Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 01.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема по-добре ли е да се работи с мъже  
АвторJade (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 22:51



Работя в изцяло женски колектив и е много зле. Работата е такава, че се смята за 'женска' и са само жени навсякъде. Има няколко мъже, но те са само мениджъри. Има много злоба, омрази, отмъщения, доноси, подозрения, нерви, капани, интриги и лични вражди. Отвратно е. Много тягостна обстановка. Ако имаше тук-там мъже може би щеше да е по-добре. А може би нямаше да е.



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано22.08.07 00:10



По-скоро тези работи,които изброяваш са недостатък в управлението на фирмата,отколкото от състава и.
Всъщност неголемите(а и по-големите) фирми най-лесно се управляват по този модел-"разделяй и владей".
Т.е. обстановката предразполага за дразги между работниците и това не е случайно.
Моят съвет е-търси си друга работа.
Микроклимата на работното място е много важен!
Е,навсякъде има "болни амбиции",но ако началника е "на място"те само дразнят,без да вредят!
Успех!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...

Редактирано от F(x)+C на 22.08.07 00:11.



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: F(x)+C]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 09:35



23 години работих само в женски колективи. От 1 година съм във фирма, в която има и мъже. Много по-добре се чувствам. Не че очаквам комплименти или "свалки".Далеч съм от тази възраст и вид за закачки. Просто с тях се работи чудесно. Омръзнали ми бяха клюките и разговорите от тип "уф, какво ще готвиш за утре,...леле каква пола си купих от Шик " и т.н.т



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
Автор dblinky (leave the cave)
Публикувано22.08.07 11:18



Определено е по-лесно и по-приятно.

Всеизвестен факт е че всички жени обичаме да клюкарим, има малко завист между нас и тн. За това е по-трудно да се работи в такъв колектив (само от жени).

Лично при мен едни от най-добрите ми приятели са дори мъже.



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
Автормъж (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 19:03



Оооо, позната картинка. Това да се работи в женски колектив е отврат. Незнам защо, но навсякъде където има много жени на едно място микроклимата не е добре.
Твърдя го от опит!



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 17:40



И на мен това ми е до болка познато. И моята работа се счита за женска. Това, за което говориш ми е проблем и на мен. Ако държиш на работата си игнорирай дразнителите, върши си задълженията, ако работите в екип бъди делова, не влагай лично отношение, само това е някакво спасение. Трудно се работи така знам. И аз едвам успявам. Просто моята работа е важна за мен и колектива се опитвам да не ми е приоритет.



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
Авторpetya (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 15:48



Така е, не е работа да се работи с жени. Аз съм жена, но хиляди пъти предпочитам да работя с мъже или в предимно мъжки колектив, но за жалост това е почти невъзможно. Заобиколена съм и аз от едни кобри...





Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: petya]  
Автор Durga (минаващ)
Публикувано05.09.07 23:33



Вярно е, че е по-приятно колективът да е смесен, но и мъжете не винаги са стока. Ние сме горе-долу по равно, а единственият, който прави проблеми, е мъж. Опитва се да командва, завижда, заяжда се, неорганизиран е и заговорничи... не знам това комплекси ли са, какво ли е... Но аз се усмихвам и гледам да комуникирам с него само ако е неотложно....





Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
АвторJade (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 00:05



Благодаря за отговорите. По мое мнение причината за всички тези лоши неща в женските колективи е женската природа като цяло-много силна емоционалност, често водеща до истерии и много отмъстителност. Това е единственото обяснение, което намирам засега. Всичко това пречи на бизнеса. Вместо енергията да отива за продажби и правене на печалба за фирмата тя се похабява в лични вражди. От личен опит знам, че има и подобни мъже на работното място, но като цяло са по-трезви.



Тема Re: по-добре ли е да се работи с мъженови [re: Jade]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано15.09.07 22:27



Проблемът идва не от женската природа, а от недоброто формиране на трудовото възнаграждение /заплата, обвързана с %, бонуси плюс задължителна мотивация дори в нестандартни форми/ и слаб мениджмънт. Ако шефът е читав и тежи на мястото си, ще създава предостатъчно работа на подчинените така, че да нямат време да се занимават с глупости.
Не си мисли, че мъжете са по-различни;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.