Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 28.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как следва да реагира HR в следния случайнови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.03.09 09:51



Честит Осми Март!



Служител пуска е-майл от името на "Човешки ресурси" към всички служители на фирмата. В имейла сериозно се призовава към стриктно спазване на .

Моля за мнения: кой и как следва да реагира?

Документа може да бъде изтеглен от много различни места: , и от и т.н.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано08.03.09 23:26



Ти на кое военно поделение си HR? Защо да не се шегуват хората?





Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано09.03.09 14:30



Майтапа си е добър. Аз лично го разпространих до колегите...



Можеш да го приемеш с усмивка, това е майтап и така се повдига тонуса и настроението на колегите ти.

Наскоро имаше подобно свързано със заплатите, изпратиха го от счетоводството - пак стана голям майтап.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: blinkness]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.03.09 23:28



Нямам нищо против усмивките.

Имам против шегичките в Ку-Ку стил "АЕЦ-а гръмна".

Казват, че в сериозни фирми шеговити служебни е-майли задължително са маркирани по предварително определен начин. Едва ли е случайно.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор LuLu13 (непознат )
Публикувано12.03.09 22:23



Извинявай, но не мога да си представя как някой ще пусне е-майл от мое име? Ако работиш в сериозна фирма, всеки си има акаунт и не може да се влиза с чужд?? Аз явно нещо не схващам.
Иначе майтапа си е хубав за повдигане на настроението. По-добре го отмини с усмивка.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: LuLu13]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.03.09 22:37



Как се пуска е-майл от чуждо име? Примерно така: Колеги, днес LuLu13 е заета и затова ме помоли да пусна до всички приложения документ. Моля сериозно да се запознаете с него и стриктно да го съблюдавате. Контрола по изпълнението му е възложен на MuMu24.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано12.03.09 22:46



Казват, че в сериозни фирми шеговити служебни е-майли задължително са маркирани по предварително определен начин. Едва ли е случайно.


Все в големи фирми съм работил и няма такова изискване към мейлите. Или хората дето си подбрал, не разбраха че това е виц?



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: Ravegrave]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.03.09 22:57



Тъй, тъй. Я да продължа проучването в друга посока.

Какво е твоето отношение на хората реагиращи към пращането на подобни "шегички" без чуство за хумор? Смяташ ли, че те не отговарят на твоите изисквания?



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано13.03.09 19:47



Не съм бил HR във фирма, а само служител , но винаги в големи организации. Там общо взето идеята винаги е била, че подобна шега (пусната вечер преди края на работния ден, не през голямата лудница) е "здравословна". В големи фирми това е идеален начин да се "разучпват ледовете" между колегите и отделите и да се формира по-колективен дух. Все пак в големите организации хората са болтчета в голяма машина и трябва механизъм, който да ги сплотява. Даже си мисля че шеговитите мейли са по-добър тиймбилдинг от разните психопростотии на HR-ите (да ме извинявате

).

Хората, които не реагират с чувство за хумор имат някакви разстройства на личността, независимо от причината (тежко детство, дебилизъм, тъп та не може да схване вица и др.). Тези хора определено не са и креативни - аз ако бях HR, нямаше да взимам такива.



Тема Re: Как следва да реагира HR в следния случайнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор titi111 (дразнител)
Публикувано13.03.09 21:44



Това БТК съвсем те е психясало ............................

Трябва да си много тъп за да го приемеш на сериозно това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.