Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Изплащане на заплати по банков пътнови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.06.09 10:27



Здравейте, имам следния въпрос:
При преминаване към изплащането на заплатата по банков път, в качеството си на служител имам ли право сам да избера банката, в която да ми се превежда заплатата, или работодателят има право да НАЛОЖИ своя избор на банка?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Изплащане на заплати по банков пътнови [re: StefanPan]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано15.06.09 15:17



Имаш право да си дадеш твоя сметка независимо в коя банка е, на която да ти превеждат заплатата. Най-добре е тази сметка да бъде към същата банка, където е пейрол-а на фирмата - тогава получаваш парите почти същия ден на превода (не се налага да чакаш 1-2 месеца).

Ако фирмата е по-голяма е препоръчително да имаш сметка във фирмената банка, защото има много работа за счетоводството (ако е различна). Зависи как ще ви го наложат управителите и счетоводството на фирмата. Зависи замото счетоводство дали софтуера им позволява онлай да става превода към различни банки или ще трябва да се пишат платежни, което забавя процеса и е малко повече работа.



Тема Re: Ахм, благодаря.нови [re: blinkness]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.06.09 23:53



Интересува ме дали наистина могат да ми наложат банката, която им е удобна, или все пак мога да отстоявам своя избор.
Аз по принцип съм настроен благосклонно и с разбиране към сетоводството, но бих предпочел да си получавам заплатата в моята банка.
Това за забавянето от 1-2 месеца е техническа грешка, надявам се. Кажи ми, че си имал(а) предвид 1-2 дена.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ахм, благодаря.нови [re: StefanPan]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано19.06.09 16:53



да, 1-2 дни



Имаш право да си отстояваш, но не става за 1 човек да се прави компромис, защото ще започнат и другите и така ще трябва всичко да се превежда по други сметки.. с платежни и тн.. става по-кофти....

Нищо няма да ти стане ако си направиш нова сметка. Ако вече доста хора искате да си ползвате своите - тогава го обсъдете с ръководството.



Тема Re: Ахм, благодаря. [re: blinkness]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.06.09 22:32



Наистина благодаря, това ме интересуваше.
Знаеш, че много работодатели спекулират с неинформираността (да не казвам неграмотността) на своите служители.
Просто искам да знам, че ако ще е в мое неудобство, то поне ще става дума за проява на разбиране от моя страна, а не за поредното "да преебем неграмотното служител, понеже е в наш интерес".

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ахм, благодаря.нови [re: blinkness]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано20.07.09 17:04



не става за 1 човек да се прави компромис, защото ще започнат и другите и така ще трябва всичко да се превежда по други сметки.. с платежни и тн.. става по-кофти....

ееее, ама като почна да слушам такива оправдания счетоводителски оправдания и направо подивявам. Дайте тогава и фишове за заплати да не правим, зер - всеки различен брой дни работил, почивал, разболявал се.

Кодекс на Труда, член 270, ал. 3:
Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда на влог в посочената от него банка.



Тема Re: Изплащане на заплати по банков пътнови [re: StefanPan]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано20.07.09 22:18



На мен ми плащат с турски жълтици и съм екстра, поискай и ти така.





Тема Re: Да, наистина благодаря.нови [re: f(x)dx]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.07.09 19:08



Всъщност въпросът за мен се реши - направиха ми "компромис", без даже да се позовавам на посоченото от теб.
Факт е, че колежките от счетоводството са готини. Дай боже всекиму такива.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Изплащане на заплати по банков пътнови [re: bluestar1]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.07.09 19:09



Аз исках с руски рубли, ама ми отказаха - било твърде комунистическо.



------------------------
Слушай беззвучието...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.