Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 20.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема чиновници пишели "прецедател"нови  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 11:41



Днес във в-к "Стандарт" прочетох статия за служители в държавната администрация, които пишели "прецедател", вместо "председател". Възмутена съм, че такива неграмотници получават заплати на народния гръб. И на всичкото отгоре от юли месец чакат за 10% увеличение на заплатите.
А аз 10 месеца си търсих работа, пращах СV-та по обяви от jobs и изобщо никъде не ме извикаха на интервю.



Тема Re: чиновници пишели "прецедател" [re: тoни]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано13.03.07 17:21



Eeeeх, дано вземат повече хора да се възмущават, че да вземат да се променят нещата. И моето мнение е, че на 90% от чиновниците, и МРЗ им е много.



Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: backinblack]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.03.07 17:28



глупости са това да ти кажа.
пишели "прецедател" голяма работа. точно пък за това трябва да се ядосва човек. други са проблемите там, ама нали трябва да има с нещо да се оправдават хората за собствените си неудачи



Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: тoни]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано13.03.07 19:04



В отговор на:

А аз 10 месеца си търсих работа, пращах СV-та по обяви от jobs и изобщо никъде не ме извикаха на интервю.



И каква е вината на чиновниците за това, че не са те извикали?
Аз работя в администрацията, не съм се уредила с връзки там (то пък голямото уреждане), пиша напълно правилно, пращала съм месеци наред СV-та по обяви от jobs и не са ме викали, за което не виня никой, най-малко пък чиновниците, дето не виждам кво общо имат.
Колкото до backinblack, него още от форум "Право" го помня, че обича да раздава акъл и квалификации в области, за които само е чувал, но си е повярвал, че няма тайни за него в тях. Като например.

Нарязала ги здравата,
па си отишла кравата.


Тема "прецедател"нови [re: тoни]  
АвторГpeшka нa пpexoдa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:35



Не се хаби за работи дето не можеш да промениш,
Прецедател казвал мноо важно някои от нас не знаят за съществуването на милиона и викат "иляди, иляди" муха ха ха ха пък да не казвам на какво правят носа си докато са седнали в лъскавата си кола и чакат светофара


Въобще не се хаби , а свиквай



Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: тoни]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 08:47



"Прецедател" си е от "прецежда"





Тема Цъ, от "прецежда" енови [re: .]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано14.03.07 08:58



..."прецедент".



Нарязала ги здравата,
па си отишла кравата.


Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: тoни]  
Авторпpeцeдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 00:58



Прецедател= предцедател!



Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: f(x)dx]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано19.03.07 05:48



други са проблемите там и какви са?Това да се изразяваш неграмотно да си бъркаш в носа и тем подобни озачава само едно и всички знаем какво означава. Дори и да крещиш когато ти е ясно че ще те чуят и без да крещиш означава същото Същото означава и когато имаш къща палат докато другите къщи определено не са .
Всяко нещо без мярка е същото дори и пиенето без мярка е същото.
всъщност да,се обсъждат неща,които не могат да се променят и то е същото.



Тема Re: чиновници пишели "прецедател"нови [re: Ra4OKowa4a]  
АвторXиxo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 13:46



Определено на администрацията правописа й е най-малкият проблем, още повече в момента, когато при постоянното писане на латиница подобни глешки се попускат постоянно. Разбира се и там работят хора, които си разбират от работата и такива, които просто преживяват. Като навсякъде. Работата е там, че вместо да се увеличават мизерните заплати с по 10 мизерни процента, може да се съкрятят щатовете, да се работи доста по-усилено, за доста повече пари, да се привлекат млади хора или да се задържат работещите там. В администрацията постъпват на работа млади и кадърни хора, които напускат след година, две и остават мързеливите, които веднъж път докопали се до подобна службица, остават там доживот. Ако ще се вини някой, това трябва да е министерството на администрацията, демек Никито Василев. Като измисли по нормална система за атестиране и повишаване на държавните служители и не съкращава формално щата, като го алармира по всички медии, тогава ще се работи ефективно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.