Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 05.07.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема защо е тази параноянови  
Авторevridika (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 12:43



След като се запознах с повечето популярни теми тук-ми се иска да споделя малко впечатления.

Мнозинството писания демонстрират всячески опити да се избегне конкретиката, да се измести темата от същността към процедурата-от сорта на: "не ти отговарям на въпроса, а те питам защо питаш, какво като питаш, мислиш ли си че ще научиш" и т.н.

Друго неприятно и излишо явление са нападките от страна на комплексирани всезнайковци, които смятат, че критикуването и иронизирането на чуждите мнения е начин да блеснат с познание и остроумие.

И-параноята която лъха от постингите в стил-"това е конфиденциално, как си мислиш че ще ти кажем, що не се оправяш сам"-нима си мислите, че под "шуши", "пипи", "коко" и т.н. ще разпозаят великите директори от бранша или изобщо някаква принадлежност? Ами нали за това са форумите-за взаимопомощ от СПЕЦИАЛИСТИ, тук хората търсят РЕАЛНОТО. Вместо това получават уклончиви глупости с печат конфиденциално. Какво ще й стане на "пипи" ако сподели истинския си опит? Може би ще има по-малко клиенти като шеф на агенция??? Смешно е. Май по този начин по-скоро се прикрива неинформираност и изначална некооперативност и недобронамереност. Крайно време е да се излекувате от синдрома на незаменимия специалист, се стряска насън да не му вземат хляба.



Тема Re: защо е тази параноянови [re: evridika]  
Автордoбpичka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 13:08



Подкрепям. Когато попаднах на този форум, се зарадвах, че има място, където могат да се обсъждат тънкостите при кандидатстване за работа, да получиш адекватно мнение на въпроси, свързани с човешките ресурси. Изчитайки темите,се разочаровах от агресията и стремежът за себеутвърждаване на някои от пишещите. Също и от иронията, с която се посрещат иначе смислени въпроси, зададени може би от човек в нужда.
Моля всички, за да сме си полезни един на друг, нека сме по-отзивчиви и толерантни!



Тема Re: защо е тази параноянови [re: evridika]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 13:47



Ти девойко не питаш нищо, което може да се нарече професионално от сферата на човешките ресурси. Въпроса ти за размера на заплатите ли наричаш професионален? Ако си била на мениджърски позиции ще имаш представа за нивата на заплащане.



Тема Re: защо е тази параноянови [re: минaвaйkи]  
Авторeвpидиka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 15:31



и това ти дава основание да откажеш информация ли? ами то е все едно да ми кажеш-щом си влизала в магазин значи няма да ти кажа колко струва кило сирене Маджаров

въпросът ми беше доста ясен-какви са нивата на заплати в ЧР отдели на големите компании, както и в ЧР агенциите

отговорът би могъл да изглежда така:
ЧР отдели в компании:
1. мениджър - от.... до....
2. специалист- от.... до....

консултантски агенции
1. мениджър (отдел, направление, дейност)- от.... до....
2. рекрутър- от.... до....
3. специалист обучения- от.... до....

и т.н.

Ако аз бях специалист в бранша-за каквито се изживявате вие, щях да съм в състояние да попълня точките за 10 мин.



Тема Re: защо е тази параноянови [re: eвpидиka]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 15:38



Много е задръстен въпроса ти. Хайде напиши ми ти каква информация имаш за заплатите в отделите Финанси, Маркетинг, Продажби, Развитие и аз ще ти напиша това, което искаш.



Тема Re: защо е тази параноянови [re: минaвaйkи]  
Авторeвpидиka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 15:58



въпросът ми е чудесен и структуриран
лошото е че няма кой да даде съответен чудесен и структуриран отговор
не съм тук за да се пазаря
а мястото на тази лична дискусия не е тук, може би под друго заглавие или в другата ми тема озаглавена "нива на заплатите", където все още никой не може да каже нищо конкретно, може би заради параноята, на която е посветена тази тема



Тема Re: защо е тази параноянови [re: evridika]  
АвторDanKan (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 16:03



Здрасти!
Без да те тревожа, но и аз като теб преди доста месеци реших че след като този клуб е професионален наи-вероятно тук специалисти споделят мнения!
Да-да, аме не!

Истината е че малка група от иначе истински ТЪПАЦИ са окупирали пространството и се изживяват като голяма работа!
Този човечец с прякор "минавайки" (от къде и как!?!) е специалист по всичко. Ако разгледаш малко ще видиш, че от него по-големо няма и по-разбиращо пак няма!
Моя съвет в случая - задай си въпроса; следи отговорите; игнорирай тъпаците; и ще имаш полза!
Така стана и с мен!

Успех!



Тема Re: защо е тази параноянови [re: eвpидиka]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 16:04



Виждаш ли колко си жалка? Попитах те точно и ясно, а ти ми даваш философски отговори хахаха.



Тема Re: защо е тази параноянови [re: минaвaйkи]  
Авторeвpидиka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 16:05



а ти кога ми отговори точно и ясно? аз бях тази която първа попита нещо още през декември



Тема Re: защо е тази параноянови [re: DanKan]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано22.01.07 16:09



Ама пък по-голяма мижитурка от теб няма:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.