Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тест за професионална ориентация  
Автор p-man (8)
Публикувано21.10.07 21:03



Здравейте!
Бих искал да ви попитам за съвет в коя фирма /предполагам HR трябва да е/ могат да ми направят тест и съответно профил на най-удачните сфери за професионална реализация за мен?

Не съм съвсем в началото на кариерата си, имам вече 5 години стаж и някакво израстване в кариерата, но не усещам кой знае каква удовлетвореност от това, което върша!
Това е и причината да попитам тук за това!

Благодаря!



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: p-man]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 23:18



Точно смятах и аз подобна тема да пускам. И аз съм в сходно положение като твоето - започвам да тъпча на едно място (не само професионално, но и отностно заплащането).

Има един тест MBTI, за който зная, че и в Америка го дават на учениците, дори и по 2 пъти през 3 години (в контекста на професионалната ориентация). Но това което съм чела за този тест, е че той само определя типа личност (personality type) и как възприемаш света около теб. Също така има добра статистика ( в google.com) какъв тип хора какви професии имат. Но то е по-скоро психологически тест.

Хайде HR-ите помагайте - ето тук вече има 2-ма потенциални клиенти, готови да си платят, да дойдат на място до офиса ви - само кажете към кого да се обърнем.



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: Пpяkop*]  
Автор p-man (8)
Публикувано22.10.07 23:30



Радвам се, че има съмишленици



Наистина търси се качествена и адекватна HR услуга при съответстващото й заплащане

Редактирано от p-man на 22.10.07 23:31.



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: Пpяkop*]  
Автор p-man (8)
Публикувано23.10.07 11:29



Звънях в AIMS и HILL. И двете компании не предлагат Кариерно консултиране като обособена услуга. Искат да подадеш автобиография и като част от търсенето на работа да водиш разговори с консултанти.

Попаднах в нета на един сайт за он лайн тестове



Тестовете са от 45 до 260 лв. Има безплатна версия за запознаване, но как да прецени човек дали си заслужава да се изръсиш!



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: p-man]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 22:31



Имах един линк и съм правила теста (безплатно) на този сайт. Ще го потърся в inbox-а ми и ако го намеря ще ти пусна линк тук.

Теста беше доста обемен, отне ми поне час и половина, според мен наистина е за професионална насока, но по-скоро от гледна точка твоите предпочитания, нагласи и желания. Не е тест за професионална пригодност, т.е. какво би ти се отдавало най-добре.

Хайде до скоро и дано да го намеря този линк сега и дано да е още валиден.



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: Пpяkop*]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 22:38



Ето, намерих е-майла с инфото (отпреди 1 година е). Доколкото си спомням първо трябва да се регистрираш, после да отвориш вторият линк и там имаше някъде бутон, за да направиш теста безплатно. Дано още да го има този бутон.

Tuk se registrira6

http://www.mappbg.com/read.php?name=user_reg

http://www.mappbg.com/read.php?name=user_hell

info about the test :)

Дано да работи и ако намериш коя агенция прави такива консултации, сигнализирай моля те :)



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: Пpяkop*]  
Автор p-man (8)
Публикувано23.10.07 23:02



Практически даваш линка, които и аз пуснах. направих днес безплатната версия и ми е трудно да определя дали си заслужава да се плати.

Виж на каква интересна агенция попаднах:



Мисля утре да им звънна и евентуално да отида да уредя среща.
Взел съм си отпуск и това ми е основна цел

Като имам информация ще споделя тук

П.С. Ама май само двамата си пишем тук

Редактирано от p-man на 23.10.07 23:03.



Тема Вижнови [re: p-man]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.10.07 10:20



и

, дано да ти бъде от полза.



Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: p-man]  
Автор athame (бродница)
Публикувано24.10.07 16:59



А за тест за сексуалната ориентация колко е таксата?





Тема Re: Тест за професионална ориентациянови [re: p-man]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:39



BTW от AIMS ми казаха, че може да ме консултират, но те вече ми имат CV-то, и дори ме извикаха да кандидатствам за една позиция.

Ще им се обадя, за да проверя дали мога да отида при тях на консултация. После ще споделя впечатления.

Сега ще разгледам новите линкове - много ви благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.