Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 29.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли тука хора които искат да работят ?нови  
Автор Heпoбeдимa (непознат )
Публикувано16.08.08 17:38



Дойде времето на демокрацията и с това се промениха възможностите за реализация и доходи ,но за съжаление още голяма част от българите чакат някой да им предложи работа с регламентирано,та макар и мизерно вънаграждение на бюро и с 30 минути обедна почивка?!Мили мои сънародници,това време безвъзвратно си замина......колкото по-бързо го проумете,толкова по-добре ще живеете и доходите ви ще зависят основно от вас самите!





Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Heпoбeдимa]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 22:48



Да това е манталитета на по-старите работници или тези работещи в общински и държавни ведомства. Интересното е че това се спазва там и всички имат обедна почивка регламентирана 30 мин и всеки Петък са си стегнали пазарските торби още в 15.00 часа.

В частните фирми не е така.



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Пeтя]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 17:51



Само не разбрах за 30-те минути обедна почивка... Не трябва да обядваме ли!?



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Пeшo]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 22:36



Не бе пешо обядвайте си ама в частните фирми тя не е фиксирана.
Ама в крайна сметка в държавните работите за по 500 лева.



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Пeтя]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 17:56



Омръзнало ми е да слушам приказки от работодатели и ЧР-и ..ми бачкайте повече и без почивка, щото както работите, така ще живеете. Мили колеги , не се хващайте на тая въдица. Като работите извънредно, без почивка и в разрез със изискванията на Кодекса на труда, съм забеляазал че не аз живея по-добре , а по-добре живеят работодателите ми и тяхните подгъзници.



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: kkk]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 18:57



Мила/и ккк, аз "бачкам" в частна фирма и си ползвам почивката от 30 минути но не я ползвам регламентирано от 12.00 до 12.30 а когато аз реша. Важното е работата да е свършена.
Много по-трудно се реализират на пазара на труда бачкаторите от държавните и общински предприятия който бидейки съкратени немогат да намерят нова работа.
Нито компютър, нито езици, ......



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Heпoбeдимa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.08.08 10:00



То ясно,че не е регламентирана обедната почивка.Е..има си места,не само в администрацията,където си е под час.Просто така е организиран производствения процес.
Но тоя път с "бачкайте повече,за да получавате повече"...да ти кажа,който е тръгнал по него,добро не е видял.Така отиваме на 12-13 часа работен ден,неспазване на правилата за сменния режим на работа...И в края на краищата директно нищо не получаваш в повече.Но пък правиш голяма икономия на работодателя.Пести заплата за още един човек,отделно на теб ти плаща по-малко от това,което изработваш.Просто накрая винаги става така.



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 19:14



Защо моят работодател в редките случаи в които оставам на 9 часов работен ден накрая на месеца винаги го е забелязал и ми дава повече заплата. Всяка година ми дава новогодишна премия но не символична.



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Пeтя]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.08.08 22:30



То..и аз съм доволен от моите,ама не питай колко време трябваше докато ги намеря.През това време съм попадал на какви ли не.Дори имаше един сменен режим на работа...2 дневни,2 нощни смени и 2 почивни.В тази последователност,смените са по 12 часа.Като разбиеш заплатата на часове и умножиш по 8...ставаха под минималната.Говорим си не за време преди 10 години,а преди 3.И там още работят така.До ден днешен.И все има такива,дето искат да се пробват.
По мой собствен опит установих,че на трима,дето си оценяват труда на хората и спазват закона,има 10,дето се опитват да хващат маймуни с трици.И все хващат по някоя...



Тема Re: Има ли тука хора които искат да работят ?нови [re: Heпoбeдимa]  
Автор apprezzare (STIMA)
Публикувано28.08.08 12:53



ето заради такива като теб тъпи и неинформирани гъзолизци българските специалисти избягаха извън страната,

не ми се обеснява с тебе 4е си тъпа като хурка, ама вземи про4ети малко да видиШ какво е това "демокрация", " свободно време", "време за по4ивка", "условия на труд", "адекватно заплаЩане", "планиране ка кариера и развитие",

аман наистина от тъпи, провъзгласили се HR из България,
каки и лели, това 4е сте завърШили духайки на професорите Икономика на труда в БГ не ви прави HR

вси4ки недоказали се лели, без работа и перспектива, вси4ки инженерки, биоложки, педагожки по4наха да стават HR в милата татковина,

айде вземете про4етете, нау4ете неЩо за тази професия, стига сте заливали имиджа на професията с лайна



Редактирано от apprezzare на 28.08.08 12:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.