Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 20.05.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пълни или частични осигуровкинови  
Авторkaндидaтka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 10:05



До момента, в частните компании, където работех, ме осигуряваха върху цялата заплата. Сега започвам нова работа, но съм изправена пред дилемата, поставена ми от работодателя: да избера 1000 лв.нетна заплата и частични осигуровки (на около половината от тази сума) или пълни осигуровки, но по-ниска нетна заплата. Работата е интересна и не ми се иска да я отказвам, обаче това частично осигуряване ме притеснява, а не ми се иска да приема по-ниската заплата. Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Пълни или частични осигуровкинови [re: kaндидaтka]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано23.02.07 10:33



Не са много фирмите които могат да ти предложат такъв избор, а личната осигуровка и ДОД които значително намалят нетната заплата са си "разходи" на работника, а не на работодатела. От друга страна, на колкото и да те осигуряват, при сегашното разпределение на парите за пенсии, ще получиш толкова колкото и този който е осигорен на МРЗ.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Тема Не е баш така,нови [re: backinblack]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.02.07 13:19



както го пишеш.
Моите колеги, които се пенсионират сега, получават около 350- 400 лв. пенсии, тъй като са осигурявани на пълни заплати през целия си трудов стаж при нас, а не получават 1000 лв. заплата. Но става въпрос за държавно предприятие, а не за частна фирма.



Тема Коенови [re: kaндидaтka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.02.07 13:20



по-точно те притеснява ?



Тема Re: Коенови [re: nbb]  
Авторkaндидaтka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 15:05



Притеснява ме това, че ми се иска да приема по-висока заплата, но в този случай ще ме осигуряват не върху пълния размер. Това в по-краткосрочен план означава, че в известна степен ще съм ощетена при болест, напускане и т.н., защото ще ми изплатят и по-малко пари. Не знам може би донякъде притесненията ми идват от това, че досега винаги са ме осигурявали върху цялата заплата и частичното осигуряване ми изглежда някакси нередно. Де факто по трудова книжка излиза, че все едно отивам на по-малка заплата от сегашната...



Тема Re: Коенови [re: kaндидaтka]  
Авторkaндидaтka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 15:21



Апропо, как стои въпросът, ако искам да изтегля кредит при това частично осигуряване?



Тема Може бинови [re: kaндидaтka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.02.07 15:24



биха ти дали по-малък размер, тъй като от банките искат удостоверение за дохода.



Тема Че е нередно,нови [re: kaндидaтka]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.02.07 15:36



нередно е, но в повечето частни фирми е така и се учудвам, че досега са те осигурявали върху пълен размер на заплатата.
Яааа, учудваш ме - в частна фирма и ти изплащат болнични ?

Че там боледуването не е ли забранено ?
Това за трудовата книжка не бива да те притеснява. Наистина прави впечатление, но не винаги парите са всичко. Миналата година назначавах един колега и го попитах защо идва при нас на работа, като му гледах заплатата от предишното работно място и че при нас и тези, които се пенсионират не стигат до такъв размер, а той ми отговори, че идва заради спокойствието, защото е нужен на семейството си жив, а не богат.



Тема Re: Коенови [re: kaндидaтka]  
АвторHoho:-) (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 17:32



Може би малко идеалистично подхождам към нещата, но аз работя във фирма, в която не бихме си и помислили да осигуряваме хората на по- ниски заплати от тези, които те реално получават и съм на мнение, че подобно "спестяване" от осигуровки е неприемливо. Ако всички компании имаха подобна политика, нямаше да имаме бащи и майки, които -ако не им помагахме - щяха да се чудят, дали този месец да си платят тока или парното /за двете просто не им стигат парите/. За нашите пенсии изобщо не отварям дума- там са ясни нещата.



Тема Re: Не е баш така,нови [re: nbb]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано23.02.07 18:56



"Големите" пенсии са за определени категории труд свързани с лоши условия: миньори, полицаи, военни.... за други не се сещам в момента.

Системните администратори получават доста над максималния осигорителен доход, но май не влизат в тези категории

.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.