Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 26.09.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.01.07 11:25



ти сега, бате, нищо не каза, хо-хо.
Много ти е ограничена представата за счетоводителя и за неговия труд. Повтарянето на рутинните операции си е част от професията на счетоводителя, но не е преобладаваща. Творчески елемент има и в нашата професия, особено когато говирим за т.нар. management accounting.
Абе има счетоводители и счетоводители, както има и ИТ специалисти и ИТ специалисти. Не можеш да обобщаваш, че едните били сдухани, а другите - не, щото пък аз мога да ти дам примери за хърбави, високодиоптърни младежи, които биват обземани от див ужас при мисълта, че трябва да направят нещо друго освен да си тракат на клавиатурата и да слушат Металика. А представата им за купон е обсъждане еди-кой си процесор.
Нидей така, молъ ти съ



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
АвторБeнямин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 12:21



Аргументите ти не са по темата - дискутираме заплати, не сравняваме професии още по-малко хора.

Нещата за които говориш са строго индивидуални и зависят от човека.
Факта си е факт - познавам хора отговарящи на това, което съм написал.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано23.01.07 13:25



И кое му е творческото на IT специалиста? Цял ден в чата и със слушалките на ушите музика слуша. Повечето от тях са прости жичкаджии. Що се касае до програмистите, то и при тях няма кой знае какво творчество, повечето е рутина. Не измислят топлата вода.
А счетоводителите са на 100 % поточна линия-"Модерни времена" на чарли Чаплин.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: минaвaйkи]  
Автор Blake (член)
Публикувано23.01.07 15:30



хаха, е този път вече се изказа неподготвен :) нали не мислиш, че някой дава на друг пари да седи в чата по цял ден? Това, че ми е пуснат някой месиджинг софтуер по цял ден, в никакъв случай не означава, че по цял ден чатя, а по-скоро че имам интернет постоянно (щото обикновено ми трябва за работата), и щото шефа ми е пич (а не псевдо-мениджър-циганин-илитерат, дето мисли като тебе и по тая причина е забранил да се ползват всякакви айсикюта и прочее "вредни" програми в целия офис). За музиката - признавам си че слушам по цял ден, и това никак не ми пречи на работата, просто поради същността на професията и работата имам възможност да си "разделя" вниманието и да върша повече от едно нещо едновременно. А това за липсата на творчество при програмирането просто не знам като какво да го определя, само ми е интересно къде щеше да си изливаш умотворенията, ако програмистите не бяха безкрайно креативни. Сигурно в некое малко гадно партийно пасквилче, знае ли човек...



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: f(x)dx]  
Автор Blake (член)
Публикувано23.01.07 15:38



звучиш ми малко като един пич от студентските си младини - малко ще поразсея темата, но примера е готин (поне за мене - дори ултра смешен)...
Случката е следната - стоим си аз (може да се каже програмист) със съквартиранта (също горе-долу програмист) и НЕ СИ обсъждаме новите процесори (за твое съжаление). Двамата сме студенти в ТУ, с коси до около кръста и (позна) метълски фанелки. Срещу нас застава смешно плешиво момченце с очилца и завръзва някакъв разговор... Оказва се, че учи в УНСС... Малко по-нататък (разбирайки, че сме от ТУ) почва да разказва прословутия виц за студентите от ТУ ("Обява: Заменям гребенче срещу очила с диоптър. Гошо, студент от ТУ") при което ние с френда падаме на земята от смях, щото си представи само колко е комична ситуацията...

Та така - високодиоптърните младежи, които визираш, не са програмисти, а фрийкове, слаботелесието също не е характерна черта за професията, поради заседналия начин на живот. Само да спомена че работя в офис със още 60-тина програмисти, и максимум 15 от тях имат очила въобще. Останалото са митове и легенди, родени от бедните счетоводителски главици...

Айде че много се отплеснахме от темата...



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано23.01.07 16:30



Верно съм неподготвен за разговор с инфантеляги:))) В БГ се дават пари за какви ли не, вкл. и за такива хрантутници като теб. Явно си работил при споменатите от теб работодатели, щом знаеш какво забраняват:))) Знам, че същността на работата ви е по цял ден да слушате музика и да се ровите по сайтовете:))) Разделителната ви способност също е общоизвестна креативния хахаха.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.01.07 16:32



както казах, бате, има ги такива и такива и от двата вида. Та поради тази причина обобщаването не е правилно.
а тя че темата е отекла - отекла е.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: минaвaйkи]  
АвторБeнямин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 17:30



Мисля, че се о*р*х*е достатъчно. Моля ви престанете да се карате за глупости - това за което спорите трудно се определя от 2 написани реда.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: минaвaйkи]  
Автор Blake (член)
Публикувано24.01.07 17:27



Хаха, добре, щом така мислиш... Всъщност, 3-те ми железни правила при кандидатстване на работа са: 1. Постоянен интернет; 2. Свобода в общуването през интернет; 3. Ако може никакъв овъртайм (ако е малко и от време на време - става). Ако не са ми изпълнени и трите - работодатели много. Как си мислиш? Дали имам проблем да си намеря работа с тези условия? Сгреши :)) помисли си пак.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Blake]  
Автор минaвaйkи (ентусиаст)
Публикувано24.01.07 22:06



Че това някакви специални условия ли са според теб хахаха? та това си е нещо нормално, не разбирам защо трябва да ги поставяш като особено важни условия? Ти верно си бил по измекярски фирми, сигурно и сега си в такава:))))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.