Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 01.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема помощ -съкращение !!нови  
Автор pepi4a (непознат )
Публикувано10.10.08 13:46



Случаят е следния :Преди 2 год.претърпях операция -върнах се на работа ,но вече бяха назначили друга колежка да води мойта сметка .Аз водя ДДС във фирмата .С една дума вече не бях титуляр ,но от друга страна не са ми пускали нова заповед.При нас в заповедта пише просто -счетоводител.Не беше морално да ме подритват като празна тенекия ,но нищо не направих.Сега пък ме съкращават след 20 год.стаж от които 15 съм била замесник гл. счетоводител ,при наличие на четирима среднисти .Вече се обръщам за съвет мога ли да осъдя предприятието и за какво да се хвана .Благодаря за разбирането !!



Тема Re: помощ -съкращение !!нови [re: pepi4a]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 14:57



1.След като си се върнала на работа не ти е било прекратено трудовото правоотношение, а просто са ти дали други счетоводни задължения.
2.Провери в длъжностните характеристики за коя от позициите се изисква средно и висше образование, разбирам от написаното че ти си със висше образование но има и такива със средно.
3.Не е логично да съкращават висшист при наличието на такива със средно образование, освен ако мотивите не са например работа със специализиран софтуер, чужди езици и т.н. В този случай са избрали може би най-неподходящият за длъжността за съкращение.
4.Ако решат да те изгонят та дори и без съкращение винаги могат да ти променят длъжностната характеристика или да назначат конкурс и той да се заеме от някой твой колега който например владее 5 чужди езика.



Тема Re: помощ -съкращение !!нови [re: pepi4a]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 15:00



И накрая забравих, какво си се захванала да си губиш времето, нервите и парите за адвокат заради тях. В момента има много свободни места за счетоводители, не е ли по-добре да отидеш някъде където си желана и да си вземаш добра заплата вместо да си "тровиш нервите" и да стоиш в екип където не те желаят?
Един оперативен счетоводител взима минимум 800 лева заплата.



Тема Re: помощ -съкращение !! [re: Taти]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано14.10.08 17:04



Един оперативен счетоводител взима минимум 800 лева заплата.
В големите градове може и да взима- аз бях на 250, работих по желание 10 ч. за 380. Добре, че се махнах.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.