Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпроси за напусканенови  
АвторTpyжeниk (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 10:32



Решил съм да напусна работата си. Държа да отбележа, че това е първата ми работа с трудов договор и вече я върша ок. 5 години. Но, поради различни причини, вече не мисля да го правя. Просто искам да кажа, че нямам опит със смяна на работата.

Първо, интересува ме, в състояние ли е работодателят ми да ме задържи известно време, въпреки желанието ми да напусна? Бях чувал, че има право да ме задържи един месец, но не съм сигурен. Примерно, ако си намеря друга работа и той поиска да ме задържи, ще възникне неприятна ситуация. Какви са възможностите? Сигурен съм, че напускането ми ще е тежък удар за фирмата, защото в последно време изпълнявам много дейности, а персоналът силно намаля.

Второ, желая да знам, при доброволно напускане колко време може да се получава помощ от борсата? Защото, иска ми се добре да си потърся друга работа, да не бързам много с избора си. В момента ми е трудно да търся и да ходя по интервюта, защото все пак ходя и на работа. Освен това не мога да се похваля със солидни връзки в бранша. Има ли разлика при напускане и съкръщение, защото съм сигурен, че след няколко месеца фирмата ще се баталяса. Но, пък не искам да чакам още...



Тема Re: Въпроси за напусканенови [re: Tpyжeниk]  
Автор ЛC (приятел)
Публикувано09.03.08 08:54



Опитайте да напуснете по чл.325 т.2 от КТ,това е без да отработвате предизвестие и имате право на 4 месеца от БТ обезщетение.Ако не се съгласи работодателя трябва да си отработите предизвестието,ако не го отработите дължите една брутна заплата на работодателя като обезщетение.От БТ пак ще ви изплатят 4 месеца обезщетение.

Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си

Тема Re: Въпроси за напусканенови [re: ЛC]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 20:29



Зачетох се и виждам, че ме интересува и мен.

Това "по чл.325 т.2 от КТ" означава напускане по взаимно съгаласие ли? Ако, работодателят не иска да пусне веднага работника, максимум един месец ли може да го задържи? Как, според стажа, се определя продължителността на обезщетението от БТ?



Тема Re: Въпроси за напускане [re: Mишo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 20:31



Предизвестието е от 1 до 3 месеца максимум...зависи какво си подписал в договора си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.