Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 19.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да се държа с работницитенови  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 10:56



Скоро смених деиността си и сега се занимавам с по интелектуален труд.Имам само 2-ма работника с които съм в малък офис но аз съм в отделен кабинет.До преди това винаги съм имал по над 10-15 работника и съм успявал да породя в тях отношение към мен като към шеф.Сега обаче дали защото и хората са ми по-приятни за комуникиране или защото сме малък колектив отношенията ни са повече приятелски отколкото шеф-работник.Въпросът ми е дали това е добре или пак е по-добре да сме шеф-работник.Има ли някакъв баланс и какви точно да са деиствията които да покажат границата приятел-шеф?



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: koko]  
Авторkli (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:55



Във старата ми работа бях от групата на работниците отношението на шефа в офиса беше приятелско и определено се работеше по-добре не само от моя страна но и всички, в настоящата ми работа пак съм от групата на работниците отношенията са шеф-подчинен и определено работата не върви.Всеки се страхува да не изгуби мястото си и се върти около шефа насажда се климат на завист и нетърпимост между колегите защото всеки се опитва да се представи по-добре пред шефа като "мачка" другия. Според мен е по- добре приятелски отношения и всеки един работещ във офиса да работи за развитието на фирмата защото тогава и заплатите се увеличават.Поне аз имах такъв мотив!



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: kli]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:00



Благодаря ти за мнението.И на мен по ми допада приятелското отношение но ме е страх да не стане свободия



Тема Re: Как да се държа с работниците [re: kli]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:27



Kli а защо напусна от при стария шеф



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: nik]  
Авторkli (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 17:04



Защото си намерих по-високоплатена работа и това ми се стори достатъчно основателен мотив.



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: nik]  
Авторkli (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 17:20



а и в допълнение имам две деца а те си искат сутрин парички за закуска в училище, да не говорим за учебниците и тетрадките и курса по английски език



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: koko]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано08.06.07 14:16



Не е лесна работа началничеството. Добрия началник е този който постига резултати. Когато е много добър или много лош няма резултати, няма и пари. Както и друг каза: В предишната работа началника приятелски настроен, но заплатите малки:))).
Иначе приятелството в работата е много относително понятие. Мен никой още не ме е търсил да ми даде нещо, а само за да ми иска, а то да ще давам само, не е нужно да сме приятели:))).
За да постигаш резултати, трябва със саламчето отпред и с тоягата отзад, защото утре някой друг ще го приложи това върху теб:))).

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: backinblack]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано10.06.07 09:04



Жалка комунистическа отрепка си хахаха. На теб тоягата все ти е отзад.



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: koko]  
Автор Aмбъp ()
Публикувано15.06.07 12:12



Привет:-)
Въпросът ти намирам за интересен и бих искала да взема отношение:-) Мнението ми е, че всичко, което се случва в една фирма е двупосочен процес...от какъвто и аспект да го погледнеш. Ако ти имаш началнически манталитет, който да дразни служителите ти, то те ще се противостоят на него с различна методика, ако имаш положително отношение, а те не го ценят, свободията е бързо следствие и паразитен факт, но ако изборът ти на модел поведение е създал синхрон, то се самоналага извода, че той е правилен.
Замислянето ти по темата обаче, според мен говори, че нещо конкретно те притеснява. Какво е то?
Наскоро гледах филм за "Проктър енд Гембъл" (P&G) и заводът им в Русия. Силно бях впечатлена, че те предлагат на работниците си абсолютно безплатна, висококвалифицирана, здравна помощ, която се намира на територията на завода. Един от ръководителите даде интервю и думите му бяха: "Ако НАШИТЕ работници се чувстват добре обгрижвани, то и фирмата ще просперира." Естествено не визираше само здравните грижи, но да не преразказвам...
Надявам се скоро в БГ културата във взаимоотношенията да се повиши и подобни въпроси да не терзаят никого:-)



Тема Re: Как да се държа с работницитенови [re: backinblack]  
Автордъpжa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 14:16



ританье по кокалчетата и бой с мотиката по главите 11!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.