Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 29.09.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Лизингови компаний-работанови  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 00:37



Работя от няколко месеца към Unikredit,на граждански договор съм и направо да ви кажа съм разочарован вече......в магазина в който съм има още 3 лизингови компаний ииииии,разбирате ли,трябва да има работа,тоест да се бием с другите лизинги,за да хващаме клиенти....иначе ни казват ,че става лошо!Ето,тези дни няма никаква работа,идват шефовете,ТРЯБВА ДА ИМА,НЕ МОЖЕ ДА НЯМА!
Кажете ми,има ли някой от вас да работи към някоя лизингова компания и така да го отрежат от заплата,ако няма достатъчно клиенти или да го изгонят?



Тема Re: Лизингови компаний-работанови [re: Ив]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано17.12.06 11:12



Това звучи неприятно, но като гледам ти вече познаваш един римски император "компаний"



Тема Re: Лизингови компаний-работанови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.12.06 14:49



Към PleaseDoNotDisturb: Присмял се хърбел на щърбел... и ти не пишеш по-грамотно, като те гледам...

Както и да е, сега към Ив: по принцип, гражданският договор е разновидност на договора за изработка, уреден в чл. 258 и следващите на Закона за задълженията и договорите. Като такъв, в него се договаря предоставяне на определен резултат срещу възнаграждение (по това се различава от трудовия договор, който е за предоставяне на работна сила). Така че, ако работиш по граждански договор, то в него трябва да е посочено какъв резултат се очаква от тебе: например, да привлечеш петима нови клиенти, но и в какъв срок трябва да го направиш. Поръчващият, както се нарича отсрещната страна по договор, има право да изисква резултат в уговорения срок и с уговореното качество. Иначе, отвъд това - за обща култура: той няма право да поставя изискване за работно време, нито пък ти, например, трябва да искаш разрешение за отпуск. Ако се докаже, че тези елементи присъстват в гражданския ти договор, то той ще бъде приет от съответните органи за прикрит трудов, но това е отделна тема.

Та, така: ако имаш поставени цели за определен срок, и ти не ги изпълниш, възложителят по договора ти може да си те санкционира с пълно основание, защото ти - като страна по същия договор - не си изпълнил своята част от него.

Отделно от това - звучи ми странно, точно пък в тези дни да няма клиенти, при положение, че наближават празниците и хората би трябвало масово да купуват подаръци за Коледа... ако още не се е случило - значи, смятай, че другата седмица ще ревеш, че не можеш да подвиеш крак от работа. Но го има и другият проблем - в момента, за по-големи покупки, масово хората изчакват 2007, `щото се очаква да паднат лихвите по кредитите (от там - и по лизинговите схеми) и не са твърде склонни да пазаруват масово на лизинг - това едно. Второ - предпочитат все още "Джет кредит", `щото там бумажтината е по-малко... в интерес на истината - баш-шефката ви е бивша "джет"-ка и тия работи ги знае и, доколкото виждам, и вашите условия по отпускане са доста улеснени, но - явно - още не са популяризирани достатъчно сред клиентите. Отделен въпрос е, обаче, че акумулирането на 20 на сто от цената отгоре (като лихва) за 6 месеца си е дране на кожи от ваша страна... но - това също е друга тема



По отношение на това, че нямало клиенти... ами, както казваше един човек: ако клиентите се замисляха, когато купуват, 90 на сто от търговците и фирмите щяха да са фалирали, а не са. Явно умеят да привличат клиенти и при гърчавите условия, които предлагат... С две думи: клиенти има - просто трябва да ги намериш, привлечеш и задържиш! Дерзай!

ПС: и се пише "Uniсredit", а множественото число в българския се образува (най-често) с "и", а не с "й", с други думи: "компания" -> "компании"


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Лизингови компаний-работанови [re: 747]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано17.12.06 16:53



не знам къде ме гледаш, но поне аз знам имената на римските императори.


и пиша ДОСТА по-грамотно, отколкото ти се иска на теб.



Тема Re: Лизингови компаний-работа [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано17.12.06 19:29



О, аз нямам никакви особени желания по отношение на тебе, камо ли пък да искам нещо от правописа ти... само отбелязах факти - нищо повече!


Мъжете знаем защо!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.