Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 21.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано25.01.10 21:12



Може ли да са толкова фалшиви??????????
Изпращам обява в същия ден,когато е публикувана,звъня на следващия ден и вече кандидатите са набрани!?
Явно работа по обява не може да се намери-това е за наивници....
Връзките са всичко......Ама който ги няма.....Ккаво да прави????





Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...нови [re: a_b_c_d]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано26.01.10 17:45



Не се нервирай за нещо толкова безсмислено


Дейността ЧР в по-голямата си част доста сбъркана и често води до смехотворни ситуации. Обявите от големите работодатели най-често са за някое "наше" момче. В големите организации кадърността, знанията и компетентността не са чак от толкова голямо значение. Причината е повече от проста - те боравят с големи пари, грешките на работещите и мениджърите се "заличават" и не е толкова страшно, че са назначили някое "наше куче" ... ами ще се научи момчето или само който не работи той не греши. Това съм го чувал безброй пъти! :-)
Акционерите и собствениците не се интересуват от тези минимални загуби и това позволява да се изкривява целия процес на подбор. В малките и средни фирми, където битката за оцеляване е жестока е малко по-различно. Ако имаш някакви умения, които наистина са ценни и носят добавена стойност за бизнеса, вярвай ми, веднага ще те открият. Ако искаш да си мениджър или чиновник в някоя голяма компания, наистина ти трябват връзки или късмет.
Още по-страшно е ако попаднеш в такава среда - виждаш колко са незнаещи, но знаеш кой на кого и човек и мълчиш. Иначе излиташ, а те продължават ...
Това е от мен и от личен опит
Само като си помисля, че бях решил да напиша книга "Реален HR или наръчник на кариериста" ще падна от смях
Истината няма нищо общо с това, което пише в книгите, а аз съм чел много книги.
Сори за правописните грешки, но нямам време, а човека съвсем отчаяно звучи



Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...нови [re: Tool Hire]  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано26.01.10 21:23



Значи,пак стигнахме до връзките....





Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...нови [re: a_b_c_d]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано27.01.10 10:03



Не трябва да бъдете толкова черногледи


Аз на връзките им казвам "препоръки". Наистина има важни позиции в големите компании, които са с тежки и големи отговорности и там "препоръките" са важни.

Понеже съм привърженик на десидентския и ъндърграунд ЧР мениджмънт ще го кажа по заобиколен начин.
Едно бедно момиче от село може да е много красиво, но няма как да стане напр. мис Свят. Позицията Мис Свят изисква след това много пари - за дрехи, козметика и много други неща, които нашата позната от село няма как да има.
Затова всички казваме - ей, че аз познавам момиче, което е по-хубаво от тази миска . Да, но едната има "препоръки", а другата няма.
Така е и в бизнеса!



Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...нови [re: Tool Hire]  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано28.01.10 08:24



Не си ли съгласен,че в България няма невъзможни неща.....
И момичетата от село как постигат целите си.....може и Мис свят да станат,с подходящата "препоръка".........
Може ли да ми изпратиш малка част от ръкописите ти за книгата....



Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА...нови [re: a_b_c_d]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано28.01.10 09:34



Не трябва да висиш в клубовете, ами си търси работа и най-важното – уважавай началниците си!!!
Ето ти един пример, който ще ти подскаже, защо може и да не изберат теб, дори и да си много добър.
Моля, тези, които се занимават с ЧР да не четат този текст.

Мениджърите (не директорите) в големите фирми в България получават между 2 000 и 5000 лв заплата. Добре е, нали?
Дали е добре обаче за самата фирма? Тези заплати имат за цел да задържат ключовите уж кадри, които дърпат фирмата напред. На практика какво се получава обаче? Мениджъри се задържат между 2 и 4 години на позициите си и на практика те са най-сериозните противници на промените и движението напред. Причината отново е много проста – четири годишни заплати по 3000 лв, заедно с годишните премии или около 200 000 лв се равняват на всички заплати, които би получил един работник със заплата от 800 лв за около 20 години или половината от трудовия му стаж.
Желанието за промяна и движение напред вече е подменено с желанието за запазване на статуквото възможно най-дълго време. Целта вече не е „постигане”, а „оцеляване”. Когато човек се бори за оцеляване, той е готов на всичко – започват уволнения на истински ценните, но по-ниско стоящи кадри, които са реална заплаха, назначават се хора, които видимо са по-ниско компетентни и т.н.
Кой покрива загубите от тези грешни решения на ниското и средно ниво на мениджмънта? Ами собственика или акционерите. Те обаче са заети, не могат лично да следят процеса на подбор и много рядко се занимават с тези проблеми. Те разчитат на назначените от тях мениджъри, който пък искат да се задържат възможно най-дълго време и изграждат околна работна среда, която не представлява опасност за тях - получава се омагьосан кръг.
Започват се безкрайни тийм билдинки, целеполагане, оценки, консултации, работни срещи, семинари, презентации и други подобни мероприятия, за които ние тайно си казваме – каква глупост, но явно се усмихваме и показваме колко сме доволни.
Кой плаща за този лукс? Ами собственика отново. Той знае ли за това? Знае, разбира се!
А защо го прави? Ами не му се занимава, щетите от „неподходящите” назначения в големите компании се компенсират от много по-голямата печалба от дейността.
Някои собственици успяват да измъкнат компаниите си от този порочен кръг , прилагайки отново възможно най-простото и гениално решение ....и т.н., и т.н.

Копи-пейст, копи-пейст, глупости на търкалета в общи линии





Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА... [re: Tool Hire]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано28.01.10 20:27



Горещо ти препоръчвам да си напишеш книгата. Дори да се шегувкаш, сериозно помисли. Предричам ти бестселър. Сериозна съм





Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА... [re: Tool Hire]  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано29.01.10 09:09



Абсолютно си прав за това...



Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА... [re: вeceлyшka]  
Автор Tool Hire (непознат)
Публикувано29.01.10 11:07



По-добре да напиша един турбо-мега-як чалга хит и да спонсорирам видео клип на някоя засукана фолк певица. Със сигурност ще се видя в пари след това


Може да напиша и сценарий за ПЕРЛА 2



Тема Re: ОБЯВИТЕ ЗА РАБОТА... [re: Tool Hire]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано03.02.10 21:46



Наистина, напиши книгата.
По-адекватно описание на ситуацията не бях чела!



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.