Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 24.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: бaш ..]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 23:49



абе много сте умни всичките.... обикновенно още обявата се посочват изискванията, условията, заплатата и др. за съответната длъжност - така е натам дето сме тръгнали - белите държави! Ясно дефинирани правила. А у нас е като на Женския пазар - пазарлък до последно и после и двете страни недоволни и прецакани! Така, че ако "топ АйТи-то" е наистина топ ще знае къде да кандидатства и сам да си прецени колко струва и няма да се стига до селски пазарлъци тип Капалъ Чарши. Но кажете сега Вие , защо наш'те велики БГ фирми не обявяват заплатите за тези "ТОП" позиции .......а и за повечето останали ????



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: hoho]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 08:49



мнооо си заблуден


за зидаро-мазач заплатата я има в обявата, да. Ама ако искаш свестен конструктор или ръководител го питаш колко иска, ясно? Оди виж как е на запад, па тогава приказвай



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: ..]  
Автор**sd (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 13:26



ти явно много си работил в констракшъна на запад и си много наясно с нещата



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: **sd]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 16:34



достатъчно





Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: ..]  
АвторBълчaн (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 15:19



Мдддааа,

интересно ми е как са продължили нещата. Само за спорта да кажа че цифрите които ФОКУС е цитирал са абсолютно действителни. Незнам дали ФОКУС не ми е колега в бранша (ИТ ман.) , но е абсолютно прав - ако не ти изнася заплатата а изкаш да работиш в тази фирма заради предизвикателството, името, екипът, ... то дерзай - изискай нови условия - не си мисли че всичко опира до заплата. Кеф ти кола, ненормирано раб. време (+5 до +15 дена отуск), ... щом си 'ТОП' - трябва да знаеш.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Bълчaн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.01.07 19:06



Ама наистина ли толкова получават ТОП ИТ спецовете?
бахмааму, а аз си мислех, че съм се минал като не съм станал ИТ



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: f(x)dx]  
АвторБeнямин (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 01:09



Ми ти ако все още се заблуждаваш, че ИТ сектора е най-добре платения мога да ти кажа само 'Ало господине, събудете се подминахте си спирката'

Един редови счетоводител може да си намери работа за 1000лв чисти в София - толкова може да вземе един програмист със същия опит.

Ако преди 5 години се печелеше от технологии, то картинката в момента съвсем не е тая.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: Бeнямин]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано23.01.07 08:36



ще прощаваш, батка, ама не съм съгласен за редовия счетоводител.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим?нови [re: f(x)dx]  
Автор red_monika (иличка)
Публикувано23.01.07 09:37



Да за редовия счетоводител съм напълно съгласна. Заплата 1000 чисти за редови счетоводител??!!Съгласна съм и с мнението,че IT сектора изобщо не е добре платен. Говоря от личния си опит трупан в продължение на 2 години в фирма от IT сектора.



Тема Re: Преговори за заплата. Как да отстъпим? [re: Бeнямин]  
Автор Blake (член)
Публикувано23.01.07 10:30



Дори и да си намери работа за 1000 лева, редовия счетоводител е 5 пъти по-сдухан и затъпял от работа от който и да е редови ИТ специалист. При едните говорим все пак а повтаряне на рутинни операции до припадък, а при другите - за креативен труд. Така че личното ми мнение е - няма как да се сравнят двете професии. Честно казано предпочитам да съм програмист вместо счетоводител, щото не получавам вторичен мензис около всяко петнайсто число и през целия март месец (образно казано).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.