Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Коенови [re: Hoho:-)]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано23.02.07 19:06



Ако всички компании имаха подобна политика, нямаше да имаме бащи и майки, които -ако не им помагахме - щяха да се чудят, дали този месец да си платят тока или парното /за двете просто не им стигат парите/. За нашите пенсии изобщо не отварям дума- там са ясни нещата

Ако всички компании имаха такава политика....... положението щеше да е същото- ще има повече за лъскави офиси, автомобили и щатни служители дето само в такива структори ще ги търпят.

Проблема не е в имането и нямането, а в принципа на разпределение. В "белите държави" размера на пенсията се определя от размера на осигуровките които са плащани, а при нас работещите да хранят неработещите, но с това дето хартиса от "нецелесъобразно" похарченото.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.



Тема Re: Че е нередно,нови [re: nbb]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано23.02.07 19:38



нередно е, но в повечето частни фирми е така и се учудвам, че досега са те осигурявали върху пълен размер на заплатата.

В много частни фирми се предлага този избор при условни 1000лв заплата:

Щат=1000лв
Удръжки:
Лична осигуровка=152.лв(35% от 435лв)
ДОД=150,52(91 лв. плюс 24 на сто за горницата над 600 лв.- в случая 848лв.

Чисто: 697,48

Или

Щат=500лв
Лична осиг.=76лв
ДОД=52,28лв(14 лв. плюс 22 на сто за горницата над 250 лв.- в случая 424лв.)

Чисто: 371,72+500=871,72

...... И всеки сам си прави избора, данъците са не само за работодателите



В "белите държави" са добре, щото отдавна са разбрали, че "разхищенията" на управниците ги плащат работници и работодатели солидарно, а не като при нас да се настройват един срещу друг взаимно.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Коенови [re: backinblack]  
Авторeдин HR (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 21:30



Аз правя така: когаго назначавам човек му предлагам 2 варианта
1. осигурявам те на хиляда лева и /примерно, не ми се смята в момента/ получаваш чисто 600
2. осигурявам те на минималния осигурителен доход за длъжността - около 220 лв. и получаваш чисто 930 лв.
Като следва и съвет, който и всеки сам може да си направи, но рядко се сещат: Ако разликата от 300 лева на месец я внасяш в частен пенсионен фонд/естествено не български/ или по просто - внасяш ги в банка/ - докато се пенсионираш ще се натрупа сума , която не можеш и да мечтаеш да получиш като пенсия. Да не говорим, че в момента всичко отива в един кюп/осигуровките/ и не се знае след време кой ще го източи този държавен кюп и какво ще остане от него. Същото се отнася и за здравните осигуровки. Съпругът ми прави изравнения в края на годината - като ЕТ и ако ви кажа колко пари налива в здравната каса - един лекар трябва да стои до нас на денонощно разположение. Обаче като отиде в поликлиниката и си чака с всички цигани накуп наред. За децата е същото.
Нямам досега служител, който е поискал да го осигурявам на пълната заплата при тези условия. Влагайте си парите в частни чужди фондове - това е моя съвет.



Тема Re: Коенови [re: eдин HR]  
Автор минaвaйkи (пристрастен)
Публикувано24.02.07 09:43



Тъпанарка. Не, още по-лошо-оскотяла тъпанарка. Ако си яйчар не можеш да разсъждаваш така и да даваш такива "мъдри" съвети бе идиотке.



Тема Re: Коенови [re: минaвaйkи]  
Авторtania (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 16:27



Някога и вие - HR-те ще си платите за лакомията. А как ще си получи служителката ви платеното майчинство, което е 9 месеца вече. На основата на 220 лв. ли?



Тема Re: Коенови [re: tania]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано24.02.07 20:58



Когато има избор, както по-горе посочих е по-добре.



Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Коенови [re: tania]  
Автор минaвaйkи (пристрастен)
Публикувано25.02.07 09:38



Смешно е през 2007 г. в тъпи български фирми да има деление на пари за осигуряване и пари за получаване и на велики комбинации от двете!!!!!!!!!! Проблема на БГ икономиката е бандитстия "предприемачески" капитал, мисъл и структура. Тези идиоти-предприемачите са свикнали да работят само с подкупи, рушвети и да купуват-най-вече хора. Такива хора са по-високите етажи на властта. Може ли един прост свинар Георги Гергов да стане бизнесмен номер едно? Та той две думи на кръст не може да обели.



Тема Re: Коенови [re: минaвaйkи]  
Авторидвaйkи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 14:22



Абе, минавайки, явно някой много те е прецакал за да си толкова злобен. Защо трябва с моите осигуровки да храня държавния бюджет. Ти можеш ли да гарантираш, че като сега ме осигуряват на 1000 лв като стане време за пенсия ще получавам адекватната, че това ще стане след 35 години, бе умнико. Колко вода ще се излее до тогава, колко фондове ще фалират. Разбирам тези на които им остават 3 - до 5 години до пенсия, но младите хора би трябвало да помислят наистина за някакъв друг вариант за осигуряването на старините си.
. Колкото до проблема в БГ икономиката, той идва от умници по върховете и калпави закони. Бизнеса просто намира варианти въпреки тези закони да съществува и да плаща заплати.Сигурно ти предстои някое нещастно пенсиониране с 100 лв пенсия и затова риеш толкова, нещастник. Айде, и не се връзвай толкова.



Тема Re: Коенови [re: идвaйkи]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 19:27



Всичко е въпрос на личен избор- дали ще получавате повече пари сега, а като остареете ще риете по кофите, или ще плащате осигуровки, за са имате някога пенсии, с които да преживявате достойно. И не ми казвайте, че е все едно дали ще получавате 70 лева или 470 лева пенсия. Смешно е да плюете държавата и да говорите как е в другите държави, защото и там е същата пенсионна система, ние от тях сме взели осигуровките за пенсия, за здраве и за безработица. Хората са стигнали до извода, че е по-добре да се осигуряват, така е във всички бели държави.



Тема Re: Коенови [re: Жopo]  
Авторидвaйkи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 20:41



Съгласен съм, само че на запад всеки си има партида за здравно осигуряване. И ако внася по-голяма сума за здр. осигуровки получава по-голяма сума за лечение. А при нас каквото и да внесеш все имаш една пломба на година и т.н. - всичко е изравнено - делим се на здравно - осигурени и неосигурени, а не на осигурен за 2000 лв. годишно и на такъв за 100лв. Трябва да е като при застраховките - по-голяма вноска , по-голямо покритие. Аз съм здравно осигурен, но ходя при частни лекари, защото не мога да си позволя някой да си играе със времето и здравето ми, както и това на моето семейство. Ако си спестявам здравните осигуровки - хипотетично защото законово не мога - щях да си наема частен лекар само за мен, мисля, че някой по-горе изрази такава идея. А сега хем плащам на здр. каса, хем плащам за частни лекари. Колкото до пенсиите - в момента всички наши осигуровки отиват за издръжка на сегашните пенсионери, защото техните фондове потънаха в нечии джобове. Нищо не се натрупва като фонд пенсии за сегашните млади хора. Интересно ми е докато когато се пенсионираме откъде ще дойдат парите за нашите пенсии, като се има в предвид, че обществото ни все повече застарява и ще трябват все повече пари за пенсии. Съветвам ви всички да си направите простата сметка - сметнете сумата която ви струва пенсионното осигуряване - не само вашия процент, а и този на работодателя, защото той пак от вас го взима - изчислете каква сума се натрупва за година - в най-елементарния вариант го умножете по 30 - години / когато примирно аз ще се пенсионирам/и прибавете сложната лихва на избрана банка. Разделете сега тази сума на 15 години получаване на пенсия, които според мен малко от нашето поколение ще доживеем и вижте за каква пенсия сте спестили. А за белите държави - да осигуряват се но знаят че каквото е днес това ще е и след 50години. И на запад хората с една пенсия живеят на юг и им остава. При това не кой знае колко престижни професии. Даже и 470 лв. пенсия да ти дадат/ което за България си е направо лукс/ не можеш да излезеш от собствения си квартал, да не говорим за друго.
Внасяйте си осигуровките и след 30 години да сме живи ще видим кой ще е по-добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.