Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 01.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми * *Кратък преглед

Тема заплатинови  
Авторфинaнcиcтчe (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 16:10



Въпросът ми е насочен предимно към HR-и или хора, които работят в сферата на финансите. Каква заплата може да очаква човек с магистратура по финанси, около 3 години опит по специалността с английски език. Искам да съм в час с пазара на труда в България, но тъй като заплатите все още не се публикуват в обявите, търся мнение от хора, които имат по-богат опит.


Мерси



Тема Re: заплатинови [re: финaнcиcтчe]  
Авторбeти (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 22:52



Зависи от работата, която ще започне;)
Ако ще е камериер/ка, може да тръгне от 400 лв:)



Тема Re: заплатинови [re: финaнcиcтчe]  
Автор tonzos_justice (фен на 2:0)
Публикувано14.12.07 15:57



Пич, колкото се договориш толкова. Зависи от фирмата и на каква позиция си. По малко от 1000 нето е несериозно. Крайно време е повечето тикви да започнат да си искат парите, а не да се оллакват. Ако сменяш работата те съветват да си прочетеш ПЕТ ПЪТИ трудовият договор, защото шефовете обещават, че ще те направят златен, но на хартия е друго.



Тема Re: заплатинови [re: финaнcиcтчe]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 11:23



Gledaj sega...imam mnogo prijateli v BG koito rabotjat v tozi sektor. Vsichki sa mnogo dovolni, pravjat karieri po banki i hedge fundove, ama kato gi pitam KOLKO vzimat, ne iskat da kazat :-))) Samo razbrah che im stiga za vsichko, daze da si izplashtat golemi krediti po zilishtata...Ako pitash mene, v banka se pochva na niska zaplata (400-500lv), no za 1 godina ja udvojavash. Mislja che mojte prijateli sa go dokarali do 2000-2500 leva na mesec, po mija precenka, sled 3-4 godini rabota v sektora. Koeto za BG moze da e ok, no na fona na zaplata za finansist v Evropa ili US, si e smeshno - i mani tova che cenite sa razlichni, bachkaneto si e sushtoto, pone kato chasove, osven tova cenite verno sa razlichni, no ako na zapad sa 1.5-2 puti po-golemi, to zaplatite vuv finansovija sektor sa ot 5-6 puti po-golemi ot tezi 2000 leva koito spomenah. Tova e! I shtom mojte prijateli ne iskat da nazovat cifra, javno polozenieto ne e tolkova rozovo, kolkoto go predstavjat...



Тема da dobavjaнови [re: финaнcиcтчe]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 11:27



Sega vidjah che si pisal che imash 3 godini opit...V takuv sluchaj njama da ti davat 500lv za nachalo, a moze bi 700...500lv e ako njamash opit.
I vuobshte zaebi bankite...hedge funds, private equity, t.n. sa po-interesni kato zaplati...



Тема Re: заплатинови [re: bbb]  
АвторKoлera (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 15:32



Сега ако можеш да ме светнеш кои хедж фондове оперират директно в България и набират персонал. Иначе по темата. Ако имаш 3 години опит по специалността, можеш да си искаш между 1500 и 3000 лв нето, за София, като това къде ще се договорите между тия граници зависи от големината на фирмата, приходите и, сектора, важността на позицията в структурата, изискванията към длъжността и сложността на работата. Може да имаш 3 години опит като специалист фактуриране, което пак се води финанси, но тая позиция не е такава, за която се дават много пари щото не е с много високи изисквания като квалификация и такива хора по-лесно се намират. Ако компанията е във финансовия сектор, то това означава, че финансите и са основна дейност и съответно от финансовата дейност идват и приходите им. Ако си на позиция, която има пряка връзка с генерирането на приходи за компанията, то можеш да се пазариш за по-висока заплата плюс бонус, обвързан с резултатите. Ако си в компания в реалния сектор, то финансите са бек офис дейност, т.е. поддържаща и може и да не можеш да се договориш за толкова пари, колкото във финансовия сектор. Обаче това е много общо казано. Зависи от конкретната длъжност - счетоводител, кредитен експерт, трежъри, контролер, финансов анализатор и т.н. Най-общо зависи от това колко трудно се намира човек за тази длъжност (което пък е свързано с това колко е сложна работата и колко лесно и бързо се научава), колко и трябва на компанията такъв човек, колко си добър ти в сравнение с останалите.



Тема Re: заплати [re: Koлera]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 22:12



Ne moga da te svetna. Tova za hedge fundovete si beshe improvizacija ot moja strana...ne sum zapoznat dali ima i koi sa. Moze bi trjabvashe da napisha investicionni posrednici, ama poneze veche bjah spomenal banki, reshih da vmetna hedge fundove. No za vsichko ostanalo stoja 100% zad dumite si.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.