Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 01.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема защо толкова?нови  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 14:11



Здравейте,
Много ще съм благодарна ако някой ми отговори на следния въпрос -
подписах тр. договор за сума 1150 лв, на работа съм от 18 февруари, довогорът ми е от дата 21 февруари.
Днес получих заплата за половин месец, но тя е в размер на 316 лв. Не ми е много ясно защо толкова много са ми удържали и дали не е станала грешка?
Благодаря на който ми отговори /знам, че искам твърде много, но все пак благодаря/



Тема Re: защо толкова?нови [re: нeзнaeщa]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано29.02.08 19:52



Ами ако си попрочетеш малко договора и си погледнеш календарчето(щото по него не само цикъл се следи) сигурно щеше да ти дойде на акъл, че от 21.02 до 29.02 има 7 РАБОТНИ ДНИ. Един месец има 21-22 РАБОТНИ ДНИ.
Съвсем грубо сметнато, общата осигурителна тежест е към 33-35%. От тази сума, 40% са за сметка на работника, демек отдръжка от брутната и от остатъка се вади 10% ДОД.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Тема Re: защо толкова?нови [re: backinblack]  
Авторpp (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 23:45



без да искам да те засегна - пише се удръжка. иначе правилно си обяснил





Тема Re: защо толкова?нови [re: pp]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано01.03.08 09:34



Все си е дръжка



Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: защо толкова?нови [re: backinblack]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 10:52



да, благодаря, гледам календарчето и за други неща освен цикъл. благодаря ти за изчерпателния отговор.



Тема Re: защо толкова?нови [re: нeзнaeщa]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 11:27



150 лв май взимаш, щото не знаеш грам математика. Ако съм ти шеф те уволнявам веднага





Тема Re: защо толкова?нови [re: Mapия]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 13:32



Благодаря ти и на теб.
Да, учила съм математика до 4-ти клас, а и тя не ми трябваше много за магистратура по културология и бакалавърска степен по литература.
Защо това заяждане - просто попитах.
P.S. Надявам се, че не си от породата, която мисли, че не знаеш ли математика за нищо не ставаш? Спокойно, има и други неща, които са важни. Приятен ден



Тема Re: защо толкова? [re: нeзнaeщa]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 14:55



Не се връзвай просто малко се посмяхме на твой гръб :) странно ни изглежда факта,че питаш за елементарни сметки :) но не го взимай на сериозно случва се ;)



Тема Re: защо толкова?нови [re: нeзнaeщa]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 01:23



Осигуровките през 2008 г. са точно 13% от брутната ти заплата /всичко начислено в плюс/. Като ги извадиш от сумата, вадиш от остатъка още 10% Данък общ доход и получаваш чистата сума.
Ако имаш пълен работен месец от 21 работни дни, делиш на 21 - е те това ти е дневната "надница"


Ако си отсъствала 5 дни примерно, умножаваш надницата по 16 работни дни и си получаваш заплатата за този месец...
Хайде, успешни сметки занапред!



Тема Re: защо толкова?нови [re: Бeтka]  
Авторнeзнaeщa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:08



Ееее, супер, благодаря ти много! точно това исках да разбера. благодаря ти много


P.S. а за "успешните сметки" - дано не ми се налагат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.