Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За какво се иска снимка при кандидатстване?нови  
АвторГpoзeн (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 16:46



Ако обявата е за манекенки и (дори!) барман(к)и, мога да рабера... все пак лице пиче (разб. пиене) продава...
За какъв хЕй се иска снимка при кандидатстване?!?


Бих искал да подчертая, че НИКОГА не съм пращал снимка. Сериозните компании не държат на тия неща.



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Гpoзeн]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано18.03.08 14:03



Сигурно, за да мастурбира някой на снимката ти



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Гpoзeн]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 02:38



И в коя сериозна компания работиш?



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Гpoзeн]  
АвторGosho Sexa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 02:56



Може ли това, че съм с дълга коса да повлияе върху решението дали ще ме назначат на работа или не?



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Gosho Sexa]  
Автор=-=-=- (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 06:50



Ако това наистина повлияе,то недей съжалява за тази "работа"!





Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Gosho Sexa]  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 19:56



Да, в моята фирма дългата Ви коса ще повлияе на решението да Ви поканим на интервю, т.е. няма да има покана.
Целта на снимката е не да правим конкурс за красота, и да онанираме пред мониторите, а да видим: 1)как кандидатът е подходил към представянето си и 2) адекватност на външния вид, за позицията, за която кандидатства. Имали сме случаи за обява на позиция на средно ръководно ниво, да се пращат снимки от плажа ;).

Друг е въпросът, че качеството на кандидатите е на такова "високо ниво", че няма смисъл да правиш селекция по снимки





Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Бyдaлa]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано17.04.08 17:09



за материал за мастурбиране ,разбира се.
Всички спецове ЧР за чикиджии ,то се знае





Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Бyдaлa]  
АвторGosho Sexa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 00:28



Будала, а как точно дългата ми коса ще пречи на изпълнението на професионалните ми задължения? Искаш да кажеш, че сте готови да предпочетете по-зле подготвен кандидат, просто защото той е с къса коса?
Не се заяждам и не смятам, че бих могъл да променя възгледите ти, но просто ми е интересно да видя някаква аргументация, защото за мен това, което написа в пост-а си не е адекватна аргументация, а просто глупави предразсъдъци.



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване? [re: Gosho Sexa]  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 23:08



Тук не става дума за моите възгледи. Аз съм си рокаджия и съм преминал през етапа на дългата коса.
Става дума за т.н. корпоративна политика, или изисквания за определен външнен вид (колкото и високопарно да звучи). Не съм ги наложил аз, а работодателя ми. Та ако кандидатът желае да работи в нашата компания, желателно е на интервюто да се представи в костюм и подходяща прическа.

Иначе подкрепям свободния - индивидуален стил, но той е по-подходящ за т.н. творчески професии. Там никой няма да и да забележи кой как "се носи" :)

Надявам се да съм бил полезен.



Тема Re: За какво се иска снимка при кандидатстване?нови [re: Бyдaлa]  
Авторпak Бyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 23:12



А по отношение на това, какъв кандидат ще предпочетем, въпросът е сложен. Както споменах по-рано, качеството на повечето кандидатури е такова, че подбор по критерии снимки е невъзможен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.