Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 19.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Прекр. на трудов договор със срок за изпитваненови  
Авторmagiq (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 19:55



Здравейте на всички!
Аз имам следният въпрос:
Сключен е трудов договор със срок на изпитване 6 месеца,но работодателя иска да го прекрати преди изтичането на този срок, тъй като не е доволен от рабоатата на лицето,Да уточня, че срокът е оговорен в полза на работодателя .Моля да ми разясните какво основание трябва да запиша в заповедтта за прекратяване на труд.правоотношение-по кой член от КТ,и трябва ли работодателя да уведоми предварително работника или направо да му връчи заповедта?
Благодаря ви





Тема Re: Прекр. на трудов договор със срок за изпитване [re: magiq]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано28.05.08 09:34



Като за начало отвори KT

.
Много точно пише какво се прави в този случай.
Докато е в срок на изпитване в полза на работодателя може по всяко време да му се връчи заповед за прекратяване.


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"

Тема Re: Прекр. на трудов договор със срок за изпитваненови [re: magiq]  
Авторibis (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:02



кт
Прекратяване на договора със срок за изпитване
Чл. 71. (1) До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.
(2) Трудовият договор се смята за окончателно сключен, ако не бъде прекратен по предходната алинея до изтичане на срока за изпитване.



Тема Re: Прекр. на трудов договор със срок за изпитваненови [re: ibis]  
Авторmagiq (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 10:19



Благодаря


Аз прочетоп много внимателна текста в КТ,но мисълта ми беше как точно да оформя заповеддта за прекратяване,като бланка



Тема Re: Прекр. на трудов договор със срок за изпитваненови [re: magiq]  
Автор ЛC (приятел)
Публикувано05.06.08 08:41



На основание чл.71 от КТ прекратявам трудовото правоотношение с ................ и т.н.

Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.