Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 25.06.24 
Футбол
   >> Фенклуб Британия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вижте тук...нови  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано02.07.02 13:42



Сигурно голяма част от вас вече са прочели но все пак - много интересен анализ на СП - от вестник Капитал:
http://www.capital.bg/article.php?broi=2002-26&page=27-26-1
Цитирани са и доста чужди източници така че не могат да бъдат обвинени в тенденциозност и некомпетентност.
Вижте и трите статии - особено интересна е тази за първите купени съдииства. Аз това за Италия го знех щот четох историята на СП, но за някой хора тук може да е полезно да го прочетат.
Пък нека после някой ми каже че съм параноик като писах още в началото че няма вече честна игра по света
Поздрави!
П.С. Всъщност искам и да отворя тази тема (корупция) , който иска да коментира, ще се радвам да разбера какво мислите.



Тема Ми тва е...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано02.07.02 14:04



както си и мислех - Бразилците (найки) ще си получат това, което им отнеха преди 4 години Франция.
Да се обзаложим ли кой ще стане шампион след 4 години???
Тоя, който сега загуби финала.
Има некъв ред във футбола все пак.

МИРНО! Мазньо приема строя.

Тема Re: Ми тва е...нови [re: MA3HbO]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано02.07.02 14:30



ха-ха, какво им е Отнела пък Франция?! Омаза ги по всички правила, ама сега просто... Бразилците играха Сериозно

"Тя се двоуми, тя се колебае
Казано с две думи - Жена е!"

Расин


Тема Re: Вижте тук...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано02.07.02 15:35



Впечатляваща статия. Фактите не могат да се отрекат.



Тема Допълнителни наблюдения [re: Pyиз]  
Автор Kyle Katarn (запознат)
Публикувано02.07.02 16:00



Мда фактите са красноречиви! Интересно обаче повечето хора не се замислят върху тия неща. И да бъда по-точен хората от развитите държави. Всъщност това ме подтикна да пиша - исках да споделя с българи , понеже ние сме пословично параноични и на всяка крачка виждаме световна конспирация. Обаче в случая сме прави май.
Не знам защо не ги мислят тия неща по чужбина, въпреки че имаше доста цитати от чужда преса, тоест там се е писало. Или аз не съм "интервюирал" подходящите хора. Или като си наяден и уреден не мислиш за тия неща - не знам....
Вие как мислите - грешно ли ми е впечатлението или в модерния свят са намерили начин да "приспиват" и манипулират народонаселението а ние някакси сме по-чуствителни и по-бдителни към лъжите.



Тема Re: Вижте тук...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Alabao13 (водка Flirt)
Публикувано02.07.02 16:27



Доста интересен анализ. Но и на доста места се разчита на не съвсем доказани факти. Разбира се, това не пречи да е верен.

Смятам, че автора съвсем добре е налучкал "болните места" на ФИФА. Дето се вика, рибата се вмирисва от към главата. :) Така че не съдиите са некадърни, ами отгоре им се казва.... Нещо, което май вече го знаем - нали иаме опит от "българската действителност".

Бира, водка, джин, аптека, болница, амин


Тема Re: Вижте тук...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Bobby (наблюдател)
Публикувано02.07.02 21:21



Общо взето, целия анализ е чудесен и се разбира защо се получи всичко това - гонят се печалби.
От това СП '02, ФИФА намаза с 2.6 милиарда долара от Кирх Груп. Само не беше допълнено, че ФИФА беше най-големия печеливш в тази игра с ТВ правата. А благодарение на инфлацията, към 2006 нищо чудно вече Лео Кирх да е най-печеливш, като продажбите му възлязат на над 3 милиарда общо за двата шампионата.
Като сметнем как преметна глупавичката Лили Попова с 3 млн. долара (румънците платиха 1.2 млн. при 20 млн. население) и като добавим цифрите, споменати за големите 'футболни' нации, платили за ТВ правата, виждаме каква хитра хиена се оказва Лео Кирх и как си прибира милиони в джоба, въпреки фалита на Кирх Груп.

Впрочем самият състав на бригадата от длъжностни лица в мача Южна Корея - Испания е твърде интересен. Главният съдия е от Египет, тъчреферите са от Уганда и Тринидад, резервният съдия - от Кувейт, комисарят на мача е от Ботсвана, а официалният делегат на ФИФА е австриец. Подобна компания е администрирала срещата на корейците с Италия - там длъжностните лица са от Еквадор, Аржентина, Унгария, Мароко, Чили и Нова Зеландия.
Това ми направи силно впечатление: испанците размазаха с 9:0 в квалификации за Евро 2000 Австрия. Делегата на ФИФА за мача им е австриец и докладва "няма съдийски грешки".
Италия - като изключим злобата на Блатер към тях, добавяме загубата на Еквадор в групата на това СП от италианците.
Много съвпадения бе, да му се не види!

Повече няма да коментирам, хората от Капитал са го написали другото.



Тема Re: Вижте тук...нови [re: Kyle Katarn]  
Автор Чaвдapчo (английски фен)
Публикувано02.07.02 23:47



нищо интертесно не видях в тази шаблонна статия.това са глупости ,плод на билни мозъци ,а който им вярва толкова по-зле за него.интересното е че тя е писан от французин.досетете се защо.защо този журналист повдигна въпроса сега ,а не преди 4 години ,когато неговите сънародници станаха световни шампиони?но въпроса е излишен .ако трабва да се говори за корупция и мръсотия във футбола ,то първенството във франция превъзхожда чувствително това.то бе много по-"измислено".

Man.Utd.-We are the pride of all Europe!
England-Land of hope and glory!


Тема Re: Вижте тук...нови [re: Чaвдapчo]  
АвторTOMl (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 00:45



NALI???
TOVA OTDAVNA SE ZNAE, VAPREKI CHE TOVA SEGA NE BE IDEALNOTO, NO DOSTA PO-LOGICHNO OT TOVA VAV FRANCIA!!!
PROSTO SE VIDIA CHE FRANCE SA EDNI NADUTI I TESNOGRUDI IZMISHLIOTINI, KOITO SI GO KUPIHA PREDI 4 GODINI!!! ZASHTOTO RONALDO BESHE OTROVEN I SE POIAVI NA FINALA SAMO ZARADI NIKE I PARITE OT SPONSORSTVOTO, A OSTANALITE PROSTO TRIABVASHE DA SE RASHOJDAT PO TERENA!!!

INACHE 2006 - TO E IASNO, IMAME KAKVO DA VRASHTAME NA SHVABITE TOCHNO TAM V GERMANY!

FOOTBALL WILL COME HOME!!!

WE'LL NEVER WALK ALONE



Тема :)))нови [re: Kyle Katarn]  
АвторEдин фeн (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 02:50



Незнаех че "Адидас" тресна гредата на брзилците...да не говорим че "Найки" накара Кан да изтърве топката...
Това че футболът е индустрия е безспорен факт -но е и факт че не се подчинява на обичайните пазарни правила - защото е Футбол - с главно "Ф" - не е грешка.
Някой да отрича, че Франция бяха слаби ? А Аржентина ? Англия ? Италия?
Футболистите им били уморени от многото мачове - :) Явно че в клубовете им дават повече да се раздават - ам въпросът май пак опира до пари ;) Но най вече до морал ! Да играеш за едната чест ... Навремето това му бе хубавото на футбола - пример : Румениге - точно той им липсваше на германците във финал - въшреки че струваше колкото ракета "Пършинг" това не му пречеше да се раздава докрай на терена...Затова и бе сравняван с робот...А в неделя точно такъв липсваше...
Друго - ами лесно е да се оправдаеш след загуба че съдиите били измислен, че теренабил крив или че някой си мислел нещо криво против теб ...нима на италианците подхожда ад спят 80 минути и едва тогава да се сетят че имало и противникова врата ...да бе - съдията ги приспа ..нямал си работа човека.
И ако става въпрос за пазари - в чисто иконимическиаспект - никой нямаше интерес България да е на САЩ'94 - изпуснали ни ? Друг път ...чисто футболен късмет си беше ...защото играехме футбол ..а не пазарна икономика.
Точка :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.