Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 26.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема детски учителинови  
Авторdбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 13:18



Какво ще кажете за детските учителки?Повечето от тях имат висока квалификация, заплатите им са мижави.Как могат достойно да се реализират и да вземат повече пари без да чистят офиси?Те са креативни и съвестни.



Тема Re: детски учителинови [re: dбaлoни]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано16.01.07 14:20



Говорите за начална педагогика или за преподаватели в по-горни класове?



Тема Re: детски учителинови [re: AnnaNik]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:19



Заплатите им вече не са малки. Станаха 310 лв. основна, но те имат и клас, и големи отпуски.Работят по половин ден, Коледата им е Коледа и изобщо на празници почиват. Също не им прави шефа проблем за болничните. Дават им периодично талон за храна, за дрехи - костюм, обувки. А в частната фирма се трепиш под напрежение от зори до мрак, и в събота дори за 450-500 лв. без никакви добавки, никаква отпуска за море.



Тема Re: детски учителинови [re: тaня]  
Автор Soul Mate (Cherry Pie)
Публикувано16.01.07 20:19



А напрежението къде оставяш?
310 лв е направо "огромна" заплата, като я сравним с отговорността, която лежи на плещите им.



Хйеви мйетъл форйевър!

Редактирано от Soul Mate на 16.01.07 20:20.



Тема Re: детски учителинови [re: Soul Mate]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано16.01.07 23:54



Ако съдя по учителите на дъщеря ми, то те трябва да ни плащат за това, че ни лъжат, за да си затваряме очите за никаквото преподаване

Удивително - учителите искат дисциплина, ред, обноски, коректност и какво ли още не, но... Редовно закъсняват, често изобщо не ходят на работа, не се подготвят за часовете си, не се ангажират с допълнителни материали, изобщо не им пука за учениците, поведението им често е под всякаква критика. Не бих си взела учител на работа. Благодаря, ама лентяи има достатъчно и без тях.
Лично за мен има две категории служители, които не е желателно да се наемат в частни фирми - учители и държавни чиновници. И двата типа не стават за работа. Приоритетното им "работно време" между 10,00-10,15; 12,00-13,00 и 16,00-16,15. Те идват на работа не за да работят, а да окажат величайше благоволение на шефа си с присъствието си.



Тема Re: детски учителинови [re: AnnaNik]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано16.01.07 23:58



Пропуснах нещо. Не случайно питах за какъв тип преподаватели става въпрос. Направи ми впечатление, че детските учители - детски градини и предучилищни занятия - са доста по-различни типажи. И като отношение към работата, и като работа изобщо. Представа нямам защо се различават от колегите си, работещи с тинейджъри. Наистина все на отговорни, търпеливи, работливи и креативни личности съм попадала. Може просто така да ми се е случвало, но поне засега съм с много добри впечатления от тях.



Тема Re: детски учителинови [re: AnnaNik]  
Автор Soul Mate (Cherry Pie)
Публикувано17.01.07 10:21



Учител, който иска "дисциплина, ред, обноски, коректност" не закъснява, подготвя се за часовете си и си гледа работата. От котка до котка има разлика, какво остава да сравняваме хората.
Тоя лежерен маниер да поставяш всички под общ знаменател, та чак да обобщаваш служителите в две категории и то така обидно, вероятно идва от високо самочувствие, придобито от някакво криворазбрано влияние върху хората, с които се срещаш.
Съжалявам, че обществото ни в момента е такова - учителите преди 15 години бяха съвсем различни, както и учениците, както и родителите. Не може учителите да са станали калпави, а родителите да са същите цветенца и да си отглеждат цветенца за деца.

Но ако говоря в твоя дух, аз не бих взела на работа някой, работил като ЧР - високомерен, с претенции, не особено компетентен, демагог, смятащ, че оказва височайше благоволение с присъствието си. Всичките ЧР, които познавам се изкривяват в тая посока, дори да са свестни хора по сърце. Горделивостта е силно заразна и трудно лечима. Въпреки че от всичко има изключения и гореизброените качества се виждат с просто око още на първо интервю.

Само за сведение: детските учители работят в детски градини, началните учители работят с началния курс ученици (т.е от първи до четвърти клас), останалите учители са специализирани по предмети. Човек с образование и обща култура би трябвало да е наясно с това (но доста такива наричат детските учителки "леличката"...).

Хйеви мйетъл форйевър!


Тема Re: детски учителинови [re: Soul Mate]  
Авторбaлoни (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:41



Боже, боже, не бих допуснала, че има човек, който да има нужда от това уточнение.Благодаря. Е, това не им пречи да раздават компетентно квалификации! Да има всякакви учители. Струва ми се, че има няколко категории - детски учители, други учители и учители по предмати, с които се кандидатства. Бях свидетел на открит урок в детска градина с 32 деца! Само се опитайте да си представите! За 300 лв!!!!! Моито дете е на 20 години. След абитуриентския си бал, сутринта беше отишъл да си види госпожата в детската градина!!!! А знаете ли, че лелките, които гледат дечицата вземат по 180 лв- чисти! Да ви имам частофирмените проблеми. Май не трябваше пак за пари да говорим. Отивам да пия едно кафе.



Тема Re: детски учителинови [re: Soul Mate]  
Автор AnnaNik (манюня)
Публикувано17.01.07 11:12



Soul Mate, не е от високо самочувствие, а от това, дето му се вика "ай, сиктир, бе!". Дълго време не вярвах на дъщеря си, когато ми казваше, че губи английски, губи математика, губи български, история, география. Бях убедена, че ме лъже, защото просто не е възможно всеки ден да отсъстват поне по един учител. Е, след като отидох в училището, трябваше да й се извиня, защото тя ми казваше абсолютната истина. В предишното й училище (премести се поради промяна на местожителството) моята цинцифуция, отстоявайки "правата" си, дигна грандиозен скандал на учителката си по химия, защото тя регулярно закъснявала с поне 10 минути за всеки час. Да обясня ли какво последва после от страна на учителката? Преподавателката пък по математика заяви, че си е счупила крака и отсъства месец ли, повече ли. Е, на третия ден от болничните й, учениците й я засякоха да пазарува в някакъв хипермаркет. Това, нали разбирате, че е малко трудно със счупен крак? Всъщност, нищо й нямало, пазарувала за рождения ден на сина си.

Класа на щерката направил класация на учителите си - за добри преподаватели и педагози, поне такива, в чиито часове има смисъл да влизат, са определени само четирима. Останалите, според тях, не им е мястото в училище. Не казвам, че съм съгласна с оценката на децата. Но те мислят така. А това не са някакви кретеноподобни олигофрени, по на 17 години са, интелигентни хлапета - профилът е философия и психология. Имат добри оценки, но... често защото сами се подготвят за кандидатстването си.

Когато разказвам на децата си за моето обучение, само цъкат с език и, общо взето, не ми вярвят особено. Смятат, че това е било на някоя друга планета. И те си имат учители, които са строги, стриктни, отговорни и това изискват от учениците. Тези преподаватели се уважават, имат респект, в техните часове се внимава, учи се и т.н. Иначе последно ми разправяше как един от "готините даскали" им задал въпроса: "Кажете, какво, според Вас, трябва да направим, за да влизат в часовете повече от 4-5 човека и за да учите?". Хлапетата обяснили, но нищо не се променило. Добрите са си добри, скапаните са си скапани, но вторите са повече от първите.

Разбира се, че има и добри преподаватели. Шапка им свалям, нали виждам, чувам, наблюдавам, не съм сляпо-глухо-няма. Тях си ги коткат и учениците, и родителите. Обаждам се и аз, защото знам, че ще получа реална оценка, няма да ме врънкат за пари без нужда, ще ме посъветват нещо, няма само да ми хвалят детето и да ми обясняват колко е гениална (сякаш аз не й знам кусурите). Ей го на, хлапетата цяла кампания проведоха, за да изберат най-добрите подаръци за любимите си даскали по Коледа, сами си го направиха и организираха. Щерката пише есета като изоглавена, чете, търси литература, за да не се изложи пред "любимците" си. А другите даскали... ми какво да искаш от момиче, завършило ИТ, което знае по-малко от учениците си? Или от даскалица по физика, която пише шестак срещу златно колие?

Та не от високо самочувствие ги говоря тези неща. Дано поне сега сте ме разбрали правилно. Пък и аз не съм ЧР, търговец съм. И това, което пиша, се гради на личен опит, не на заучени постулати. Разните му там високи психологически материи не са ми по вкуса. Обичам, когато се работи - да се работи. Пък като няма толкова работа, можеш и да краднеш малко време, за да пишеш по форумите





Тема Re: детски учителинови [re: Soul Mate]  
Автор tsvetalina ()
Публикувано17.01.07 12:15



Не мога да не се включа в тази тема , защото май леко ме настъпихте по мазола.

Искам да напомня на тези , които никога не биха взели учител на работа , че докато те се чудят кого да назначат на работа и докато поставят хората в разни абсурдни класификации , че именно учителите са тези , които (или поне би трябвало) образиват , възпитават и носят тежка отговорност за безопасността на децата им.
АЗ съм педагог по професия , но все още не съм я практикувала (което не ми пречи да имам поглед над нещата). Междувременно съм работила в частния бизнес и то на управленски постове , които включват подбор на персонал.
Не знам кого никога не бих наела , но сън възмутена от безхаберието и безотговорността , на току що завършилите мамини и татьови глезанчета , които си мислят , че още са в училище , ще се озъбят на учителката , а след това Ще дойде някой сърдит Татко и ще я довърши с псувни и обиди.Горките деца защото те не са виновни , но едно цяло поколение е осакатено и то не от учителите(не казвам , че всички са цвете) , а от безхаберието на родителите им.Не може да си пратиш детето сутрин на училище с думите..."И ако онази гарга ти каже нещо , ти само ми се обади..........". Повечето преподаватели са го ударили прес просото , защото самите деца и най вече РОДИТЕЛИ не им позволяват да си свършат работата.Не забравяйте , че учитела е ваш спътник при възпитанието на детето ви и то трябва да има респект към тези учители , так както има и към вас (ако въобще има).
Аз още настръхвам като видя някой от учителите си. На една родова среща видях един учител , който ми преподаваше по природознание , а преди години е бил класен на баща ми.Отидох специално да го поздравя и да му изкажа възхищението си.Никога не е бил груб с нас , но въпреки всичко като влезеше в час - настръхвахме.
Когато имах проблеми с даден учител(ка) , в къщи проблема се изостряше .Винаги ме погваха , как може да не си уважавам преподавателите.Натрапваха ми , че трябва да си уважавам учителите , така както родителите , защото съм с тях в по-голямата част от деня....................С две думи. Ако всяко дете се изпрати в училище с убеждението , че там го посрещат хора , които му мислят доброто , то няма да си псува учителката , защото все едно си псува родителите.Да не би ние родителите да сме безгрешни , но никой не ни класифицира като тъпи и безотговорни.
Вярно е , че като във всеки бранш си има и мързеливи , и безотговорни , но не трябва да слагаме всички под общ знаменател.
Съжалявам , че бях доста крайна и красноречива , но това ми е болна тема , защото именно ВЕЧНО АНГАЖИРАНИТЕ РОДИТЕЛИ , КОИТО НЯМАТ ВРЕМЕ ДА СИ ВЪЗПИТАВАТ ДЕЦАТА СИ ИЗЛИВАТ ЯДА ВЪРХУ УЧИТЕЛИТЕ И НЕСЪЗНАТЕЛНО СЪСИПВАТ ОБРАЗОВАТЕЛНАТА СИСТЕМА.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.