щом шведите са по-велики от англия добре ,ясно е колко разбираш от футбол.
личи си и колко си се осведомил за бекъм,щом твърдиш че се бил крил.а той всъщност не бе напълно бъзтановен.и за разлика от циганската пичка роналдо който е един консуматор на голове ,дейвид обича да ги създава.което е по-трудно .но си личи колко са ти познанията.
и да те питам за теб в българския език има ли буква "щ" или и ти си някой "бразилец"от факултето или филиповци?
еби си путката майна нещастна ,олигофренясал нещастник.с теб даже няма смисъл и да се спори за каквото и да било.

Man.Utd.-We are the pride of all Europe!
England-Land of hope and glory!


Тема Re: Стига с тая Англия (Чавдарчо)нови [re: Чaвдapчo]  
АвторAdi (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 03:27



Чавдарчо що ги говориш тия глупости прав е човека, аз като фен на Германския футбол винаги съм съжалявал, че най-добрите футболисти се раждат в Ю.Америка и по конкретно в Бразилия. Ами това е няма какво да си кривим душата стане ли въпрос за футболни традиции безспорният Nо1 е отбора победил любимците ми преди 3 дни.

Bayern



Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: Kyle Katarn]  
Автор Anfield (Anfield)
Публикувано03.07.02 09:20



'някак си играят fair play'

Ами английският футбол точно затова е най-обичаният по целия свят... Точно там не може да става дума за корупция, уреждане и т.н.
Да не говорим това че макар да се играе по-твърдо, не се играе грубо и това винаги се е отразявало позитивно и на националния отбор..

You'll never walk alone !!!


Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: ivann]  
Автор deckoff (Iron)
Публикувано03.07.02 10:03



You'd have to bare it, mate, we are everywhere.
We'll be gorwing in large numbers, too.
So there is only one escape for you, leave the country, we will not miss you.
ENGLAND FOREVER

Up the Irons


Тема Re: Стига с тая Англиянови [re: ivann]  
Автор Anfield (Anfield)
Публикувано03.07.02 10:54



Ще си позволя един по-дълъг отговор на това, което е писано. Много уважавам хора, които подписват това, което са написали и съвсем сериозно без никакви заяждания и глупости на дребно ще се опитам да поспоря за някои неща.
Искрено се надявам множеството грешки в постинга да се дължат на това, че първоначално е писано на латиница, защото иначе би било жалко ако се дължат на друго.

Първо смятам че заслужено Бразилия стана шампион, макар да съм категоричен, че тази Бразилия не би станала шампион преди 4 години, преди 8 години, преди 12 години... Категоричен съм че тази Бразилия отстъпва на много други бразилски формации.

Иска ми се да се конкретизира малко кой промива мозъците, кои медии, кога с какво. Ако говорим за английските медии, то това им е работата, ако говорим за българските медии, то според мен има едно сравнително балансирано отразяване на шампионата, като в момента превес са новините около Бразилия и Германия и това си е в реда на нещата. Не мисля, че е промиване това, че сега всеки пише къде как кого били посрещнали. Не е и промиване това, че в класациите са основно бразилци. Да не забравяме, че медиите основно отразяват събитията, харесват ни или не те. Къде е омразата обаче.. Дай ми пример. Някъде може някой журналист да е дал воля на фенските си чувства, но не мисля че това е масово и може да бъде окачествено като промиване.

Първото, с което се съгласявам веднага. Дузпата на Бразилия срещу Турция си бе абсолютно измислена, но нямаше да промени нищо в класирането на Бразилия. Тук веднага има и въпрос. А така ли би било на мача с Белгия, ако не бе отменен гола на дяволите? Защо обективността ти е пропуснала това? Ами тогава при тази доста добра игра на белгийците едва ли класирането на 1/4 финал би било безпроблемно.
Още един въпрос.. Имаше ли разлика в ситуацията около двете дузпи? Като тази дузпа за Англия не бе ли дадена подобна за Испания в групите, за Корея срещу САЩ... Или може би Колина е на нивото на онези съдийчета откъде ли не. Просто Оуен игра за дузпа и я спечели. И това далеч не бе втората най-абсурдна дузпа.. Горещо ти препоръчвам да видиш тази за Корея, която Фридъл спаси.
Глупаво е да се говори че тази дузпа била обърнала цялото първенство. Аржентина се класираше и при победа над Швеция, но защо не я постигна.. Там нямаше дузпа за шведите. Мачът Аржентина-Англия не бе последен мач... По същата логика, картона на Анри, двата доста спорни гола на Дания също са обърнали първенството, защото Франция далеч не бе слаб отбор на това първенство, колкото и повечето да се радват, че е отпаднала.
Далеч не мисля че Аржентина можеше да спре Бразилия... Видя се че Бразилия може да бъде спряна и от една Белгия, която смея да твърдя, направи по-добър мач.

Англия е най-обичаният отбор по ред ред причини и знам че това дразни много хора, но това е така от години и според мен идва основно от това че английската Висша лига и футболна асоциация като цяло е пример за много неща които все повече и повече са дефицит в световния футбол. Това не значи, че Бразилия е мразена. Напротив, Бразилия си има своите фенове и най-малко няма омразата на хората които що годе обичат тази игра. Едва ли някой, който обича играта, може да мрази именно Бразилия, след като се знае че там този спорт е религия. Тук съзирам по-скоро твоя лична омраза към Англия...

Защитата на Англия бе една от най-добрите на първенството. Не случайно Сол и Рио са споменавани в повечето идеални 11-ки. Ашли Коул направи не лоши игри, макар да бе малко пообъркан в първия мач, а Дани Милс след грешката с Швеция също бе на ниво.
Точно за защитата никога не мога да се съглася с това което си писал.

Казваш традиционния английски стил... ами той и за мен не е чак толкова лош, макар капацитетите да го намират за какъв ли не, но се видя че този стил не носи успех. НО! Кажи ми ти, тази селекция на селесао имаше ли нещо общо с традиционния бразилски стил. Виждал ли си преди Бразилия да пази резултат 1-0.. Или това срещу Турция на полуфинала бе нещо друго, това срещу Белгия бе друго. Далеч съм от мисълта че ако тази топка бита от Роналдиньо не бе влязла във вратата на Сиймън, бразилците щяха да играят открито. Какво излиза, че за да спечелиш трябва да си прагматик, а не твърдоглавец.. Бразилците разбраха това след фиаското им 82-а и 86-а, когато играха красиво, но се прибраха по-рано, а 94-а играха далеч по-различно и спечелиха.
Традиционният английски стил вече почти не се играе и в големите английски отбори. Отборът практикуващ типичен английски стил не издържа в лигата. Романтизма на сър Боби Робсън не стига. Красиво, разнообразно, нападателно и 3-0 от Пуул, от Арсенал и т.н.

Много мога да говоря за английския тим и съм говорил де.. На практика Англия нямаше 2-3 основни фигури. Джерард бе контузен, Бекам се върна от контузия и едва ли игра пълноценно, Дайър също, Оуен преди последния мач бе под въпрос. Тук никак не забравям и тактиката на СГЕ срещу Бразилия, която за мен бе пагубна, но нека видим и другата страна. Нападателното дуо бе Оуен-Хески. Апропо Оуен е правил подобни неща като Ривалдо, Бекъм също.. Та нападателното дуо при един Джерард в халфовата линия би изглеждало малко по-различно не мислиш ли. Роналдо бе контузен 2 години, но все пак имаше пълноценна подготовка, докато Бекс не бе сигурен почти до края.
Да минаха групата с 2 гола, но каква бе групата. В нея не бяха Китай и Коста Рика, нали? Групата се минава с точки, а не само с голова разлика. А и в първата фаза се играе малко по-различно от втората. Единствено Германия е отбор, който ако започне не спира дори и мачът да е за купа Хайнекен.

За расистката страна не ми се пише.. Тя говори сама за себе си много неща.

За глупостите за традицията във футбола.. Знаеш ли кога е основан първият английски ФК, а английската ФА, а кога е било първото първенство.... Аз знам и за мен това е традиция. И то никак не малка. Да, Англия има една титла, която макар и да е със спорен гол, тези които са били свидетели на този мач казват че е била заслужена. Макар и със спорен гол, това е бил отбор далеч не повече подпиран от този на Италия1934-а и 1938-а, Аржентина 1978-а и т.н.
Да сравняваш Англия и Швеция е адски несериозно. Това е все едно да сравняваш Манчестер Юнайтед с Нотингам (по 2 КЕШ) примерно.
Успехите на Бразилия никой не ги отрича, нито ги поставя под съмнение, но макар и Англия да има само 1 титла, то далеч не мисля че има по-малко традиции..

Говориш за Роналдо. Според бразилския фен Витомирчо, на полуфинала Бразилия-Турция е имало екшънче с негово участие и е било за далеч не малко наказание. Защо това не бе отразено, защо според теб се размина с устна забележка, докато за един Каниджа бе показан червен картон на пейката или Алпай бе изгонен за най-голямата бразилска атракция на това първенство – страхотната болка на Ривалдо, която през крака премина през цялото му тяло та до главата. Ами ако бе изгонен господина Назарио нямаше да играе на финала. Ще ми кажеш да ама картона на Роналдиньо с/у Англия.. Ами за мен нямаше картон или поне не бе червен, разбира се. Но такъв бе и за Анри. Ситуацията бе същата, но повечето доволно потриваха ръце. Или може би това към Франция не бе омраза.

Завършвам с това, е за мен Англия заслужено отпадна и вината си е единствено тяхна, дори мога да кажа че е на Ериксон, който не направи необходимите смени в такъв момент. Аз съм един луд фен на Англия и съм казвал не малко пъти че съм фен на Англия и на отборът на тази страна в частност. За мен там се играе най-чистото откъм далавери, корупция, нагласени мачове, сметки и т.н. Точно това се харесва и на милионите фенове, точно за това и Англия имаше най-много фенове на японска земя, точно затова те са най-много и в почти всяка европейска страна, в повечето азиатски, в които има милиони фенове на Пуул, МЮ, Арсенал.. Знам че това не се харесва на останалите, но така е в живота.. И ако говориш за омраза, която уж съзираш, защо даваш воля и на своята собствена...

Поздрави!

anfield@top.bg

You'll never walk alone !!!


Тема Я па ти....нови [re: Anfield]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано03.07.02 11:02



Е, Анфилд, малко си наивен.... футболът е пари, там където има пари (а на острова се въртят МНОГО пари, ама МНОГО, МНОГО, да не говорим за букмейкърите) има и корупция.
Да ти припомня ли случая Брус Гробелар и компания. Има си корупция навсякъде...

МИРНО! Мазньо приема строя.

Тема Прав си за некои работинови [re: Anfield]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано03.07.02 11:17



особено за ситуацията на полуфинала с Турция за мен ОЧЕВИДНОТО ПОДПИРАНЕ на Бразилия.
Щом Витомирчо - лютия бразилски фен, стана като втрещен от простотиите на Роналдо, значи ситуацията е била сериозна. Никойне я повтори, никой не я показа? ЗАЩОООО?
Ами при един червен картон за Роналдо, Бразилия отиваше по дяволите - остават с 10 човека, губят Роналдо за евентуалния финал, щото не се знае с 10 души срещу нахъсаните турци какво щеше да стане.
Ама това са ПАРИ, много ПАРИ. Преди четири години извадиха болния Роналдо да играе на финала, та сега един съдия нямаше да посмее и при ОЧЕВАДЕН удар без топка да го извади - ми това е договор с Найки това са пазари азиатски, това са много пари. И какво бразилския пикльо се размина с устна забележка на почивката в тунела!!!!
Е това за мен е най-голямото подпиране, най-хубавият подарък който бразилците получиха на това световно...
А за Англия май остава надеждата и романтиката, вече толкова години, все амбиции, все обещания, дори и домакини бяха на Европейско и пак НИЩО. Не разбирам защо.

МИРНО! Мазньо приема строя.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.