Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 28.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как най-разумно да постъпя?нови  
Автор hipodilka (доволна)
Публикувано10.10.09 18:58



Преди месец започнах работа, като рекламен консултант към медиа.Самата аз съм управител и собственик на действаща фирма. Като такава се осигурявам на таван за длъжността.Затова не го изисках веднага.Иначе имахме уговорка за ТД и нормална заплата + %, а от 2-ия месец, ако не осигуря рекламодатели слизам на минимална, докато не заработя.Да, но те започнаха видимо да се правят, че забравили да ми пуснат ТД, нещо друго забравили и пр.
Същевременно медиата кандидатства по европейски проект и всяка сутрин се подписвам в присъствена книга и спазвам работно време.
Когато започнах, напускаха много хора и се назначаваха нови, но само "шефове".От нета и форуми научих, че не са коректни работодатели и бавят заплати с по 6 месеца.Същевременно в процеса на работа, попаднах на поне 3-ма проекто - клиенти, към които медиата не беше изпълнила задълженията си.
Така мина месец и половина, в който не само аз, а всички новопостъпили не получаваме заплати под предтекст, че не сме вкарали пари.
Това положение ме направи предпазлива и подозрително задържам подписването на договор и с клиенти.
Затова ми изискаха да дам отчет с въпроса: "То не, че имаме подписан Тр. договор с теб, но защо така задържаш работата си? "Успях да се аргументирам, но и те оправдаха смяна на предишната уговорка. Заплатата стана минимална и като заработя...По принцип плащали с месец закъснение.
Та имам ли някакво основание да извикам Инспекция по труда? Мога ли да използвам присъствената книга за доказателство, че работя без ТД? Това не ме ли прави и самата мен нередовна и за санкция?Има ли смисъл изобщо от мое противодействие?
Лека вечер и предварително благодаря на тези, които ще ме посъветват!

Малко кръгла в разцвета на своята възраст.


Тема Re: Как най-разумно да постъпя?нови [re: hipodilka]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано11.10.09 20:09



Обезателно се оплачи.
Ако дойдат на проверка и ти си на работното си място без ТД... ще си имат неприятности със сигурност!



Тема Re: Как най-разумно да постъпя?нови [re: Бepeзka!]  
Автор hipodilka (доволна)
Публикувано07.11.09 18:14



А какво се прави, след като ИТ констатира нарушението? Аз ли завеждам дело? Как да си изискам заплатата? Пуснах жалба, но анонимана и явно никой я няма за нищо.Сега ще пусна и конкретна, поименна и с копия до Кмета на Общината и Министерството на труда. Вече не ходя на работа, но подписа ми е в присъствената книга за 2 месеца. И аз, и колегите ми все още не сме получили възнаграждение - само се афишират добри намерения.
Нямам желание да оставя нещата така.И предишния ми опит за започване на подобна по естество работа беше със същия резултат.За "щастие" там имах по-малко от месец стаж и фирмата фалира, а собственикът избяга зад граница от международен съд и кредитори.Даже имам намерения и за там, въпреки така поставените обстоятелства, да пратя жалба.


Има ли срок за жалбата? - говорим за 20.6 - 20.7.09г.

Малко кръгла в разцвета на своята възраст.

Тема Re: Как най-разумно да постъпя? [re: hipodilka]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано12.11.09 14:49



Амига,
Причините, такива работодатели да съществуват са хора като теб. Извинявай, не е нападка! Констатация е.

От текста ти личи, че не си някоя необразована, неориентирана патка, почнала работа на сергията, на втория завой след „Руски паметник”. Още повече, че самата ти имаш фирма, т.е. знаеш как стоят нещата и от двете страни.

И си се оставила да изпаднеш в такава ситуация… Странно е…

Няма такъв филм, трудовия договор да се „забави”- или го подписваш първия работен ден, или трябва да ти е ясно, че тук нещо не е в ред. Айде, липсвал някой там, не станало на първия ден, но два, три дни, седмица, и ти чакаш- какво, не е ясно – ето това не разбирам. Така толерирате и за в бъдеще такова поведение на този работодател.

И после – ОЛЕЛЕ!!! Ама тука, във форума. Идете при компетентен човек, юрист, или питайте на място в самата инспекция какви са ви вариантите.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Как най-разумно да постъпя?нови [re: hipodilka]  
Автор AzUrAL (непознат)
Публикувано03.01.10 21:03



Изключителна странна история!Напълно граничеща с фантастиката..."Работиш" без трудов договор,искаш да вземеш заплата не ти я дават с мотива,че не си вкарала пари?Какви са тия глупости?Присъствена книга???




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.