Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 12.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Бepeзka!]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано11.05.10 10:00



Джобса е менте сайт, от много години чета там, пускала съм СВ, пускала съм обяви и съм разочарована, повечето обяви са фалшиви




Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано15.05.10 17:14



НЕ сте съвсем права. Този сайт е добър, но много често обявите са некоректни. За какво става въпрос?
1. Вероятно 90 % от фирмите, които пускат обяви, нямат намерение да назначават на обявените позиции. Целта е кандидатите да разгледат сайта им, да видят дейноста им, посещаемостта скача и ето ти безплатна реклама


2. Всеки може да пусне обява - събират се автобиографии, четат се и пада голямо забавление . Изискването за снимка е абсурдно, но е факт.
3. Сайта има за цел да помогне на хората, които търсят работа, но също така и да създаде комфорт и чувство в търсещите, че "правят нещо". Пускат СВ-та, чакат, понякога дори ходят на интервюта, но ... все не се получава.

А как да се измъкне човек от това?
Ами "ефекта на огледалото" - изпращайте СВ-та не с цел търсена на работа, а да си правите самореклама. Ако имате фирма - предлагайте услуги чрез обратни мейли към фирмите, които пускат обявите, подгответе си 1 или 2 СВ-та от вида " Аз съм БОГ - искам 10 000 лв заплата! На седмица!" и "Аз съм отчаян - ще работя за Вас без пари".
Забавлявайте се, но работа търсете чрез познати, връзки, стари контакти и т.н.
П.С. Това е написано само с информативна цел.



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Tool Hire]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано15.05.10 19:31



Извинявай, но нямам време да се занимавам с пускане на СВ-та с цел реклама, и изобщо написаното от тем е голяма смешка.

Мъжете са кръгли нули, но винаги се правят на три и половина




Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано16.05.10 13:45



Нямаш време за реклама? За първи път чувам за такъв бизнес!



Нещата може и да изглеждат смешни и това е така, защото за някои неща може да се говори само на шега.
Ако ти ги напиша сериозно съвсем няма да ти харесат.
Аз познавам много мениджъри в големи и сериозни компании, надути са като пуяци и нямат грам чувство за хумор. Ако обаче им спреш заплатите тези хора не стават за нищо. Работодателите изкуствено им поддържат самочувствието чрез заплати и бонусни схеми, но само докато им вършат работа.
После тия хора отиват на борсата и се почва ... ама аз съм много кадърен, а пък назначават други, този сайт е менте, всички са връзкари ...

Вярвай ми ...аз съм РАБОТОДАТЕЛ. Прилагам всички мръсни трикове и хватки в бизнеса за да ми работят хората ден и нощ!
А ако пак не вярваш, моля, заповядай - има безброй асоциации, организации, фондации и други организации, които преподават и обучават в областта на ЧР :-). Ще ти вземат парите, а полза никаква!

Редактирано от Tool Hire на 16.05.10 13:46.



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очите [re: Tool Hire]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано16.05.10 22:52



И аз стигнах до този извод: сайтът се опитва да е добър, но ми се струва, че трябва да има някакъв контрол. Иначе няма как се гледа сериозно на него. Имам предвид една фирма, която буквално през седмица пуска една и съща обява. Сигурна съм, че съм чела тази обява поне 15 пъти! Това е много, ама много несериозно. Ако аз съм собственик на сайта, бих отказала да публиккувам обявата за пореден път. Трябва да има някакво ограничение.
Иначе, аз съм си намирала работа чрез този сайт. Има и реални обяви.
Но сега се преориентирах само към преводачество на свободна практика, затова редовно чета обявите на агенциите, а покрай тях и всички останали. Просто от любопитство. В един момент ми стана интересно. Самите фирми казват много за себе си чрез обявите. Хората могат да си създадат впечатление за тях по формулировката, по понякога абсурдните изисквания, по грамотно/неграмотно написаните обяви. Дори съжалих, че не започнах да си правя колекция от бисери.
Иначе, много ми е любопитно за какви номера говориш. ИзнесИ малко информация, а?



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очите [re: Бepeзka!]  
Автор Kossoman ()
Публикувано03.06.10 11:35



Вчера следобед пуснах поредната обява в джобс.бг за средна ръководна позиция. До момента е разгледана 544 пъти, по нея са кандидатсвали 54 човека. От тях само 3 отговарят на базовите условия, записани в обявата. От останалите 51 поне 40 въобще нямат представа за характера на работата, но кандидатстват по принцип. (Тук ще вметна - има една личност от Благоевград - от години кандидатства по всевъзможни обяви. Сигурно много се забавлява.

) Вероятността от тримата, които ще бъдат поканени на интервю поне един да става за работата клони към нула. Това сигурно ще доведе до повтаряне на обявата, докато се намери подходящ кандидат. Естествено, в очите на тези 51 кандидати, които очевидно не отговарят на изискванията, тази обява ще изглежда като куха, фалшива и т.н.
Случвало се е и точно обратното - още между първите двайсетина кандидати има няколко адекватни, между които много бързо и лесно се избира подходящият човек. И това става в рамките на ден-два, след което спирам обявата. Но и в този случай има поне стотина, неотговарящи на основните изисквания кандидати, които са останали без отговор на кандидатурата си.
Като цяло сайтът е полезен, поне за тези, чиито интереси са се срещнали. През последния месец съм назначил трима души, кандидатствали по обяви от този сайт.



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Kossoman]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано07.06.10 09:33



Трябва да се отговаря на всички мейли, включително и на неодобрените кандидати. Особено внимание би следвало да се обръща на две групи кандидати:
1. Тези, които отговарят на изискванията, но поради някаква причина не са одобрени. Те могат да отидат при конкуренцията след време и да Ви направят страхотна антиреклама;
2. Тези, които са изпратили CV многократно надхвърлящи поставените изисквания, CV абсолютно несъответстващи на изискванията или понякога иронични и подигравателни мотивационни писма. С тях аз разговарям лично, дори се срещам понякога : -). Вероятно това са хора, които не си търсят работа, а правят това поради мотиви, които аз не мога да споделя с Вас ...безплатно : -))), а пък в безбройните и безсмислени ЧР курсове, организирани от различни асоциации, фондации и фирми, никой няма да Ви говори за тези неща.



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Бepeзka!]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано07.06.10 09:36



Как какви?


Мотивация, целеполагане, оценка, семинари, тим-билдинги
Да бе, да .... точно това използвам!


ГЛУПОСТИ



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Tool Hire]  
Автор Kossoman ()
Публикувано07.06.10 19:07



Да, принципно е така и може би бих им отговарял, ако разполагах с неограничено време. Но понеже времето ми не е неограничено, от неодобрените за предварителен разговор отговарям само на тези от първата група.



Тема Re: Джобса все повече ми падат в очитенови [re: Kossoman]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.06.10 22:16



Вероятността от тримата, които ще бъдат поканени на интервю поне един да става за работата клони към нула.

Това предполага, че вероятността хората, които поне в някаква степен отговарят на изискванията да получат обучение на място, също клони към нула. Що така? Толкова ли няма вече мениджъри, готови да вложат пари в подготовката на бъдещи добре кадри? Кризата ли е виновна или това е принципно положение? (Не се заяждам, просто съм любопитна.)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.