Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 27.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Работа като ЧР в Gлоbal Trade Net  
АвторЧичo Ckpyч (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 20:46



Здравейте колеги.
Моля споделете впечатления за работа като ЧР специалист във фирма Gлоbal Trade Net?



Бързо търсене в Гуугл показа не особено ласкави отзиви, но те са от 2005 год. Цитат от :
В отговор на:


#12 MEGATEX
22/06/2005 21:15
от HAPPY EX EMPLOYEE (анонимен)
Намирате този коментар за неуместен? Мога да поговоря с всеки, който е решил да започва работа там - НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ, КОЙ ВИ ПОКАЗА ПЪТЯ ЗА ТАМ?!!! Аз изгубих почти година в тази фирма - ама сама съм си виновна. Защо толкова ли? - Ами кой да ми отвори очите трудно се отказвам от кауза с която се захващам. За тези, които мислят да отидат там: Фирмата е била сериозна преди години но само толкова, сега всичко е наопаки, даже съвсем се сринаха през Февруари'05 малко след това разбрах, че са напуснали около 10ина човека почти заедно. В момента политиката им е да взимат хора без опит, или с ниски критерии за да могат да се задържат по-дълго. Има невероятно текучество, архива на HRа им е е по-голям дори от държавния:))) Ама те и без това дори Човешките ресурси ги сменят по-често отколкото Зарков си купува нови коли (май пак се е снабдил с нещо ново на което ще трябва да се изплаща лизинга) познайте от чии заплати ще е! Там заплатите не само, че се забавят а понякога направо се прескачат. За осигуровки плаща ги когато си иска - ама няма как подсещат го понякога. Доста често го посещават я данъчни я охрана на труда НО НИЩО НЕ СЕ СЛУЧВА (пиинат, хапнат, нещо за вкъщи и кой от къде е). За фиш по заплата забравяте напълно, всичко е на хвърчащи лисчета и никога не се знае кое за какво е. Условия на труд? - НЯМА ТАКИВА! ПЪЛНА МИЗЕРИЯ! Вътрешна комуникация? - КРЯСЪЦИ КАТО В КЛИНИКА ЗА ДУШЕВНО БОЛНИ! Възможности за развитие? - ОСТАВЕТЕ ГИ ОТВЪН ВЪВ ФАКУЛТЕТА! Редовни плащания? - НЯМА ТАКЪВ КАЛЕНДАР! Увеличаване на заплатата? - ДАНО ДА СИ ИМАТЕ СПОНСОР! Нормирано работно време? - СЪБОТАТА СЕ РАБОТИ! Ей пропуснах най-важното: "Мегатех" "Глобал Трейд Нет" "Металургпроект" "Главстрой" "Ронифен" "Българо Американска Търговска Камара" и др. та дори до гр. Самоков Всички тези фирми са под един покрив,с едни и същи служители и една и съща деиност, така че не се хващайте и на тяхните обяви все на един к.. се сяда. Целта е само да се врътне някоя финансова далавера между фирмичките за да има пари за пътуване в чужбина. Ако обаче искате да срещнете най-хлъзгавият мениджър започнете работа там. Обещанията, идейте и преспективите там са на килограм. Ще получите най-добрата шкуловка по теорията на АЛА-БАЛАистика. НАДЯВАМ СЕ ИНФОРМАЦИЯТА ДА Е ПОЛЕЗНА ВСЕ НА НЯКОЙ..... ПОЗДРАВИ, HAPPY EX EMPLOYEE





Подобни мнения прочетох и на 2,3 други места. Как стоят нещата сега, в края на 2007 год. ? В момента работя като ЧР специалист в сравнително голяма фирма, но ми се ще да сменя обстановката



Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: Чичo Ckpyч]  
Авторsa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 11:27



все така, пълна експлоатация, никакви пари, не си губи времето



Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: sa]  
АвторЧичo Ckpyч (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 19:06



Благодаря!



Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: Чичo Ckpyч]  
Автор tonzos_justice (Говежди убиец)
Публикувано06.12.07 20:02



Аз ходих там на интервю. Веднага искаха да ме вземат. Не се съгласих, поради отвратителното място, на което се намира фирмата в София и условията на труда. А и в договора имаше прекалено Ако........или тука има тука нема, може да стане, може и да не стане. Така си хванах чукалата. Гледам още си търсят човек.....



ЧУКАМ ГОВЕЖДИ АНУСИ

Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: tonzos_justice]  
Авторпpeпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 11:14



Аз работих там, не се лъжете и вие. Опитах се всячески да оправя нещата, но уви......... Разбрах, че колкото и да си блъскам главата - стената си остава цяла, а главата не. Няма смисъл и да се опитваш докато петровска е там. Само като им погледнеш архива от досиета на напуснали може да ти прилошее! Наистина е почни колкото държавния архив. А на портала се прескачат инспектори за ревизии, я от НОИ, я от данъчно а и от РИТ. Работата там си е направо приключение, но от най-лошите възможни.
Дано да съм била полезна.



Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: пpeпaтилa]  
Автор tonzos_justice (Born To Be RED)
Публикувано30.06.08 21:09



Все пак който иска да се пробва там




НАЙ-ГОЛЕМИЯТ!

Тема Re: Работа като ЧР в Gлоbal Trade Netнови [re: tonzos_justice]  
Авторsnake (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 01:57



Опитът в тази фирма наистина е горчив, но поучителен.. Все пак, за ваше добро, не отивайте да работите там!
Ето ви две забавни истории от фирмения живот на Мегатекс (Глобал Трейд Нет). Едната обяснява стила на работа по времето, когато и аз работех там. Тя се намира тук:
http://www.blogs.snakesoft.eu/index.php/2008/11/07/-25

Другата история обяснява как господин Зарков си купува кола :) Нея можете да прочетете тук:
http://www.blogs.snakesoft.eu/index.php/2008/10/20/-3
Поздрави




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.