Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 29.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Как?нови  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано05.07.08 14:35



От четири месеца работя в тази фирма. Как се процедира с пряк шеф, който има различно отношение с подчинените си в зависимост от това дали са хора на биг бос или не? Който се подмазва на тях, а с хората, които са дошли на работа по стандартен начин, си позволява да се гаври и да им прави забележки за щяло и нещяло?! Пред едни мълчи и още малко ще им лъсне обувките, а на други мрънка за дреболии и не оценява усилията им (или поне не го показва).

Вчера един колега ми каза: "Приеми един съвет от мен. По-добре си тръгвай навреме, не оставай често извън работно време. Ще ти стане навик, а това е лошо за самата теб". Аз му отговорих: "Помня още нещо, което ми беше казал преди - че скоро ще разбера сама, че за едни фирмата е майка, за други - мащеха...."



Still waters run deep...

Тема Re: Как?нови [re: Hungry eyes]  
АвторПpяk шeф (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 15:41



Върши си работата добре и съвестно. Не се опитвай да се сближаваш с него. Дръж се на дистанция. Бъди професионалистка и ако можеш гледай да изпъкнеш пред Биг Боса.

Успех



Тема Re: Пакнови [re: Пpяk шeф]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано12.07.08 14:13



Благодаря за съвета.

Тази седмица отново имахме сблъсък. Опита се да изкара мен виновна за проблеми, които съществуват във фирмата от години. Не може да се изрепчи на този, на когото би трябвало, и се опита да ме използва за боксова круша. Аз му казах: "Добре, кажете ми къде греша, за да се поправя". Отговор: "Ама ти искаш да ми държиш сметка на мен".

По принцип бил доволен от мен. Какво иска от мен тогава?! Значи аз да се старая, да полагам усилия, да тичам по другите отдели и да опитвам да свърша всичко, и отгоре на това да ме хокат за неща, които от години стоят като проблем там. Откъде накъде???

Still waters run deep...

Редактирано от Hungry eyes на 12.07.08 14:17.



Тема Re: Пакнови [re: Hungry eyes]  
АвторПpяk шeф (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 11:03



Явно прякият ти шеф е посредствен и несигурен в себе си човек. От това което чета, май си и няма представа как се работи с хора и се ръководи екип. Защо не пробваш да се срещнеш с Биг боса ? Само че те съветвам да предизвакаш срещата с него и прякият ти шеф - 3-мата. Така ще бъдат чути всички страни и няма да има недоразумения или реплики от сорта това не е вярно онова е лъжа.

Успех



Тема Re: Страхнови [re: Пpяk шeф]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано15.07.08 20:59



Всъщност разбрах как мога да го поставям на място - когато тонът ми е по-висок от неговия.

Прав си, адски страхлив е (според мен, абсолютно неоснователно). Тресе се от ужас да не би да стане нещо и да го изхвърлят, защото му остава малко до пенсия, а заплатите са високи, осигуровките са върху пълната й сума, има разни екстри като нови служебни коли, и т.н. "Мен не ме е страх от ....ев" (името на биг бос). Абе, човек, от хиляди мили ти личи, че сън не спиш...

А аз до такава среща не зная въобще дали ще стигна. Просто съм демотивирана и не мисля да оставям дълго с тях, въпреки екстричките (които впрочем се поделят между други хора, не такива като мен).

Still waters run deep...


Тема Re: Как?нови [re: Hungry eyes]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 10:16



Как се процидира ??? Ами напускаш и си търсиш коректен работодател. Ще го познаеш по това че той се държи еднакво с протежетата и "хорта от улицата". Всеки който мисли за бизнесът си не би следвало да държи некадърни протежета. Повярвай ми има и коректни работодатели !!! Но има и много кадърни протежета !!! Въпрос до човек .



Тема Re:нови [re: Пeтя]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано19.07.08 10:22



Май не си ме разбрала. Работодателят е коректен. Прекият ми шеф (шефът на отдела, в който съм аз, и който също е служител и е на заплата) е страхлив стар човек, пържи се в собствен сос и много повече от необходимото си пази четирибуквието.

Still waters run deep...


Тема Re: Как? [re: Hungry eyes]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано19.07.08 20:53





Редактирано от PreslySt на 19.07.08 20:54.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.