Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 28.06.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към ЧРнови  
Авторнa нokти (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 11:16



Кандидатствам за секретарско място в чужда компания. Отговарям на всички посочени изисквания - висше образование, два езика, комп. грамотност. СВ-то ми обаче куца - няколко години съм се занимавала със собствен бизнес, а от две години съм секретарка в малка производствена фирма. Как бихте се отнесли към подобно СВ - частта за собствения бизнес имам предвид?



Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: нa нokти]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано11.12.06 14:04



свят широк - хора всякакви...




Мъжете знаем защо!

Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: нa нokти]  
Авторнa нokти (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 16:18



Поканиха ме на интервю!!! Стори ми се странно, че ще се проведе в агенцията за подбор на персонал, това обичайна практика ли е?
Относно предишния ми въпрос - ясно, че е до човек, но аз питам за личното мнение на специалистите ЧР, които пишат тук. Всякакви съвети ще са ми от полза!



Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: нa нokти]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано11.12.06 17:04



нищо необичайно да е в агенция.
относно първия ти въпрос - именно до човек е - наистина не е сигурно кой колега - както и друг път съм казвал - под кой, точно, вол какво теле ще търси да намери... и най-интересното е, че повечето успяват...

има хора, на които това няма да им направи впечатление, има хора, които биха го отчели като плюс - тъкмо би била наясно с динамиката на бизнеса и правилата на поведение в него и няма да ти прави особено впечатление когато шефът ти поставя на пръв поглед "интересни" задачи (като условие, срок за изпълнение и прочее), други колеги, обаче, може и да отчетат закриването на собствения ти бизнес като твой личен провал и да те нарочат за "провален човек" с всичките причини за и последици от това... с други думи: желая ти късмет!


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: 747]  
Автор ancientgod (непознат )
Публикувано11.12.06 17:35



Имам един въпрос и аз към ЧР.Имам дупка в CV -то от около 7 месеца.Знам,че не е добре,но тях ги използвах за повишаване на квалификацията и за търсене на работа.Това дали добре ще се разтълкува?



Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: ancientgod]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано11.12.06 18:08



С няколко думи в мотивационното писмо можеш да обясниш "дупката" и да я обърнеш в свой плюс. Замисли се за положителното, което си придобил в този период и го опиши.

Перата в задника не те правят пиле


Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: нa нokти]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано11.12.06 18:16



И при теб същото: в мотивационното писмо можеш да опишеш съвсем накратко уменията, знанията и опита, които си придобила в собствения си бизнес и защо си решила да го прекратиш. Повтарям - кратко, лежерно, позитивно. Целта е да покажеш какво си научила и с какво този ти опит ти дава предимство.
Ако за мотивационно писмо е късно, седни и си помисли върху това, за да можеш да го кажеш лично на интервюто, още повече със сигурност ще те питат.
Трезва мисъл и здрави нерви ти желая!



Перата в задника не те правят пиле

Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: SoulMate]  
Авторнa нokти (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 21:37



Благодаря за мненията. А според вас да споделя ли, че в момента работя за съпруга си, аз съм писала само че работя като секретарка. Все пак ако ме наемат това в един момент ще се разбере. Но ме притеснява да не си помислят, че няма да съм достатъчно мотивирана, финансово и изобщо. а аз много искам да работя точно това, изобщо не опира до заплата.



Тема Re: Въпрос към ЧРнови [re: нa нokти]  
Автор SoulMate (претрепище)
Публикувано11.12.06 22:48



Сподели всичко-че работиш за съпруга си, че много искаш да работиш това, и обясни защо колкото можеш по-убедително. Бъди искрена и твърда - каквото и да си помислят, както и да се опитат да те объркат, бъди уравновесена и последователна.

Перата в задника не те правят пиле


Тема Re: Въпрос към ЧР [re: ancientgod]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано11.12.06 23:19



ми, както казах по-горе - зависи: някой може да каже "Евалла, ето - мисли за себе си, стреми се към повишаване на квалификацията, това ще е служител, който има желание да се развива и да расте - би ни бил от полза!", друг може да каже "Оу, ужас - ми, то, утре пак може да реши да се записва на курсове по бродерия и да напусне работа - на нас ни трябва човек, който да се пенсионира на тая позиция, а не след 2 месеца да търсим заместник!" (естествено - последното го попреувеличих малко, но, както се казва - художествени похвати малко да вкарам за разведряване на обстановката

)
с две думи: и на тебе успех!
иначе - соулмейт е пцилютно прав - обясни в мотивационното, а и после, като те питат на интервюто, евентуално... както се казваше по комунизма: Да превърнем дефекта в ефект!



Мъжете знаем защо!

Редактирано от 747 на 11.12.06 23:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.