Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 12.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Обяснение за документитенови  
Авторнaчaлниk oтдeл (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 18:14



Гледам доста ч.р "експерти" се изказват тука в клубчето, попрочетох това онова и ме напуши смях. Хората питат а професионалистите са толкоз професионални че един смислен отговор не могат да дадат


Е, аз не съм ч.р специалист, проЗт ръководител съм, ама понеже ми е писнало да идват полуграмотно подготвени от ч.р специалисти кандидати и документи , ето ви правила:

1. Автобиография

-Праща се задължително и на български и на английски език, за всяка позиция която изисква висше. Даже и да не е написано в обявата. Това говори за вашето уважение към позицията за която канд. и прави добро впечатление.

- Формата може да бъде който и да е от посочения такъв на сайта за работа в ЕС. (http://europa.eu/epso/index_en.htm) . Защо? Ами защото сме членове на ЕС, не на НАФТА. Правилата на ЕС засягат и важат за всички.

-Пише се реф.номер на позицията за която кандидатствувате-задължително! И то най отгоре.Може на ръка , може и печатно. Това е много важно. Аз като имам 50 св-та отде да знам кой за кво кандидатства? Да не мислити че си играя да търся, не, минавам на другото.

2. Мот.писмо.

Кратко, ясно и точно. Не повече от 1/2 страница, щото иначе никой не го чете.Отива директно в коша. И недейте се обяснява колко сте велики или сте били велики, ами кажете защо точно за таз позиция кандидатствате.
Важно!
В мот.писмо се прави пълен опис на документите които прилагате най накрая на писмото. Пример:
" Приложения:
1. Автобиография на български език - 1 бр.
2. .............................на английск език - 1 бр.
3. Копие от диплома за висше образование
................................................
.................................................
9. Препоръка от АБЦ.ООД ( не бивш работодател, а името на фирмата).."

По този начин можете да пратите 1000 документа на фирмата и хем ще сте спазили етикета, хем ще сте си казали всичко.
Снимки не се пращат и да се искат и да не се искат. Аз като търся някой го търся за конкретен професионализъм, не за украса.
Съвети:
1. Бъдете ясни, кратки и точни. Мно-о-о-го сбити. Ръководителите нямат цял ден на расположение да ви четат документите. Имайте предвид че всичко което сте изпратили, трябва да се изчете и възприеме за не повече от 3-5 минути.
2. Многото обяснение вредят, веднага се прави асоциация че и в работата ше сте такъв-много приказки и накрая нищо.
3. Недейте писа колко сте велик, че веднага идва въпрос на ума-Като сте толкоз велик що търсите работа?
4. Всичките ви данни за контакт+позицията за която кандидатствате+най важните умения, трябва да са в горните 10-20 реда на СВ-то.
Нали се сещата че никой няма да се рови да ви търси телефона за контакт , даже и да ви е харесал ако не е на лесно място?
Просто взима следващото СВ.
Това е драги кандидати, казвам ви ги от практика, не от теория и консултантски фирми и т.н., дерзайте и успех




Тема забравих най важното [re: нaчaлниk oтдeл]  
Авторнaчaлниk oтдeл (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 20:31



Правописа.
Каквото и да напишете, не трябва не просто да няма правописна грешка, ами даже и сбъркана запетайка.
Ние сме бюрократи, бачкаме с документи и много се дразним от правописни грешки.
Една грешка и сте аут, ако ще да сте най-най по по-най



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: нaчaлниk oтдeл]  
АвторBoo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 00:47



Ей най после да се изкаже един Ръкоблудител и да светне ордите засилили се да го зариват с СВ-та какво да се прави за му се харесат и да им обърне внимание (щото иначе кошчето го знаете къде е ... между другото имаше един подобен индивид от парла-мента дето всички ги правеше на кълбета :) ), та драги г-н ръко.... - не се притеснявайте, в твърде близко и обозримо бъдеще ще бъдете принуден да чакате с нетърпение СВ-тата които сега хвърляте в кошчето и ще четете доста повече от половин страница



Със здраве ...



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: нaчaлниk oтдeл]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано30.04.07 19:01



Ако смисъла и словореда на написаното от теб е на майтап го приемам. При положение обаче, че си го писал сериозно, означава самчо едно-че си тъпак.
Мижитурко, наречена "началник отдел" защо не пишеш автобиографията си и на френски и италиански, за да засвидетелстваш още по-голямото си уважение хахаха. Естествено, че не е необходимо да се пише и на английски, ако самата обява не е на английски или не е казано в нея това.
Най-елементарното нещо е да използваш т. нар. европейски формат. Таво може да говори само едно-че отново си тъп хахаха.
А не трябва ли да се прошнурова и прономерова целия комплекто документи тъпа мижитурко?



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: Boo]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано06.05.07 15:00



та драги г-н ръко.... - не се притеснявайте, в твърде близко и обозримо бъдеще ще бъдете принуден да чакате с нетърпение СВ-тата които сега хвърляте в кошчето и ще четете доста повече от половин страница

Така си мислиш ти и още много други тъпанари. Ако помислиш малко може и да се сетиш защо в съседна Румъния заплатите са по-високи, но някои фирми се местят от БГ в Румъния. Има глад за работна ръка, но не каква да е, а в някакво съотношение цена/качество. При сегашното положение въпросните орди ще растат защото или ще влязат арбайтери от вън, или инвеститорите ще се изнесат, което при всички положения води до увеличение на безработицата.



Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Обяснение за документитенови [re: минaвaйkи]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 14:23



Шефче на отдел, познай от три пъти, дали можеш да изискваш правопис на високо ниво, след като самият ти си леко понащърбен откъм граматика, лексика и други такива мили неща...



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: backinblack]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.05.07 16:37



леко ще си позволя да не съм съгласен с теб, защото:
първо - работодатели предпочитат Румъния пред България не само и не преди всичко заради цената на труда и дефицита на кадри у нас. Хрумвало ли ти е например, че румънците са три пъти по-голям пазар? А че административното и данъчно бреме за бизнеса е значително по-малко там?
второ - въпросните орди може и да не растат, защото хората просто ще се изнесат по другите страни на ЕС. Свободно движение на хора, не само на капитали и стоки, капиш? или с други думи - плашиш кучето с кокал щото мен ме боли фарът за теб. като ми се заяждаш за запетайки и пълен член - аз отивам в Дания или Ейре
трето - На мене лично ми е много любопитно като как ще изглежда правописът в СV-тата на арбайтерите отвън (чу се за виетнамци, араби и африканци). И ти като работодател с кой по-лесно ще работиш - с българин или с ганаец, който знае точно сто думи български? Малко странно ми се струва пред перспективата да наемаш чужденци да придиряш на българите, които все още са тук.
четвърто - в постинга на началника, пък и в твоя струи едно такова злорадство и високомерие - видите ли ние сме работодателите, ние колим ние бесим. Който не ни играе по свирката - ДГД. В краткосрочен план може и така да е. В дългорсрочен план вие си наемате хора, дето ви работят колкото да не заспят, ако въобще работят. или пък много работят и при това съвестно, но с КПД, клонящо към нулата. И в един хубав ден китайците пускат изделие като вашето на половин цена, с което ви изхвърлят от бизнеса.



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: f(x)dx]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано08.05.07 20:42



А аз леко ще се съглася с някои твои забележки

.

Хрумвало ли ти е например, че румънците са три пъти по-голям пазар
Това вече не е проблем след като и двете държави сме в ЕС, но А че административното и данъчно бреме за бизнеса е значително по-малко там? е много голям проблем, а данъците нали разбираш са не само за работодателите, а и за работниците. Работодателите имат единствено задължението да им ги удържат от заплатата и да ги внесат. Къпиш ли за кво става въпрос?

въпросните орди може и да не растат, защото хората просто ще се изнесат по другите страни на ЕС. Свободно движение на хора, не само на капитали и стоки, капиш?
Тва отдавна съм го "окъпъл" по-качествените бягат като теб от провинцията в София, а още по-качествените в ЕС, проблема е, че качествените и още по-качествените драстично намаляват и все по-малко се притеснявам, че ще избягат.

като ми се заяждаш за запетайки и пълен член - аз отивам в Дания или Ейре
трето - На мене лично ми е много любопитно като как ще изглежда правописът в СV-тата на арбайтерите отвън

Нали разбираш, че има професии и професии? За някои професии не се искат СВ-та и пр., но за някои..... е лееееееко недопустимо да ми праснеш диплома за више, а да си по-неграмотен и от мен необразования среднист.

И ти като работодател с кой по-лесно ще работиш - с българин или с ганаец, който знае точно сто думи български?
Как ли се разбират европейците с нашите гастарбайтери
Ти с прости българи, ама и мързеливи дали ще се разбереш по-лесно?

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: забравих най важнотонови [re: нaчaлниk oтдeл]  
Авторaabb (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 00:23



Апропо - ръкописа, прав си да наблягаш на това - пише се раЗположение, не расположение.

Щом ще се изисква от другите, ти самият положи усилие.



Тема Re: Обяснение за документитенови [re: :-)]  
Автор минaвaйkи (непознат )
Публикувано09.05.07 10:55



Добре е да боравиш с факти все пак:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.