Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 26.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трудова борса - курсове?  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано01.10.09 11:11



Привет, безработен съм от декември 2008.
Питам се дали може с нещо трудовата борса да ми помогне за намиране на подходяща работа и прочие...
Дипломант от София.



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: alkor1]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано02.10.09 23:43



Няма да питам какво си правил досега



Та, трудовата борса е още един вариант за намиране на работа. Регистрираш се, тропосват те на един трудов консултант, и той ти дава информация къде какво се търси като работна ръка. Частните трудови борси също може да са от полза, аз лично не съм опитвала чрез тях.

Другите варианти са четеш обяви - ходиш на интервюта; приятели и познати, които да ти кажат за работно място, дори по заместване, във фирмите в които работят; интернет е също добър източник на информация за работа.

Също така ти самият публикуваш обява със своите основни данни - квалификация, опит, как да се свържат с теб.

Трябва активно да използваш всички възможни варианти, и въпреки че сега е много по-трудно да си намериш работа, резултат ще има. Имай предвид, че колкото по-дълго не си нает на работа, толкова по-трудно става за теб. Има работодатели, които отхвърлят кандидати само заради дългия период на безработица, защото смятат, че такива кадри нямат добри трудови навици. В този смисъл, дори временна работа извън основния ти бранш/квалификация е по-добре от нищо.



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: Refine]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано03.10.09 13:56



Благодаря за съветите :)

Само на една трудова борса ли можеш да се запишеш? (изключвам частните).
Курсовете за преквалификация има ли ги още?

В понеделник ще ида в сградата на ГУСВ на Цар Борис , да видя какво е положението и ще пиша :)



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: alkor1]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано03.10.09 18:01



Държавните бюра по труда те регистрират по адрес, доколкото си спомням, т.е. - да, само в едно бюро се регистрираш.

В частните борси можеш на няколко места. Имай предвид, че там има такси за обслужване.

За какви курсове за преквалификация говориш? Сигурно не съм внимавала, но останах с впечатлението, че имаш висше образование. Курсовете в бюрото по труда са тотално безсмислени и са приложими към маргинали с 8 клас образование. Дай повече инфо, за да съм по-точна и аз.

Ама отиди на Цар Борис, и кажи какво е станало.



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: Refine]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано09.11.09 13:59



Регистрирах се ... назначиха ми среща за 17ти, всеки месец трябва да ходя на това число да презаверявам...
Мога да кандидатствам за свободните длъжности, на въпроса ми : Мога ли да се срещна с кариерен консултант? Едва не ми се изсмя... казах й че в сайта съм го видял, явно се отнасяло за някое по-главно управление...
Сега пак ще пиша мейл на централата



Иначе какво се изисква като владеене, умения... къде могат да се изкарат курсове на не много завишени цени?

Редактирано от alkor1 на 09.11.09 14:25.



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: alkor1]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано12.11.09 15:57



Ами това с курсовете си е проблем- те струват пари. Но без добра квалификация шансовете са малки. Търси решение за да финансираш обучението си.



Тема Re: Трудова борса - курсове?нови [re: Refine]  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано16.12.09 23:28



След януари ще се знае колко пари и какв икурсове ще има ;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.