Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Качествени работодатели в BGнови  
АвторARSl (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 13:37



Здравейте
много често вече разни организации, фирми за подбор на персонал алармират, че лпсват качествени специалисти в тази или онази област и даже сме щели да внасяме кадри.
Чудя се защо никой не повдига въпроса колко са качествените работодатели. Всеки иска да работят за него едва ли не академици, ама условията на труд вкл. заплати и т.н. да са си на пещерното ниво. Е няма как да стане. Значи за да вземеш трябва да дадеш. Публичана тайна е че в България трудово-правните отношения СА МНОГО МЕКО КАЗАНО НЕЛОЯЛНИ, ЧЕСТО И НЕЗАКОННИ 60-70% от фирмите не са коректни към служителите си по всички показатели от липса на трудов договор, през липса на полагащите се осигуровки, което ощетява всички, през пълната липса на охрана но труда и какво ли още не, така че ДОКАТО БОЛШИНСТВОТО РАБОТОДАТЕЛИ СА НА ТОВА НИВО НЯМА ЗАЩО ДА ОЧАКВАТ КАЧЕСТВЕНА РАБОТНА РЪКА. Темата е дълга да не задълбавам, тук влизат и манталитет и образование и т.н. но засега толкова.



Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: ARSl]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 18:41



Какво означава за теб качествен работодател?



Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: минaвaйkи]  
АвторDess (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 09:47



Ще се опитам да кажа какво е според мен:
1. Атрактивно заплащане или по др. начин казано - високо :)
2. Добълнителни екстри: здравни застраховки, обучение, условия за релакс...
3. Офиса да е на място, на което може спокоино да си паркираш колата или да си има паркинг...

Все такива, простички неща...



Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: Dess]  
Авторji (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 11:04



а ще съм доволна ако плащат поне на време





Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: ji]  
Автор your_heart (непознат )
Публикувано10.02.07 09:52



много ти е ниска летвата бе ,Скъпа





Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: Dess]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано10.02.07 13:17



Има много такива, но явно и те имат претенции към работниците си щом не са те наели



Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: ARSl]  
Авторпeтитa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 12:59



Защо да се измества темата? Проблемът с "некачествените" работодатели е известен едва ли не на всяко дете, ама на мен ми е дошло до гуша да слушам, колко сме кадърни българите, трудолюбиви, умни, упорити, последователни и т.н. и същевременно да не мога да си открия подходящи кадри. И не, не започват работа и да не им хареса и да си тръгнат, а просто не намирам подходящи . Говоря за период от няколко месеца пасивно и активно търсене. А предлаганите от фирмата условия са доста приемливи, да не кажа друга дума.

Наистина не знам на какво се дължи? Ако някой има отговор, ще се радвам да сподели.



Тема Обяванови [re: ARSl]  
АвторHaeмeн yбиeц (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 16:30



Срещу една месечна заплата мога да премахна вашия нелоялен работодател.

За контакти: hitter@somewhere.com



Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: пeтитa]  
Авторcane (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 16:33



Всичко е въпрос на мотивация.
А би ли пояснил какво имаш в предвид под приемливи условия?
Аз напрмер знам два езика (освен майчиния) имам компютърна грамотост и други лични качества и няма да си мръдна Д-то за заплата под 1000 лева чисто.





Тема Re: Качествени работодатели в BGнови [re: cane]  
Авторpaбoтoдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 04:44



Ти затова и никога няма да си го мръднеш, а ще седиш безработен. За мързел извинения много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.