Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 17.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Моля за коментар  
АвторRabotnik (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 18:18



Бъдещия ми работодател ми поиска копие от личната карта/пратих му е-маил с .jpg файл, т.е. любителска снимка на личната карта/ с аргумент, че му трябва, за регистрация в НОИ като служител на фирмата. Мина само интервюто, не сме подписвали трудов договор, а ми искат и трудовата книжка преди да сме подписали трудовия договор, в който на всичкото отгоре не искат да ми впишат действителното място на работа-вписали са друго населено място. В крайна сметка без трудов договор не съм им служител.
Май няма да стигнем до трудови отношения, защото ако правилно знам: 1.Подписваме трудов договор;2.Той се регистрира в НОИ;3.Давам трудова книжка за вписване на назначението.

Ще се радвам на всичките ви професионални коментари, за което благодаря!



Тема Re: Моля за коментарнови [re: Rabotnik]  
Авторбeти (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 21:24



Не искам да те обидя, но ми звучиш като последния идиот! Как така си праюаш копие на личната карта в нета? Имаш ли идея какви поразии могат да направят с личните ди нани? Имотни измами, теглене на кредити, каквото се сетиш...не ми се мисли. Обяви картата си за открадната /нищо, че не е/, отиди незабавно в полицията и си извади след това нова.
Междувременно запорирай всички сметки и наложи запор на имуществото си-прави се в общината. Разбира се, ако имаш такова.
Баси загубения народ , ей...

Иначе правилно си разбрал- трудов договор, с копие за теб. Там данните се вписват пред теб в офиса на фирмата и картата се прибира. Регистрацията на тр. договор в нои и вписването в тр. книжка е задължение на работодателя.



Тема Re: Моля за коментарнови [re: Rabotnik]  
АвторRabotnik (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 22:37



Не искам да изпадам в параноя. Тъй като повечето тук сте от София ще постна и името на фирмата, която ми предложи работата, защото ще очаквам и коментари за нея. Това е София Инвест Дивелъпмънт ЕООД, собственици и управители са тези, които притежават и София Истейтс. Имат еднакъв адрес на управление, както и еднакви телефонни номера.



Тема Re: Моля за коментарнови [re: бeти]  
Авторлeлeeee (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 16:19



"Имаш ли идея какви поразии могат да направят с личните ди нани?"
Ами и на мен толкова хора са ми виждали личната карта и данните в нея... Оказва се, че било опасно.
Че и последният работодател (държавно учреждение) ми поиска копие.
Ужас!





Тема П.П.нови [re: лeлeeee]  
Авторлeлeee (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 16:19



Значи и за трудовия договор да не си дава личните данни?



Тема Re: П.П.нови [re: лeлeee]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 13:21



я по-кротко - данни се дават, но лична карта НЕ СЕ КОПИРА

човекът е трябвало само да издиктува данните си.
След това да подпише трудов договор и копие от регистрацията на договора в НОИ - това се прави ПРЕДИ датата на реално постъпване, най-късно в деня на постъпването.



Тема Re: П.П.нови [re: лили]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 14:14



Както и служителя да подпише декларация за личните данни, че могат да се използват за сключване на договора.

Прочетете си закона за личните данни.



Тема Re: Моля за коментарнови [re: Rabotnik]  
Авторneregistriran (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 22:39



За личната карта доста са писали, съгласна съм, че не могат да ти искат копие. По въпроса за трудовата книжка - има наредба за това какви документи се представят при сключване на трудов договор - това е оформена от предходния работодател трудова книжка. Ако не я представиш преди сключване на трудовия договор няма как да ти изчислят трудовия стаж, а той се вписва в трудовия договор и се ползва за определяне на допълнителното възнаграждение за трудов стаж и професионален опит.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.