Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 01.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови  
АвторDesita (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 20:50



Предложиха ми работа в голяма компания с обещание за обучение и развитие. Една семица по-късно си давам сметка, че нямам никакво бъдеще там и само ще си губя времето сред връзкари и комплексари. Връчиха ми материали по които да се готвя без никой да се занимава с мен, а от другата седмица се очаква да работя, да поема отговорност и да се уча от грешките. Опасявам се, че ако не се представя добре, може да не ми продължат договора след 6 месеца и да изтъкнат причина некомпетентност и
несправяне със задълженията. Това значи, че напълно съм си загубила времето във враждебна среда. За това мисля да напусна веднага и да си търся друга работа тук или в чужбина. До сега не съм работила и тази седмица ще ми извадят трудова книжка, това проблем ли ще бъде? Какво може да напишат в нея ако напусна веднага или да се пържа до 5-6 месец? Каква да бъде причината в молбата за напускане? Моля Ви, дайте ми съвет.





Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: Desita]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 20:29



Пускаш си уведомление за прекратяване на трудовото правоотношение, вероятно договора е в полза на работодателя, така че изчакваш 30 дни /стандартно-срокът на предизвестието/ и така. Може да го прекратите и по взаимно съгласие. И в двата случая няма да пише нищо нередно в трудовата ти книжка.



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: ***]  
АвторDesita (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 22:19



Blagodaria ti





Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: Desita]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 10:00



Ако си на срочен трудов договор, няма такова нещо като предизвестие и 30 дена. Сори, ако не съм разбрала, но зависи какво пише в договора, а ако той е срочен, би следвало да няма никакви предизвестия и ако искаш напускаш днес и тва е....



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: Desita]  
Авторrepи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 10:02



ааа, и ще пишат колкото си работила, ако ще и 2 дена да е. моята книжка така е започната, защото работех по заместване за по няколко дена. тъй че нема проблеми. я, не си губи време с глупости:) успех



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: repи]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано09.06.08 17:14



Предизвестие за срочен трудов договор има и то е 3 месеца, но не повече от остатъка на срока на договора. чл.326 ал.2
Вижте по кой чл. сте назначена, ако сте на безсрочен договор предизвестието е един месец чл.326 ал 2
Ако сте със срок за изпитване важат всички разпоредби както при окончателен трудов договор
Можете да пуснете молба за прекратяване по взаимно съгласие, която ако не бъде одобрена, ще трябва да спазите съответното предизвестие. Ако желаете да напуснете веднага дължите обезщетение за неспазено предизвестие което е една брутна заплата за неспазения срок на предизвестието. чл.220 КТ



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: Desita]  
АвторDesita (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 21:52



Благодаря Ви, много за информацията! Желая успех и на Вас!



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснанови [re: Desita]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано09.06.08 21:57



Желая ви да си намерите нова прекрасна работа с отлично заплащане, добър колектив, удобно работно време и всичко останало което е важно





Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснови [re: Zara_83]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 23:25



Ако си студент редовно обучение в (държавен университет) можеш да напуснеш работа без предизвестие. Имаше специален член в кодекса на труда, който дава това право на редовните студенти.

Като си пишеш молбата за напускане пишеш че е на основание тоя член и на другия ден може да не ходиш на работа.

Ако фирмата ти си смени адреса или пък ако ти сменят задълженията с това което са ти дали като длъжностна характеристика или ако ти забавят заплатата с поне 10 дена пак можеш да напуснеш без предупреждение.



Тема Re: Подписах договор преди 5 дни, а искам да напуснови [re: .]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 04:01



Или ако договора е подписан в полза и на двете страни,ако не е изрично упоменато в чиа полза е се приема,че е в двете страни и можеш да го прекратиш без предизвестие..прочети си хубаво договора...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.