Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 11.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По-добро предложениенови  
Автор koiato (TBB)
Публикувано25.01.07 17:07



Струва ли си да се опитвам да задържа служител, който иска да напуска поради получено по-добро във финансово отношение предложение за работа?
Иска ми се да подхвърля въпроса, белким си успокоя съвестта.
Доволна съм от нея, работи добре, има добро отношение към работата - въобще почти никакви проблеми. Обаче по настоящем не мога да й дам заплатата, която й предлагат... Едва няколко месеца работи при нас, още не й е изтекъл срока на изпитване. А и нивата на заплатите във фирмата не са такива. А дойде при нас от заплата близка до минималната. В същото време мога да й гарантирам, че заплатата й ще расте постоянно, може би след време... Също й гарантирам развитие, интересна работа, развиване на нови умения, въобще в никакъв случай не и да копа там само в една материя (ТРЗ). Искам да я стимулирам и да запише да учи висше образование... Абе имам планове за нея, ама на - заплатата.
Трябва ли да се опитвам да я разубеждавам или просто да я оставя да си тръгне?



Тема Re: По-добро предложениенови [re: koiato]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано25.01.07 17:10



моят личен съвет - ей туй дето си го написала - вземи и го кажи на нея.
пък после тя да си решава.
и помни все пак, че на сила хубост не става



Тема Re: По-добро предложениенови [re: koiato]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано25.01.07 21:26



Какаво означава, че заплатата й ще расте постоянно, може би след време? Тъпо е това, което казваш. Май това си ти самата терезарка, а не работодателя ти. какво се чудиш бе моме? Бягай на по-високата заплата при такова мъгляво и тъпо обяснение в ..... любов:))))))))



Тема Re: По-добро предложениенови [re: koiato]  
АвторБaй Topбaлaн (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 10:35



Ако говориш за нива 1000 лева има за какво човек да се замисли дали да смени "сигурната" работа с такава несигурна за повече пари.Ако обаче заплатката се върти 200 до 400 лева,е няма какво да се коментира,няма мотив който да натежи за оставане.



Тема Re: По-добро предложениенови [re: koiato]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 15:17



Здравейте,
немога да раззбера какво Ви спира да дадете по-добра заплата. Или чакате да стане като в джобс.бг - да поместиш обява и да няма кой да ти се обади ?



Тема Re: По-добро предложение [re: lRlS]  
АвторOт Oпит (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 16:02



моето мнение е че ако те ценят, са щели да ти вдигнат заплатата навреме, а не като "контра предложение". Защото това ми прилича малко на "как да минем по-тънко?", а една сериозна компания не мисли така... или не би трябвало.
Аз скоро бях в подобна ситуация и не приех "контра-предложението"...



Тема Re: По-добро предложениенови [re: Oт Oпит]  
АвторБaй Topбaлaн (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 09:04



Трябва да кажем твърдо НЕ на контрапредложенията.Това си е чист " автогол" според мен.



Тема Re: По-добро предложениенови [re: koiato]  
АвторCлyжитeля (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:40



Ако сега кажеш това което си написал(а) тук то действието ти може да се коментира така: 'Говориш верните неща, но за съжаление късно...'

* Като имаш планове за развитието на даден човек, не му ги съобщаваш чак като ти каже, че напуска, а действаш по въпроса доста преди това...
* Като ти дойде служител с по-добро предложение за работа от друга фирма, трябва да си сигурен, че този човек е бил абсолютно добре запознат с възможностите за развитие, които има в твоята фирма...

Ако ти не си наясно какво искат служителите ти тогава кой е шефа в тая фирма?



Тема Re: По-добро предложениенови [re: Cлyжитeля]  
Автор Soul Mate (Cherry Pie)
Публикувано30.01.07 18:42



В отговор на:

koiato написа:

Едва няколко месеца работи при нас, още не й е изтекъл срока на изпитване..... А дойде при нас от заплата близка до минималната.

Искам да я стимулирам и да запише да учи висше образование




vs
В отговор на:

служител написа:

Като имаш планове за развитието на даден човек, не му ги съобщаваш чак като ти каже, че напуска, а действаш по въпроса доста преди това...



Какви планове за развитието на човек, който още не се е доказал в работата??

Хйеви мйетъл форйевър!

Тема Re: По-добро предложениенови [re: Soul Mate]  
АвторKoйчo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 23:44



Бе ти що се месиш?

Не си ли чувал там където двама си мерят пишките не е добра идея да си вреш гъза?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.